מלכודת דבש: האם הטראפ הוא באמת הדבר הגדול הבא?

תגיעו מחר לבלוק למסיבה עם CRNKN ותעזרו לסצנה התל אביבית להחליט

יוני שרוני, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יוני שרוני, עכבר העיר

רבות דובר לאחרונה על הטראפ, הז'אנר שלכאורה דוחק מעט הצדה - או שלא - את הדאבסטפ. היחס לסגנון הזה עד כה הוא מעין ריקוד נוגע־לא נוגע, על מנת לא לצאת בהצהרות שמדובר ב"דבר הגדול הבא", ובאמת אי אפשר לדעת כרגע אם מעכשיו מדובר בז'אנר חדש עולה או שזו רק פאזה בדרך למשהו אחר. אבל לטעמי צריך להסתכל דווקא על נקודה אחרת: השאלה היא לא בהכרח האם טראפ (או אי.די.אם, כמו שאוהבים גם לכנות את הגל האלקטרוני הזה) יהפוך להיות הדבר הגדול הבא, כמו שקרה לדאבסטפ, אלא איך אנחנו בסצנה המקומית מקבלים ומקיימים אותו.

» הליין הלהט"בי החדש Curfew» הליינים הלוהטים של תל אביבלא הרבה זוכרים, אבל הדאבסטפ בתל אביב הקדים מקומות רבים בעולם (כולל את המעצמה ארצות הברית), שלקחו את הז'אנר למקום אחר לגמרי. המצב הזה, שבו לונדון ותל אביב היו על ציר זמן מקביל, היה בזכות הביטוי שקיבלה המוזיקה בארץ.

ככה נכנסים לסצנה:

האנשים שעומדים מאחורי הליין הטרי ראן דה טראפ הם אנשים מנוסים שלא מקלים ראש בהפקה של משהו חדש, גם אם יש כאלה שעדיין עומדים חבוקי ידיים בפינה עם גבה מורמת ומחכים לצפות בהתגלגלות האירועים. ולכן אפשר להסתכל על עתידו על של האי.די.אם/טראפ ככזה שתלוי הפעם גם בתל אביב על מנת להפוך מבאזז בלוגספירי למשהו בעל גושפנקה עם אחיזה במציאות. דווקא התקופה הקרובה היא זו שיכולה להיות בעתיד המעניינת ביותר, שכן בתחילת תהליך כזה אמנים שבעתיד, אם וכאשר יהפכו לשמות משמעותיים ויגבו סכומים לא הגיוניים על אירוח שלהם, יכולים להגיע לכאן. מישהו אמר סקרים?אז אחרי שאחד מהאקטים בעל הסיכויים הגבוהים להפוך לשם דבר, באוור, ביקר כאן לאחרונה, מביאים אנשי ראן דה טראפ את CRNKN. לעומת קודמו שניגן ברדיו EPGB, הוא מגיע אל חלל מועדון הבלוק, שגודלו הופך - באופן משמעותי - את הערב הזה למעט ריסקי יותר בעבור מפיקי הליין. שכן, למלא חלל כזה גדול במשהו שהשורשים שלו אמנם קיימים אך שעדיין לא מבוסס לגמרי, זה בהחלט משהו שלא תמיד נותן למפיקים לישון רגועים בלילה. עם זאת, בקרב אנשי ההפקה אפשר למצוא גם את ירין לידור וגם את יובל "נאסטי האביט", שמגיעים להפקה כזו עם מסקנות עבר וניסיון רב איך מרימים אירוע בצורה ראויה ונכונה עד לרמת הפרטים הקטנים. אם ראיתם אפילו רק את עיצוב ההזמנה למסיבה, אתם בהחלט יכולים לחוש בכל זה.

מלוס אנג'לס באהבה:

CRNKN בן ה־20 מגיע מלוס אנג'לס ואחראי עם UZ (שאם אני מהמר נכון, נראה אותו פה בקרוב) ללהיט "Booty 2 the Ground", שבעזרתו הצליח להיכנס לסצנה. "אני מרגיש ממש בר מזל שזה קורה לי כמפיק עולה, אתה מבין? זה לא קורה להרבה אנשים בגלל שיש כל כך הרבה מפיקים שם בחוץ", הוא מספר באחד מראיונותיו, "על כל אחד שמצליח יש לפחות שישה שלא, ככה שאני בהחלט אסיר תודה על ההצלחה שלי להגיע לתודעה הכללית".מעבר לדי.ג'יי שמגיע מעבר לים ומרכז תשומת הלב הולכת אליו, הליין־אפ המקומי שממלא את שאר הערב הוא בהחלט מכובד ומעניין, וכולל מעבר ללידור ונאסטי האביט שלעיל גם את דוני קיסלוק, וולטר, עדי אולמנסקי שמגיעה לפריצה עם פרויקט הסולו החדש שלה ומאג'ימן, שרוח הערב שורה בו הרבה לפני כולם. בחדר הלאונג', אגב, תזרום אווירה אחרת שתגיע מקין וצמד השובבות ג'וי ותום.בין שטראפ זה הדבר הגדול הבא ובין שלא, בין אם זה מה שעומד להקנות את הבסיס להשפעות ולגלגולים של הבייס בצורה משמעותית ואם לא, ובין שעכשיו יצופו אלפי סרטונים ביוטיוב של ילדים, כלבים וזקנות רוקדים טראפ ובין שלא - כל זה לא משנה, לסצנה התל אביבית יש כבר מקום משלה להחליט מה היא רוצה שיהיה בעבורה.

» Run the Trap Presents: CRNKN. ו' 19.10, 23:30. הבלוק, דרך שלמה 157. 60 שקל.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ