אפוקליפסה עכשיו: רוקדים בדרך לסוף העולם - לילה - הארץ

אפוקליפסה עכשיו: רוקדים בדרך לסוף העולם

בכלל לא בטוח שקץ העולם יגיע הלילה, אבל אם כבר לסיים את כל הסיפור, אופטימו זו אחלה אופציה. לקראת מסיבת סוף העולם שתערך הערב בבלוק, הנה כמה קלאסיקות שעסקו בנושא

יוני שרוני, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יוני שרוני, עכבר העיר

כאילו המחר לעולם לא מגיע, ההיסטוריה של החברה האנושית היתה ועודנה מלאה בנביאי זעם ובתאריכים משונים שאמורים להביא איתם את יום הדין, את תחיית המתים ואת סופנו העגום. בנוגע לתאריך היום - 11.11.11 – לא התקבלו עד כה עדויות באשר לפסיכי כזה או אחר שטוען שכולנו נושמד, אבל בהחלט מדובר בתאריך מכובד, וכנראה שאנחנו צריכים להיות מעט יראי כבוד לגביו.» מה עוד אפשר לעשות ב-11.11.11?ואם ביראת כבוד עסקינן, מי יותר מתאים להגדרה מאשר אופטימו, שכבר ביקרו אותנו כאן השנה באחת המסיבות המוצלחות של 2011, ואולי אף המוצלחת ביותר. בביקור הקודם שלהם פה כבר ערכנו איתם ראיון מקיף, אז על קצה המזלג רק נספר שהצמד, שהריצו ערב מוצלח בגלאזגו במשך 13 שנה והמשיכו לקריירת תקלוט זוגי מוצלחת, נעים על קו מוזיקלי רחב ומשובח, ששולף פניני סול, Fאנק, האוס, רוק פוסט סבנטיז בואכה אייטיז, ואינדי של העשור האחרון. את הצמד יגבו לפני ואחרי ניתאי מקומפיוטר קאמפ ואוריה מכנופיית ניוז, שעומדים מאחורי ההפקה. וכשאנשים כאלה אומרים שהם הולכים לחגוג כאילו אין מחר, כנראה שדברים גדולים עומדים לקרות.ולכבוד מסיבת סוף העולם – בערך – שתתקיים איתם מחר בבלוק, בואו ניזכר בעוד כמה אירועים אפוקליפטיים שבוודאי שימשו קרקע למסיבות מדהימות.

אפריל 1962: הכי אינדי אסטרולוגים הודים טענו שהתיישרותם של שמונה כוכבים - לראשונה מזה 400 שנה - וזמן כניסה למזל גדי מסמלים את חורבן העולם. ראש ממשלת של הודו בזמנו אמנם זילזל בתיאוריה, אך הפאניקה הביאה מיליונים להתחיל להתפלל ללא הפסקה ולשרוף כמה טונות של חמאה ועשרות אלפי צמחי ציפורני חתול. בסופו של דבר כוחות השחור חלפו, וכולם שמחו וצהלו.להיט המסיבה: סקיטר דיוויס - "End of the World" (בגרסה הודית).

מרץ 1982: קליפורניה בוערת שני אסטרונומים, ג'ון גריבין וחברו סטפן פלגמן, מוצאים סידור מסוים של כוכבים שונים, הפעם תחת הכינוי אפקט יופיטר, ושוב מכניסים אנשים ללחץ מיותר. החברים טענו שדרום קליפורניה תהיה הנקודה החמה ושרעידת האדמה תחריב את כולה. כמובן שדבר לא קרה, אבל דווחה עלייה חדה במסיבות סוף העולם, שכנראה יש אנשים שמצטערים עליהן עד היום.להיט המסיבה: בלונדי - "Rapture" (כי עם כזו כמות של קוק אתה בטוח מאמין בתחיית המתים, וגם כנראה חווית אותה יותר מפעם אחת).

נובמבר 1993: בלגן בכיכר אחד הסיפורים היפים. בחור בשם יורי קריבונוגוב, שהתעסק במחקר סמי הזיה, הצליח לשכנע עיתונאית בשם מרינה טסויגון שהיא הגלגול של הביאה השנייה של ישו. מרינה עזבה את משפחתה והחלה להטיף ברחובות שהעולם ייחרב ומההריסות היא תקום לתחייה בכיכר סנט סופיה. אלפי המאמינים שהיא סחפה עשו בלגן שלם, ובסופו של דבר כמובן שלא קרה שום דבר והיא הואשמה בוונדליזם.להיט המסיבה: סייפרס היל -  "Insane in the Brain" (אין צורך להסביר).

ינואר 2000: באג לא בא העולם כולו עצר את נשימתו כשהשעון סימן חצות, ודצמבר 1999 הפך לינואר 2000. האמונה בבאג 2000 חילחלה גם לספקנים הכי גדולים, ששמרו בצד איזו שישיית מים לכל מקרה. אחרי הכל, נשמע הגיוני שהשעונים במחשב תוכנתו לא נכון וזה יגרום לכולנו להיכנס לכאוס אנושי. גם זה לא קרה, אבל היו אחלה מסיבות.להיט המסיבה: Jennifer Lopez - "Waiting for Tonight" (תיזכרו טוב, השיר הזה נוגן כל חמש דקות וכבר היה עדיף שהעולם באמת ייחרב, או לפחות שטעות מחשב תעלים את ג'ניפר הנוראית).

אוגוסט 2126: כמו הדינוזאורים חוקר מהארוורד טען ב־1992 בכנס אסטרופיזיקאים שכוכב שביט יפגע בכדור הארץ בשנה המדוברת, וכמו שקרה בעבר לחברינו הדינוזאורים אנחנו נימחק לחלוטין. תכלס? לא אכפת לנו, לא נהיה פה.להיט המסיבה: לא ברור, אבל כנראה שהז'אנר יכלול את אחד מהמושגים הבאים: נו/ריבייבל/סטפ. חברינו מהעתיד, מחקו את המיותר.

» אופטימו. ו' 11.11.11, 23:00. הבלוק. 90-60 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ