תיכון קהילתי: מרכז החינוך של הקהילה הלהט”בית מנסה להביא סלבז לכיתות

פרויקט חדש של ארגון חוש"ן מעודד ידוענים מהקהילה לפנות לתיכונים שבהם למדו בבקשה להכניס את פעילות הארגון לתוך בית הספר. גל אוחובסקי, אסי עזר ואביעד קיסוס כבר בפנים

גיא ארליך, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא ארליך, עכבר העיר

ארגון חוש”ן, מרכז החינוך של הקהילה הלהט”בית, מתמקד בעיקר בהעברת פעילויות חינוכיות בבתי ספר, במוסדות אקדמיים ובגופים נוספים. בימים אלו מתגבשת בארגון יוזמה חדשה: להביא סלבס לכיתות. ידוענים מהקהילה יתבקשו לשלוח מכתבים אישיים לבתי הספר שבהם למדו בבקשה לפתוח את שעריהם בפני נציגי הארגון. גל אוחובסקי, אסי עזר ואביעד קיסוס כבר נתנו את הסכמתם, ובארגון מתכוונים לפנות למפורסמים נוספים כמו הראל סקעת, רונה קינן, עברי לידר, גילי שם טוב ואחרים.

“אנחנו פועלים כרגע ב־70 תיכונים בארץ, מה שאומר שלרוב התיכונים עדיין לא נכנסנו”, מספר אורן מגן, רכז התקשורת והדוברות של חוש”ן, “אנחנו אלה שפונים לבתי הספר ומציעים להם להעביר אצלם פעילות, אך עדיין לא כולם מסכימים. כעת, כששנת הלימודים החדשה מתחילה, זה עיתוי מצוין לנסות לשווק את עצמנו גם למקומות שעדיין לא התירו לנו לפעול בתוכם. אחד הרעיונות שעלו הוא שנבקש מאנשי ציבור להט”בים לפנות למנהלי התיכונים שבהם למדו ולעודד אותם להכניס אליהם את הפעילות של חוש”ן. בעצרת לרגל יום הזיכרון לרצח בברנוער כמעט כל הדוברים הדגישו את חשיבות החינוך לסובלנות. זה בדיוק הדבר שאנחנו מבקשים לעשות, לחנך לשינוי”.

מגן מדגיש שהפרויקט נמצא עדיין בחיתוליו, אך מוסיף כי “עד כה כל מי שפנינו אליו הסכים להשתתף. הרעיון הוא שהם יכתבו מכתבים אישיים בעצמם, אולי עם קצת עזרה שלנו. כל הדבר הזה אמור לקרות בשבועות הקרובים, שכן זו התקופה הקריטית לפעול בה”.

זוכר היטב מה זה להיות נער. אסי עזר (צילום: אורן אסולין)

אסי עזר מספר שיש לו גם מניעים  אישיים להשתתף בפרויקט. “אני זוכר היטב מה זה להיות נער ואילו צרות אני עשיתי בעצמי בתיכון”, הוא אומר, “הרתיעה של אנשים מהאוכלוסייה הלהט”בית נובעת פשוט מחוסר ידע ומחוסר היכרות, וככל שנצליח לקרב אותם יותר לאלו ששונים מהם כך יהיה להם קל יותר לכבד אותם ולקבל אותם. המפגשים האלה הם משהו שיכול לשנות את האופן שבו אנשים מתנהגים. אני מאמין גדול בחינוך ככלי שיכול לשנות התנהגות ומחשבה, ואני חושב שאף בית ספר אינו יכול לסרב לפעילות כמו זו שמציעים בחוש”ן”. בכל מקרה, הוא מוסיף, “זה יהיה לי לכבוד לחזור לבית הספר שבו למדתי במסגרת הפעילות הזו. זה שאני מופיע בטלוויזיה זה טוב ויפה, אבל זה אינו שווה ערך למפגש פנים מול פנים”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ