אני סלב גדול משחשבתי: מי מצייץ בשם איתמר הנדלמן סמית? - לילה - הארץ

אני סלב גדול משחשבתי: מי מצייץ בשם איתמר הנדלמן סמית?

<SPAN lang=HE> <P dir=rtl align=right>לפעמים פגישה מקרית עם דוגמנית על כמו אלכסה צ'אנג גורמת לך מצד אחד להתחרט שאין לך חשבון טוויטר, ומצד שני לתהות מי מתחזה לך ומצייץ שם דברים בשמך</P></SPAN>

איתמר הנדלמן סמית, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
איתמר הנדלמן סמית, עכבר העיר

הכל קרה מהר מאוד; ארבע לפנות בוקר, סילנסיו קלאב, פריז. אסף - חבר שלי - ואני, עמדנו שיכורים במסדרון הגישה הצר של המועדון וחיכינו לאסוף את המעילים שלנו מהמלתחה, רגע לפני שהלכנו הביתה. וזה היה אז שראינו אותה.

אסף הבחין בה ראשון והפטיר משהו אגבי נוסח "תראה איזו יפהפייה" או "וואו, איזו פצצה". הבחורה הגבוהה והיפה שאסף הצביע עליה ושעמדה בדיוק מולנו, בוהה בנו, נראתה לי מוכרת. אבל באותו רגע לא יכולתי לשים את האצבע על המקום שממנו אני מכיר אותה. סביר להניח שהאלכוהול והשעה המאוחרת עיכבו את תהליך תרגום המידע העובר מן הרשתית אל המוח. אסף, שלא הכיר את הבחורה שעמדה מולנו בסילנסיו, כיוון אליה את האצבע המורה, במחווה שהוראתה "היי בובה, בואי רגע", והבחורה היפה והגבוהה ניגשה אלינו.

המסדרון בסילנסיו צר מאוד, ולוקח בדיוק חצי רגע לחצות אותו, אבל התזוזה שלה לעברנו, מהירה ככל שהיתה, נחרתה בתודעה שלי בסלואו מושן. הבחורה היפה והגבוהה שלבשה מעיל גשם של ברברי מעל שמלה כהה נעמדה מולנו, ולרגליה - הארוכות כאורך הגלות - נעלה עקבי סטילטו גבוהים, ובידה החזיקה תיק יד של מאלברי (הקרוי על שמה). אני לא זוכר מה היא אמרה בדיוק, אבל אחרי רגע ארוך של בהייה, אמרתי לפתע, כמי שמסרב להאמין:"היי, את לא אלכסה? אלכסה צ'אנג?"

"ואתה פיטר וזה חבר שלך, פרדי", אמרה אלכסה צ'אנג, מחייכת. "לא, רגע. עכשיו באמת, את אלכסה, לא?" התעקשתי, והיא אמרה שכן, מובן שהיא אלכסה. בדרך כלל, אני לא ניגש לסלבס ואומר להם "הי, אתה זה וזה ואני מעריץ גדול וכו'". אבל במקרה של אלכסה צ'אנג, לא יכולתי להתאפק ואמרתי לה שאני חושב שהיא כנראה האשה הכי יפה כרגע בעולם (חוץ מאשתי, כמובן). אסף, שלמד כבר להכיר אותי, אמר לאלכסה צ'אנג משהו כמו "וואו, אף פעם לא שמעתי אותו מדבר ככה. הוא הכי ביישן בדרך כלל". והוא צדק. אבל הייתי שיכור והיא היתה אלכסה צ'אנג (מי שהוכרזה על ידי הניו יורק טיימס כ"קיית מוס של הדור החדש").

מי את בעצם, אלכסה צ'אנג?

דוגמנית העל אלכסה צ'אנג ואני קשרנו שיחת חולין, שהפכה במהרה לווידוי אינטימי, כולל פרטים חושפניים על יחסיה עם בן זוגה לשעבר, סולן להקת הארקטיק מאנקיז אלכס טרנר. במשך כל הזמן הזה לא האמנתי שהסיטואציה הזו, שבה אני מפטפט עם אלכסה צ'אנג בארבע לפנות בוקר במועדון בפריז, אכן מתרחשת במציאות. אבל אסף, חברי, היה שם להזכיר לי שכל זה אינו משל ולא חלום וזה נכון כמו תיק המאלברי הקרוי על שמה.

ההתרגשות לא היתה תלויה רק בעובדה שמדובר באחת הנשים היפות בעולם (ושבמציאות, במרחק של סנטימטרים ספורים ממך, היא נראית עוד הרבה יותר יפה ממה שהיא בתמונות). ההתרגשות תלויה גם בעובדה שהיא האקסית של אלכס טרנר, כותב הרוק הכי משורר שחי כרגע בעולם. רק שעות ספורות קודם לכן, במסעדת קפוצ'ין, ישבתי עם כל מיני חברים מישראל (מיכל אנסקי, בעלה רועי וזוג חברים שלהם) ודיברתי ארוכות על טרנר ועל חשיבותו. והנה, עכשיו, אני בשיחה שיכורה עם האקסית שלו.

אחרי שעה קצרה התחילו אנשי הפמליה שלה להציק לה שהגיע הזמן ללכת. אסף ואני ליווינו אותה למעלה והחוצה מהמועדון ושאלנו אותה איך אפשר לשמור איתה על קשר. "טוויט מי", היא אמרה ונעלמה בתוך מונית פריזאית שחורה, שחיכתה לה.

לא רציתי לתת לאלכסה צ'אנג ללכת ככה סתם, כלעומת שהופיעה בחיי, אבל מה כבר יכולתי לעשות? אין לי חשבונות טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם. מצד שני, בדיוק בתחילת השבוע שקדם לפגישה הזו עם אלכסה צ'אנג, גיליתי שמישהו, פלוני אלמוני, פתח חשבון טוויטר פרודי תחת  הכותרת ibn cnaan והשם יששכר אנגלברט שמידט. לאבן כנען יש, עד לרגע כתיבת הטור הזה, 60 עוקבים ו־48 טוויטים. חבר שלח לי לינק, וכמו בפגישה עם אלכסה צ'אנג, לקח לי רגע להבין מה בדיוק אני קורא שם, כשעברתי על הטוויטים הראשונים. אחר כך הבנתי. אני סלב הרבה יותר גדול ממה שחשבתי. הנה, עובדה, פתחו לי חשבון טוויטר מזויף.

מצחיק, לעיתים. הטוויטר של יששכר אנגלברט-שמידט (צילום מסך)

ואיך הטוויטים עצמם? רמת הדחקות של אבן כנען לא אחידה. אבל יש שם לא מעט הברקות. אספתי דוגמאות אחדות: "בקרים כאלו מזכירים לי את הימים הטובים שבהם הייתי מבלה בכסית. אני וחברי הטובים אורי זוהר, דוד טרטקובר ומארק רונסון". "את הטוויט הזה כתבתי על מכונת כתיבה". "מצאתי מקום מרהיב בפריז. באחת הסמטאות הקסומות במרכז העיר יש דלת קטנה בקיר, המובילה לחדרון. בחדרון - אסלה, וליד האסלה - כיור. אחח, הצרפתים". "קניתי פוסטר חדש של אלכס טרנר, מנהיג להקת המופת הארקטיק מאנקיז" ועוד. יש גם אחרים, פחות מוצלחים, צפויים יותר, מובנים מאליהם כמו "עורך בוויקיפדיה את הערך 'איתמר בן־כנען'". אבל גם זה בסדר. מי כמוני יודע עד כמה קשה לשמור על רמה אחידה.

חברים שאלו איך אני מרגיש עם זה. אמרתי שזה די מחמיא ומצחיק. וזהו, אין לי ממש מה להגיד בעניין, חוץ מזה שחבל שאין לי חשבון טוויטר אמיתי; הייתי יכול לצייץ לאלכסה צ'אנג.

» עמוד הטוויטר של יששכר אנגלברט-שמידט

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ