לילה כלכלי: כל המקומות שזול לצרוך בהם סיגריות ובירה

קיוסק במנחם בגין, דוכן טבק בשוק הכרמל, צ'ייסרים בפיצרייה וברים ידידותיים למשתמש - המדריך לצליחת העלאות מחירי הסיגריות והבירה

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הדרך המתבקשת להתמודד עם מצב המחירים בכלל ומשככי התודעה בפרט היא אמנם לרדת מהארץ, אבל יש גם כמה דרכים דרסטיות פחות, נגיד למצוא את המקומות שבהם עדיין זול לקנות אלכוהול וסיגריות. אז מצאנו.

» התמכרות יקרה: איך מתמודדים עם עליית מחירי האלכוהול והסיגריות?

 סיגריות

בקיוסק במנחם בגין ימכרו לכם ווינסטון ו־M&L ב־23 שקל, מרלבורו ב־26, קאמל ב־24 ונובלס ב־18 (אבל זכרו, המצב לא חמור מספיק כדי לעבור לנובלס).

» הקיוסק במנחם בגין 12, תל אביבברחוב הירקון שוכן קיוסק שמשרת בנאמנות את אוכלוסיית האזור, מהומלסים אקראיים, דרך זונות שמנמנות ועד תיירים שמוכנים לשלם על כל דבר שיהפוך את הים־טיים שלהם למוצלח יותר. כנראה מכל הסיבות האלה הם מוכרים את הסיגריות שלהם בחצי שקל עד שקל פחות משאר המקומות. ווינסטון, למשל, יעלה לכם 23 וחצי שקל במקום 24-25 כמקובל.

» הקיוסק בירקון פינת אלנבי, תל אביבאל מפגש הנמרים של גדי נמר זורמים בשבועיים האחרונים לקוחות שמספרים לו שהחליטו להפסיק לעשן כי יקר להם. כדי לתת פייט לקיוסקים שמסביב ומפלט לקליינטים המיואשים החליט נמר להציע אופציה זולה גם אם קמעונאית. למשל, פאקט מרלבורו יעלה לכם אצלו 252 שקל במקום 270 שקל כנהוג.

» מפגש הנמרים. אבן גבירול 139, תל אביבמקום חדש ומהפכני על דיזנגוף משלב בר וקיוסק על מצע של קונספט פשוט: זול. מאוד זול. כרגע מוכרים שם אלכוהול (בקבוק גולסטאר ב־16 שקל) וחטיפים שונים, אבל ממש בקרוב תוכלו למצוא שם גם סיגריות במחירי עלות. הבונוס: שולחן ביר־פונג (צריך להיות שם כדי להבין).

» דרינק פוינט. דיזינגוף 91, תל אביבהמפקד, האושייה הכי מוכרת ברחוב בן יהודה, עושה הרבה דברים משונים: הוא הולך עם נעליים לא תואמות, משחרר דיסק מזרחי אלקטרוני, פותח בר וממציא שפה משלו, אבל בין לבין גם מוכר בזול. בעניין הסיגריות הוא אמנם יישר קו עם המחירים של כולם, אבל באלי שאג יעלה אצלו 35 שקל בלבד.

» קיוסק המפקד. בן יהודה 188, תל אביבמקום טוב לקנות בו בזול הוא תמיד שוק הכרמל. בדוכן הטבק המפורסם שבו תוכלו למצוא באלי שאג ב־35 שקל בלבד, ובשוק כמו בשוק, גם זה ניתן למיקוח.

» דוכן הטבק בשוק הכרמל, תל אביבבעלי הקיוסק בעל המיקום האסטרטגי נשנושים מוכרים את כל סוגי הסיגריות במחיר הזהה למחירי השוק (כלומר גבוה), פרט לאותם מותגים שבעצם רובכם מעשנים – ווינסטון, L&M, ופאל מאל ב־23 שקלים החבילה.

» נשנושים. דיזנגוף פינת פרישמן, תל אביב

זכרו, המצב לא חמור מספיק כדי לעבור לנובלס (צילום: מגד גוזני)עוד בנושא: » תעלו את הארנונה, רק אל תגעו בסיגריות» גלעד כהנא נגד העלאת המחירים» איך כוס בירה הפכה למותרות?

דרינק

חצי גולדסטאר בשמונה שקלים. נשמע כמו חלום? המציאות מחכה לכם בבר האריתראי בשכונת שפירא, ממש מול סינג לונג. בצד יגישו לכם גם אינג’רה.

» הבר האריתראי. דרך שלמה פינת מסילת ישרים, תל אביבההרלינגר הוא מקום שקלישאת הטרנינג והכפכפים מתקיימת שם הלכה למעשה, אבל בקטע טוב. בכל יום ראשון יש שם ריפיל לבירה בעשרה שקל בלבד, כפי יכולתכם.

» הרלינגר. בן יהודה 69, תל אביב

סוף סוף נמצאה הפיצרייה שאפשר לעשות בה צ’ייסר – הברבנאל פיצה בר תופס שתי ציפורי לילה במכה: הסניף הבכור ברחוב אברבנאל מציע פיצרייה בקומה הראשונה ובר בקומה העליונה, בשעה שהסניף החדש ברחוב הרצל משלב את השניים באותו חלל. הדיל הוא, בכל מקרה, חצי גולדסטאר ומשולש פיצה ב־22 שקל. פאן!

» הברבנאל פיצה בר. אברבנאל 34; הרצל 11, תל אביבבאוזןבר מוכרים כל לילה, אחרי ההופעה השנייה, גולדסטאר, אבסולוט, ג’יימסון ויין באחד פלוס אחד. למרות המע”מ הם עוד לא מעלים מחירים, מה שאומר ששני גולדסטאר יעלו לכם 25 שקלים בלבד.

» אוזןבר. המלך ג’ורג’ 48, תל אביבנכון להיום הדיל הנוח של נחמה וחצי עדיין תקף: שליש גולדסטאר ב־10 שקלים, שליש מכבי ב־8. כל יום חוץ משישי, מ־17:00 ועד שהם סוגרים, בשעה משתנה אבל מאוחרת מאוד בדרך כלל.

» נחמה וחצי. אחד העם 144, תל אביבהדוגמה הרועשת של הזמן האחרון לזה שאנחנו רוצים שינוי, גם ליד הבוטנים, היא בר קיימא, הבר הקואופרטיבי הראשון, שבו מוכרים ב־11 או 12 שקל בקבוק גולדסטאר לחברי המקום, וב־15 עד 16 שקל לידידי המקום. גולדסטאר מחבית יעלה 15 לשליש ו־20 לחצי לחברים, ו־19 לשליש ו־23 לחצי לידידים. והבונוס: בירה גת (!) ב־22 שקלים לחבר, ו־30 לידיד.

» בר קיימא. המשביר 22, תל אביב

הבר הקואופרטיבי הראשון - ידידותי. בר קיימא (צילום: עמית צינמן)קאימק הוא מקום של הפתעות. כל גיחה למקום עלולה להיגמר בהילולה של ריקודי בטן, חפלה יוונית פלוס שבירת הצלחות, נגני פלמנקו או סתם מסיבה של שיכורים. בהתחשב בזה, לא פלא שגם ההפי האוור שלהם מצליחה להפתיע – גם בשעה, גם במחירים. מחצות עד 2 בלילה, שתודו שזה מתי שאתם גם ככה שותים, גולדסטאר מהחבית יעלה לכם 12 שקל לשליש ו־16 לחצי, הייניקן יעלה 20, שפירא 24, ולה שוף רק 27 שקל.

» קאימק. לוינסקי 49, תל אביבלפני כחודש נפתח הבית, שהבעלים שלו עוד זוכרים את ימיהם החשוכים כסטודנטים תפרנים ורעבים. הם החליטו לפתוח מקום שיגרום לכם לוותר על הבירה הרומנית בפיצוצייה הקרובה ויציע אלטרנטיבה שווה, עם מוזיקה טובה ועם מרפסת. שליש בירת הבית יעלה לכם 15 שקל בלי הפי האוור, הבית כהה 17 ובירה מלכה 18 שקל. מיטיבי הלכת יוכלו להזמין את הבירה שלהם גם ברבעים.

» בית. פרנקל 6, תל אביב

השתתפו בהכנת הכתבה: רננה הלפרין, ענבל מרום, אודיה גנור ומיכל גרוסברג

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ