דיבור נגוע: מה שגיב טיירי היה אומר על זה? - לילה - הארץ

דיבור נגוע: מה שגיב טיירי היה אומר על זה?

<P>כתב האישום המאכזב של מרגול, האנטי קליימקס של הוריקן איירין והחזרה המבאסת לספסל הלימודים. הדס בשן מגישה: חמש הצעות לשיחות סלון על הנושאים הבוערים של השבוע</P>

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הדס בשן, עכבר העיר אונליין

השיח המרגולי: "באיזה עונה של 'כוכב נולד' היה השגיב טיירי הזה?" כתב האישום של מרגלית צנעני הותר השבוע לפרסום. ציפינו לגלות שמרגול תתגלה כעומדת בראש ארגון פשע מסועף, יוצדק הלינץ' שנעשה בה בשבועות האחרונים ואולי על הדרך נבין סופית מי רצח את ארלוזרוב ולמה. אבל איכשהוא, רובנו מאוכזבים ומבולבלים, ועדיין מקבלים תחושה לא נוחה מכך שנאשמים באונס מסתובבים חופשי, בעוד שצנעני נמצאת במעצר על גביית חובות.

המשטרה, שדאגה להדליף כאן כל פרט קטן עד כה, מתאמצת לקשור את פרשת מרגול לכותרת הסקסית של "כוכב נולד", אך כל שנחשף בינתיים הוא רמיזות להטיות הצבעות, אך לא בצורה שאכן השפיעה על משהו; ועל כך שיעצה ללירון רמתי לא להיות מיוצג ב"טדי הפקות" - הצעה שאולי איננה אתית אבל רבים בברנז'ה יסכימו לה בלי להיות בארגון פשע. המגוחך ביותר הוא להדגיש את הניים דרופינג שעשתה מרגול כשהזכירה בשידור את שם האסיר "שגיב טיירי", במסגרת איזו מתיחה פנימית שלה ושל החברים המפוקפקים שלה. ב"קשת" כינסו מסיבת עיתונאים כדי להכחיש שלא היה, ולא יהיה, ולא יעלה על הדעת - אבל במרכזה בעיקר המפיקה טמירה ירדני רק כיוונה אליה אש מיותרת. פייר, קצת נמאס מהסיפור הזה. עד להדלפה הבאה.

לא לדבר על זה עם: מצביעי לירון רמתי.

כך תשנו את הנושא: "לפחות אלירז שדהגורם לעם להתגעגע אליה, ראיתם את הריב המביך שלו עם אסף אמדורסקי בערוץ 24?"

» טמירה ירדני ויואב צפיר: "אנחנו המומים, פגועים, נעלבים ועצובים"

השיח המיליטריסטי: "ישראליות משמינות 5 קילו בצבא, דפני עשתה את זה בבית" בזמן שמרגול עסוקה, מחאת הדיור מצאה לעצמה אויב חדש: שרון גל. מנחה "לילה כלכלי" ראיין את דפני ליף, שאל אותה מדוע לא שרתה בצבא, גרם לה להפסיק את הריאיון באמצע, ולמחרת היה צריך להתמודד עם חימתו של גיא מרוזשהגיע לתקוף אותו בחזרה בתכניתו, והאשים אותו כי הוא משרת אינטרסים זרים. רבים טוענים כי ליף לא יודעת להתמודד עם המשחק התקשורתי של גל, אך זוהי התנשאות מיותרת. למעשה, ליף הסבירה בצורה רהוטה שבשל מחלת הנפילה לא גוייסה, וניסתה להמשיך לדבר על הנושאים שרצתה לקדם, כמו פוליטיקאית מיומנת. משזה לא צלח, הפסיקה את הראיון ובעיקר השאירה את גל במבוכתו, שהרי קשה להאמין כי בשירות סדיר כלשהוא, הייתה תורמת למדינה באותה מידה שתרמה בחודשים האחרונים. יתכן שבשלו התנאים לעורר דיון הכרחי על מדוע באמת לא נהוג כאן שירות לאומי חובה לבנות. האם בחורה כמו דפני - שכבר הוכיחה מה היא יכולה לעשות עם קצת מוטיבציה - לא הייתה יכולה לתרום למדינה הרבה יותר בתור מתנדבת, ולא רק ביוזמתה האישית, אלא על פי חוק?

לא לדבר על זה עם: מיה בוסקילה, בר רפאלי, אושרי כהן, מייקל לואיס.

כך תשנו את הנושא: "איל גולן בצעדת המיליון זה הישג מאוד משמעותי. בפעם הבאה חייבים לסגור עם זוהר ארגוב".

» גיא מרוז נגד שרון גל נגד דפני ליף: הקרב על מחאת האוהלים

השיח האפוקליפטי: "שמעתי שאיש אחד הצטנן וכלבה מתה בניו ג'רזי, זה הכל" אלפים פונו מביתם, התחבורה הציבורית בניו יורק הושבתה, ואנחנו כבר ריעננו את החיקוי שלנו לטטיאנה הופמן  - אפילו השם הזה, הוריקן איירין, בישר רעות, הפעם היא נשמעה כמו סופה מפתה וחזקה, שתשאיר הרס רב יותר אפילו מקתרינה. איירין, זה שם של ביץ' אמיתית. שבוע אחרי – וכלום. אין תמונות של בתים צפים על המים, אין מכוניות ששוחות בזרם, אפילו אין ברוקר וולסטריט אחד שיתראיין עם חליפת ארמני ספוגה במים ויסביר שעכשיו הוא מבין מה באמת חשוב בחיים. יכול להיות שהתאכזבנו קצת? שאחרי הצונאמי ביפן ורעידת האדמה בהאיטי, אנחנו מרגישים מרומים? ההקלה גדולה, אבל איתה התחושה המשונה שיש בנפש האדם הזקוק לקתרזיס, או לפחות רצה לשמוע מה יש לסלין דיון וג'ורג' קלוני להגיד בשירותרום מיוחד.

לא לדבר על זה עם: הקוסמטיקאית שלכם, איירין ציפורניים.

כך תשנו את הנושא: "הקריירה של ג'ים קארי לא ממש מצליחה להתרומם מאז "אני עצמי ואיירין". מישהו ראה את היוטיוב המוזר שלו?".

» סיקור הוריקן איירין בחדשות: בזבוז מוחלט של זמן מסך» הכוכבים מצייצים על סופת איירין

אפילו ספיידרמן נלחם באיירין:

השיח הנוסטלגי: "ולחשוב שהיינו עוטפים את הספרים בעיתוני מעריב לנוער" ההורים של יהלי ועמליה הקטנה כבר נסחבים איתם השבוע לרשתות השיווק המובחרות והמובחרות פחות, כדי לקנות מחברות וקלמרים לשנת הלימודים החדשה, ולחלוחית בעיניהם. 12 שנים היו לנו לחוות את הטקס הזה, שמנחם במעט את הצער על החזרה הקרבה ללימודים, ואת המריחה הקשה של ימי החופש האחרונים. כמבוגרים צרכנים אנחנו מתחדשים כל הזמן - אבל לא חשים את ניקוי השולחן הטוטאלי הזה של ילד בחנות כלי כתיבה. שהרי עבור ילד -  שנה חדשה, עפרון מחודד, קבוצה חדשה בחוג לקרמיקה אקזיסטנציאליסטית – הכל מלא הבטחות, ויקחו כמה שבועות עד שגם זה יראה כמו אותה שגרה מרופטת. אז בינתיים אפשר להאנח ולצחוק קצת על הטרולי עם התא הסודי או מעטפת הסיליקון לכריך, ללעוג למפונקים הקטנים שמקבלים יותר משאנחנו אי פעם רצינו - אבל לדעת בפנים שזו התחושה הזו, של ה-1 בספטמבר, שלעולם לא נקבל בחזרה. 

 לא לדבר על זה עם: גיסתכם הרווקה שמתעניינת בשאיבת ביציות.

כך תשנו את הנושא: "אם החינוך היה עולה לראש סדר העדיפויות הלאומי, לא היינו משלמים כל כך הרבה על מחקים".

» לא רק פיתה עם שוקולד: שפים מכינים סנדוויצ'ים לבית ספר

חזל"ש לימודים. תלמידים בדרך לבית הספר (צילום: dreamstime)

השיח החרמן: "הצלחנו לפנטז על אנג'לינה ג'ולי אחרי הלידות, נצליח גם עם ביונסה" כשאישה כמו ביונסה מודיעה שהיא בהריון, היא עושה את זה על במת פרסי ה-MTV, ושוברת שיאי טוויטר – כלומר ברגע אחד כמעט 9,000 איש  מצייצים על העובר שלה סביב העולם. ביונסה חשפה את הבטן בתוך שמלת וילון כתומה שאין לה תירוץ אחר – ומאושרת ככל שנראתה, משהו מוזר במחשבה כי אלת המין הזו נתנה את גופה לילודה הטבעית. הרי היא אף פעם לא נראתה לנו באמת אנושית. את רוב חייה היא בילתה על הבמה, כל מהלך היה קרייריסטי, וכל צעד בהפיכתה למושא פנטזיה נראה מופק לעילא, מהבגדים המיניליסטיים עד לנענועי האגן. והנה, זה קורה גם לה, ופתאום אנחנו מבינים שהיא כבר נשואה שנתיים ושהיא עוד רגע בת 30, ולמה לא בעצם? הרי הספייס גירלז בשעתו המליטו בקצב מסחרר, ואחריהן בריטני ספירס – כנראה שכעת הגיע תורן של מוצרי הפופ של שנות האלפיים – אולי הבאות בתור הן קייטי פרי ו/או ריהאנה. בסוף נגלה שמתחת לקול המטאלי ולהפקה המלוטשת, התקתוק הבלתי פוסק היה של שעון ביולוגי. 

לא לדבר על זה ליד: מעריצי ליידי גאגא.

כך תשנו את הנושא: "איך זה שהיא עוד לא הגיעה להופיע בישראל? גם היא אנטישמית?".

» ביונסה חשפה בטן הריונית בטקס פרסי הVMA

ואף אחד כבר לא מדבר על:

שלי יחימוביץ'. עולמנו אכן נרעד רק לפני שבוע כשגילינו שהיא בעד התנחלויות ונגד בגדי מעצבים, אבל  עד הפצצה הבאה שהיא תטיל, ניתן לה את טיפול השקט. המידע תויק במקומות הנכונים וייושם כשנדרש לכך. או ברוח החזרה לספסל הלימודים - חכי, חכי מה נעשה לך בהפסקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ