אסי כהן עוזב, מסיבת הרחוב חוזרת: חמש הערות על השבוע - לילה - הארץ

אסי כהן עוזב, מסיבת הרחוב חוזרת: חמש הערות על השבוע

עיריית תל אביב החליטה להרוס את התחנה המרכזית ולשקם את נווה שאנן, אסי כהן עוזב את ארץ נהדרת, ומסיבת הרחוב הגדולה בשדרות שאול המלך חוזרת. כל הנושאים שדיברנו עליהם השבוע

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עכבר העיר

1. העירייה ממשיכה לסמן את דרום העיר, ובעיקר את נוה שאנן. אחרי שבשבוע שעבר התקבלה החלטה עקרונית לסגור את התחנה המרכזית החדשה, השבוע אושר סוף סוף פרויקט המלגות. במסגרת הפרויקט, שנמצא בדיונים כבר שנתיים, יקבלו 650 סטודנטים שישכרו דירות בנוה שאנן ובשכונת התקוה מלגה חודשית בסך 800 שקל שתמומן על ידי העירייה. תמורת הסכום הנאה, יתרמו הסטודנטים כמה שעות לפעילות קהילתית. מעבר לפתרון נקודתי של מצוקת מחירי הדיור ויצירת דיור בר השגה עבור לא מעט סטודנטים, מדובר כאן בהזדמנות אמיתית להרים את שכונות השוליים האלה.

2. יחד עם מאות הצעירים שיסתובבו שם, צריכה העירייה לעודד פתיחה של מקומות בילוי, לשקם את התשתיות ולדאוג לתחושת הביטחון האישי (ולא להסתמך רק על המשטרה). רק מהלך משולב יוכל לתת לאותן שכונות את הדחיפה שתושביהן כל כך מחכים לה. המבחן של הפרויקט הזה לא יהיה עכשיו אלא בעוד ארבע שנים, כשהסטודנטים יסיימו את התואר ותופסק להם המלגה. אם הם ירצו להמשיך להתגורר בשכונה, כנראה שמשהו הצליח להשתנות. התוצאה הסופית של המהלך הזה, אם יצליח, תהיה כמובן עלייה של מחירי הדיור באותן שכונות דחויות וג'נטריפיקציה מסוימת. אבל מדובר בתהליך בלתי הפיך, שלא אמור למנוע פיתוח של שכונות, והוא לבטח עדיף על המצב הקיים.צפויה עלייה של מחירי הדיור. נווה שאנן (צילום: ניר כפרי)

3השבוע מיהר שר התחבורה להרגיע והודיע שלמרות הפרסומים אין כוונה לגבות אגרת גודש מבעלי הרכבים שנכנסים לתל אביב. האגרה המדוברת היא עוד יוזמה שמנסה לקדם השר הנמרץ להגנת הסביבה, גלעד ארדן. עוד יוזמה שהרעיון שעומד מאחוריה הוא הגיוני (פחות רכבים בעיר, עידוד תחבורה ציבורית, פחות זיהום), אבל היישום שלה מעורר אצלנו אנטגוניזם. כי למרות ההתנשאות המסוימת שמייחסים לנו, אנחנו ממש לא רוצים להיות עיר שצריך לשלם כדי להכנס אליה. אבל גם אם היוזמה הזאת ירדה בינתיים מהפרק, ארדן ממש לא נח. השבוע הוא הודיע על כוונתו לפעול לצמצום השימוש בטלפונים סלולריים באוטובוסים וברכבות. אולי די?

4. אנחנו לא מסכימים עם הקו שמנסים להוביל כמה גורמים בתקשורת (ובעיקר גורם אינטרסנטי אחד), שארץ נהדרת גמרה את הסוס ושהעונה היא לא פוגעת. להפך. לטעמנו, העונה האחרונה אמיצה וחריפה יותר מכל העונות הקודמות, והיא כללה כמה מערכונים שהיו לא פחות ממבריקים (חפשו את מערכון המלהקים ואת מערכון המלחמה מלפני שבועיים). אסי כהן סתם פורש כי נמאס לו. וכן, הוא עדיין פורש בשיא.» ארץ נהדרת - כל הכתבות» למה אנחנו אוהבים לאהוב את אסי כהן?5. ביום שישי בצהריים, רגע לפני פסח, כשעוד אפשר לשתות בירה בלי ייסורי מצפון, אנחנו מזמינים אתכם לבוא למסיבת הרחוב העירונית שכבר נהפכה למסורת. מעכשיו, המסיבות האלה מתקיימות בשיתוף "עכבר העיר". הפעם הקונספט הוא מסיבה בלבן לכבוד האביב, אז אתם פשוט יכולים לזרוק על עצמכם איזו גופיית סבא ולהגיע מהשעה אחת בצהריים לרחבת המוזיאון בשאול המלך. הבאנו לכם גם את חלוץ הטכנו וההאוס ההולנדי מישל דה היי, והכל בחינם. לא תבואו?» מסיבת רחוב בתל אביב: "ריקודים ברחוב מסמלים חופש"

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ