שמור לי ואשמור לך: אפליקציה חדשה תעזור לכם למצוא חניה

האפליקציה עובדת עם למעלה מאלף חניונים ומאפשרת גם חילופי חניות בין משתמשים. גם הפקחים ירוויחו מזה

לירי הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לירי הלפרין, עכבר העיר

שומרים עליה בעמידה, רבים עליה, מתפללים לה. חניה היא  אחד הדברים הכי נחשקים בתל אביב, חוץ מרווקים סטרייטים ושווים. אפליקציה חדשה בתחום שנכנסת בימים אלה לשלב הפיילוט שלה היא Sensopark, ואמורה להוות את החוש השישי שלכם למציאת חניות בעיר.

האפליקציה עובדת עם למעלה מאלף חניונים בארץ ומיידעת את המשתמש אם יש חניה פנויה או שעליו לחפש מקום אחר. הצבע הצהוב יופיע על גבי המסך אם החניון כמעט מלא, אדום אם איחרת את המועד וירוק אם החניה פנויה.

אם אתם מגדירים את עצמכם אופטימיים, תוכלו לנסות את אופציית ה־Sharing של האפליקציה, שמיועדת לחניה ברחוב. מה הכוונה? אם נהג מתעתד לעזוב בעוד 20 דקות את החניה השווה, הוא יכול לעדכן את זה באפליקציה ולשמור מקום לנהג המגיע לאותו אזור ב־20 דקות הבאות ולהחליף איתו. חוץ מזה שמרוויחים מקום בגן העדן של החניות, אפשר לצבור קרדיטים באפליקציה. “אנחנו מעודדים אנשים לעדכן מתי הם יוצאים מחניה בעזרת מתנות כמו שעות חניה חינם וכלים נוספים שיעזרו להם למצוא חניה בעתיד”, מסביר עופר מרק, שעובד על האפליקציה זה שנה יחד עם שותפו יובל כלב.

מעבר לאפליקציה, החברה עובדת על פיתוח מוצר לחניות שכרגע נמצא בשלב אבטיפוס. “יצרנו סנסורים שיוצבו בכל חניון בעיר ובעזרתם נוכל לדעת מתי מקום החניה פנוי ועוד פרטים חשובים”, מסביר מרק ומוסיף שהפיילוט יתחיל בחודשים הקרובים בשיתוף עם עיריית תל אביב. הסנסור גם ישדר לתג חכם שיוצב על חלון הרכב את מדיניות החניה. “התג ישדר לשרתים שלנו ואנחנו נשלח סמס לנהג אם אותו רכב לא יכול לחנות שם”, מסביר מרק.

החוש השישי. Sensoparkהאפליקציה תשרת גם את אויבי החניה - הפקחים. אם היום הם עוברים על כל רכב בנפרד ובודקים אם יש לו תו חניה או חניה סלולרית, בעתיד הם יוכלו לדלג על כמה רחובות. “בעזרת הסנסורים הם יוכלו לדעת איזה מכוניות התחלפו מאז הסיור האחרון ולבדוק רק אותן על קטנוע לדוגמה”, אומר מרק, שעלול להפוך את הפקחים ליעילים יותר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ