קוגר טאון עלאק: ברים בתל אביב לא מכניסים נשים בנות 40 - לילה - הארץ

קוגר טאון עלאק: ברים בתל אביב לא מכניסים נשים בנות 40

למרות שתל אביב מלאה בנשים בנות 40 פלוס שנראות מצוין ורוצות לצאת לבלות, ברוב המקומות הן פשוט לא מצליחות לעבור סלקציה. איך ייתכן שסצנת הלילה מתעלמת מחתך אוכלוסייה שלם?

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הן בנות 40, שמורות, פנויות ומלאות מרץ לצאת ולכבוש את העיר. בעולם אידיאלי המתנהל לפי אתיקת “סקס והעיר הגדולה” הן היו נכנסות לבר, ותוך כמה שניות מושכות את תשומת לב הגברים ומקבלות יחס של קוגריות מהשורה הראשונה. אך לצערן, לא כך המצב בעירנו, וחיי הלילה בתל אביב מיישמים היטב את הקלישאה השגורה – “העולם שייך לצעירים”. ההגדרה של קהל יפה בסצנה המקומית לא ממהרת לכלול נשים שחגגו את הקידומת הרביעית או החמישית שלהן.  

כך לפחות מרגישות חלק מבנות ה־40 פלוס בעיר שמתארות יחס לא מכבד ולעתים אף משפיל בכניסה לחלק ממקומות הבילוי המוכרים. וכל זאת רק בגלל גילן. לפני שבוע פנו אלי שתי נשים בנות 40 שהתלוננו על יחס מפלה בכניסה למקומות בילוי. הן כעסו והיו פגועות מהאירוע האחרון שכלל, לדבריהן, התנהגות מבזה. “חייבים לעלות את הנושא למודעות הציבורית”, הסבירו לי השתיים והתחילו לספר על מקומות מוכרים שבהם קיבלו יחס לא מכבד. “הגעתי לקלרה עם חברים ואחרי שעה שחיכיתי בכניסה הלכתי”, מספרת ד’, שעובדת כמנהלת פרויקטים באזור השרון. ד’ מסבירה שבעוד היא ממתינה, חלפו על פניה עשרות צעירים שנכנסו בלי בעיה. “לא נכנסתי בגלל שאני יותר מבוגרת מהם. לשם אני לא חוזרת יותר. זאת היתה התנהגות ברוטלית”.

בניו יורק זה לא היה קורה. סקס והעיר הגדולה (מתוך הסדרה)

רק עם פוטושופ

ד’ היא רווקה נאה שאוהבת לצאת עם החברות, לשתות משהו קטן ולרקוד. אך לעתים קרובות נתקלת בתחושה שמעדיפים להכניס נשים צעירות ממנה למקומות הפופולריים. עוד אחד מהמקומות האלו הוא מועדון השפרינצק ברחוב הארבעה, שכביכול מיועד לקהל של בני 30 פלוס. כמו ברוב המועדונים, בכניסה עומדת מארחת שמחליטה מי נכנס ומי נשאר בחוץ. ד’ הגיעה למסיבה של אחת מחברותיה והיתה ברשימת מוזמנים. “חיכינו שם 45 דקות ולא נכנסו, למרות שהיינו רשומות”, היא מספרת. החברה, שחגגה את יום הולדתה ה־40 ניסתה להכניס אותן, אך רק לאחר שעה הצליחה. “הם נתנו תירוץ שהמועדון מלא, אבל המשיכו להכניס ‘מקורבים’”, מתארת ד’ את היחס המזלזל. השיא, לדבריה, התרחש כמה ימים לאחר מכן. “אחרי כל מסיבה המקום מעלה לפייסבוק תמונות של אנשים שהיו במסיבה. למרות שהצלם צילם אותנו עשרות פעמים לא העלו את התמונות שלנו לפייסבוק”. בתמונות מופיעות רק בחורות בנות 20 פלוס שנכחו במסיבה. “הם רוצים שאנשים יחשבו שיש בנות צעירות במועדון, וכך למשוך גברים. זה פרסום שגוי”, היא מסבירה. חברתה בת ה־40 מאזור המרכז סיפרה שהתמונות שעולות בפייסבוק עוברות פוטושופ בפנים ובגוף כדי שאנשים יחשבו שמגיע קהל צעיר. “הזלזול חוזר בהרבה פאבים. אין כבוד מינימלי כשעומדים מולך אנשים בוגרים?” היא שואלת, ומפנה בין היתר אצבע מאשימה לבנות ה־20 שעומדות בכניסה למקומות בילוי ומתפארות בכינוי “סלקטוריות”.

אמיר חביס, אחד מבעלי השפרינצק מסביר שביום חמישי יש כניסה לבני 35 עד 45. “יש כאן מישהי ממורמרת שאומרת את זה”, הוא מגיב לטענות, “הצלם מצלם 300 תמונות. אנחנו לא נעלה תמונות שלא מחמיאות לנשים”. לא במפתיע, אך גם במועדון הקלרה מכחישים את הטענות: “יש לנו הרבה קהל מבוגר במסיבות”, טוען רני קישי, מבעלי הקלרה.

בקטע של וויסקי, פחות של בירה. (צילום אילוסטרציה: Dreamstime)

שמורות ומבוססות

ענתי גרינברג, בת 40, אם חד הורית ממודיעין, ניצלה את ימי החופש שהיו לה כדי לצאת, בין היתר, למקומות בילוי בתל אביב. לתדהמתה גם היא נתקלה בברקסים בכניסה. “יש מקומות שאומרים לך בפנים: 'שמעי, יש כאן צעירים, אתם לא תיהנו. אז אנחנו ממשיכות הלאה”, היא מספרת, “אני מכבדת את זה. אבל יש מקומות שפשוט מושכים אותך בכניסה ומכניסים גברים בני 50 ובנות 20 ולא אותנו. שיגדירו גילאים או ישימו שלט ואנחנו לא נתקרב לשם, אבל שלא יבצעו סלקציה. היום אני חושבת פעמיים אם לצאת או לא. אנחנו בנות 40 ונראות טוב, לא זקנות”. 

בעלי הברים והמועדונים, כך נראה, שוכחים שיש גם אספקט כלכלי לכל העניין, והוא שככל שהאשה מבוגרת יותר, כך היא גם מבוססת יותר כלכלית. “בעלי המועדונים לא שמעו ש־40 זה ה־30 החדש?”, שואלת דפנה, בת 46 משכונת בבלי, שהתגרשה בשנה שעברה וגילתה שחיי הלילה בתל אביב לא מזמינים. “זה חתך גילאים שמבוסס מבחינה כספית ואינטלקטואלית יותר מסטודנטיות בנות 24”. ענת היינריך בת ה־44, בעלת הבר נינקסי לבני 30 פלוס, מסכימה איתה: “זו אפליה לכל דבר. מעבר לכך בעלי הברים לא מבינים שלהן יש היכולת הכלכלית להוציא יותר כסף בכל ערב. ארבע מבוגרת יוציאו 60 אחוז יותר מארבע צעירות. הן ייקחו קוקטיילים, וויסקי ויזמינו אוכל, לעומת הצעירות שיזמינו ארבע בירות”.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ