הדתיים ניצחו: שירותי תל אופן בתל אביב לא יפעלו ביום כיפור

למקרה שתהיתם מה יקרה ביום כיפור עם שירותי השכרת האופניים בתל אביב, אתם יכולים להיות רגועים. לא יקרה דבר

עמוס אבנר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמוס אבנר, עכבר העיר

הסתיימה הסאגה סביב הפעלת מערך השכרת האופניים תל אופן ביום כיפור. השבוע פירסמה העירייה הודעה ולפיה: "לאור העובדה שהפעלת מערך השכרת האופניים מצריכה העסקת מוקדנים והנעת כלי רכב ברחבי העיר, הוחלט שלא להשכיר אופניים במהלך יום כיפור והמערך ישוב לפעילות עם סיום הצום". לפיכך, שירות ההשכרה יופסק שעתיים לפני תחילת הצום, וישוב לפעול כסדרו שעתיים לאחר סיומו.» עם או בלי תל אופן: כל הדרכים לחוות את תל אביב על אפנייםחבר המועצה בנימין בביוף (ש"ס) מביע סיפוק על הודעת העירייה. "אני בהחלט שמח על כך שהנהלת העירייה והעומד בראשה רון חולדאי מגלים התחשבות ברגשותיהם של תושבי העיר הדתיים ושומרי המסורת", הוא מציין, "אין לי ספק שאף תושב בעיר, ולו החילוני ביותר, יתרעם על כך".

מנגד, חברת האופוזיציה רחל וולנר גלעד (עיר לכולנו) מתקשה להשלים עם ההחלטה. "זו כניעה נוספת של העירייה ללחצים של הסיעות החרדיות בקואליציה. מעבר לכך, למיטב ידיעתי, למנויים כלל לא נאמר כי הם לא יוכלו להשתמש בשירות במהלך יום כיפור. אני מקווה שאלה שיחושו כי נפגעו מהמהלך, יחברו יחדיו כדי לדרוש את הפיצוי המגיע להם". באשר לנימוקיה של העירייה לאי הפעלת השירות, מציינת וולנר גלעד כי "אני מניחה שניתן היה להתגבר על בעיית המענה הקולי. גם עם בעיית הנעת האופניים בין התחנות היה ניתן להסתדר, לאור הפריסה המצוינת של המערך ברחבי העיר. כולי תקווה שלקראת השנה הבאה תלמד העירייה לקח בעניין הזה ושבעתיד יופעל מערך התל אופן גם ביום כיפור".

מהעירייה נמסר: "יום כיפור הוא יום מיוחד עבור עם ישראל. הפעלת מערך התל אופן מחייבת הפעלת רכבי שינוע והעסקת עובדים. מערך התל אופן פועל 364 ימים בשנה כולל גם שבתות וחגים, ובניגוד לפרסומים לא הופעל לחץ מכל גורם שהוא להשביתו. ההחלטה נובעת מכך שאין בכוונת העירייה להעסיק עובדים ולגרום לרכב לנסוע ברחבי העיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ