עצרת במלאת שנתיים לפיגוע הירי בברנוער: מחאה נגד כרזת האירוע - לילה - הארץ

עצרת במלאת שנתיים לפיגוע הירי בברנוער: מחאה נגד כרזת האירוע

שנתיים עברו מאז פיגוע הירי בברנוער. הקהילה מציינת את התאריך בעצרת בגן מאיר ומוחה על היחס שלו זוכים הפצועים

גיא ארליך, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
גיא ארליך, עכבר העיר

השבוע מלאו שנתיים לפיגוע הירי בברנוער, וגם השנה תתקיים עצרת זיכרון בגן מאיר, הנערכת בהפקה משותפת של המרכז הגאה ואגודת הלהט"ב. העצרת תיערך במוצאי שבת בשעה שמונה וחצי וצפויים להשתתף בה ציפי לבני, אילה כץ (אמו של ניר, שנרצח בפיגוע), יהודה פוליקר, ניצן הורוביץ, רון חולדאי, יניב ויצמן ואמנים ואישים נוספים. גם ראש הממשלה צפוי לשגר נאום וידאו שישודר בזמן העצרת.

כשעצרת הזיכרון פורסמה בפייסבוק, התחוללה סערה קטנה סביב הכרזה המקורית שנבחרה לייצג את האירוע, ובה ציור של סמל הנכים (איש על כיסא גלגלים) הצבוע בצבעי דגל הגאווה. "לוגו איום ונורא", "כיסא הגלגלים רומז על כך שהומוסקסואליות היא נכות", "רעיון מחריד" – אלה רק חלק מהתגובות שפורסמו בדף העצרת בתגובה, וקולות רבים דרשו להחליפה. המחאה עזרה, והמארגנים בחרו בסופו של דבר בכרזה אחרת ופחות מעוררת מחלוקת עם הסיסמה "לאהבה יש הרבה צבעים. לשנאה יש רק אחד".

"קיבלנו החלטה להקשיב לכל הקולות שביקשו לשנות את הכרזה", אומר לנגר, "גם אני התנגדתי לכרזה הקודמת, ואני שמח שהתאפשר לי להחליפה. זו כרזה שנעשתה כמובן בתום לב, כחלק מתערוכה בנושא של בוגרי מסלול העיצוב בסטודיו 6B, אך הבחירה היתה לא נכונה ולא מייצגת, ואני שמח שאצלנו, בניגוד לממשלה, מקשיבים לקולות ופועלים בצורה מיידית".

בפיגוע, שאירע ב־1 באוגוסט 2009, נרצחו ניר כץ וליז טרובישי, ונפצעו עשרה אנשים. הרוצח עדיין לא נתפס, וצו איסור פרסום גורף עדיין מוטל על החקירה. "המצב של הפצועים עדיין קשה, ולמעשה הם מממנים בעצמם את טיפוליהם", מציין חן לנגר, חבר ועד האגודה ופעיל חברתי, שהדריך במפגשי האגודה ונפצע בעצמו בפיגוע הירי. "מדובר בפיגוע שנאה חסר תקדים שנערך במדינה, אך האנשים שנפצעו בו לא זוכים להכרה ממשלתית ראויה ולסיוע. זה לא הגיוני שהפצועים הם אלה שצריכים לממן בעצמם את הטיפולים". כדי לסייע לפצועים ולמשפחותיהם, גם השנה יוכל הקהל לתרום במהלך עצרת הזיכרון כראות עיניו, או דרך אתר האינטרנט www.litrom.com.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ