גל ירוק: ז'אק גרין מגיע לערבב אר אנ' בי ואלקטרוניקה

תום יורק הזמין אותו לעשות לו רימיקס. ה-XX הזמינו אותו לטור שלהם. ועכשיו מזמינים אותו אנשי המרגוזה למסיבה בלופט אורבניקה

יוני שרוני, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יוני שרוני, עכבר העיר

אנשי המרגוזה ממשיכים עם היבוא האיכותי שלהם, והשבוע הם מנחיתים פה את ז'אק גרין, אחד מהצעירים החדשים בסביבה, שהצליח בפחות משנה לבסס לעצמו מקום לא רע בסצנת הדאנס הבריטית בפרט והאלקטרונית בכלל.» לופט אורבניקה - לכל הפרטים

» הליינים הלוהטים של תל אביבגרין, בקושי בן 22, נולד במונטריאול לאבא אמריקאי ולאמא צרפתייה־קנדית שמילדות דחפו אותו ל"מוזיקה אמיתית", כפי שטען באחד מראיונותיו. אבל אז אחת ממורותיו חלתה והוחלפה על ידי בחור צעיר שהביא לגרין, אז בן 14, דיסקים של אפקס טווין ובורדס אוף קנדה. האלבומים הללו שינו לגרין את ההשקפה המוזיקלית, ומשם בעצם התחיל התהליך שאליו אנחנו נחשפים היום, שמונה שנים מאז.המקפצה הגדולה שלו אל תוך התודעה:

המוזיקה שלו, שאותה הוא מפיק באופן אנלוגי, מדגישה את אהבתו לאר אנ' בי שאותה הוא מכניס אותה אל תוך האלקטרוניקה שלו. הקטע "Another Girl" שלו (שם, אגב, הוא מסמפל את קיארה), שיצא בלייבל LuckyMe בשנה שעברה, היה המקפצה הגדולה והזריזה אל תוך התודעה של כולנו, כזו שהגיעה עד לתום יורק וחבורתו, שבתקופת האלבום האחרון שלהם - "The King of Limbs" - הושפעו רבות מסצנת הביטים מלוס אנג'לס לצד זו האלקטרונית של מרתפי הממלכה. הם הזמינו את גרין להשתתף בריליס הרמיקסים שהוציאו לאותו אלבום. וכאילו גושפנקה מתום יורק לא מספיקה, הוא עוד הוזמן בקיץ האחרון לטור של ה־XX. מה שמעניין בגרין זו הדרך המהירה שעבר בשנתיים האחרונות. הוא התחיל עם ריליסים מבעבעי רחבות בלייבלים יותר "קשוחים" כמו Night Slugs, אבל פתאום מצא את עצמו עמוק יותר, ויעיד על כך "3024", האי.פי שהוציא השנה בלייבל של מרטין (שביקר אותנו פה בעבר). גם עבודת הלייב שלו עם אנגו ושיתוף הפעולה המופלא עם קורלס מעידים על התפתחות איכותית בזמן הקצר שהוא פועל. אנחנו מקבלים את גרין רגע לפני השנה הגדולה שלו, או ככה זה לפחות מרגיש. את הרף שהוצב לו בשנה הנוכחית הוא עבר בקלות, כך שבשנה הבאה הוא כנראה יחפש לו מטרות גבוהות יותר.

מתוך האי.פי "3024":

הבחור המסתורי - הוא לא מצלם אף פעם את פניו בצורה ברורה, חוץ מבקליפ של אזאליה בנקס, שבו הוא מבליח לרגע גלוי לגמרי - יגובה על ידי וולטר ואגוזי שינגנו גב אל גב, רג'ויסר לבית רואו טייפס שיופיע לייב ורזידנט המרגוזה דוני קיסלוק.

» ז'אק גרין. ה' 25.10, 23:00. לופט אורבניקה, שוקן 27. 80-60 שקל.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ