פצ'אנגה בויז מגיעים לעיר למסיבת היומולדת של הניוז וה-Deli

אקסל "סופרפיצ'ר הגרמני ורבולדו המקסיקני לוקחים את רעיון הפאן למקסימום, לא רק במוזיקה. בתכנון: עיצוב נעליים

יוני שרוני, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוני שרוני, עכבר העיר

כנופיית ניוז חוגגת יום הולדת, ולרגל המאורע חברו ל־Deli שחוגגים גם הם את שנת הפעילות הראשונה שלהם, וביחד הם מנחיתים פה את אחד הצמדים הכי מעניינים של התקופה האחרונה, Pachanga Boys. הצמד מורכב מהכוכב הגרמני אקסל "סופרפיצ'ר", בחור שכבר ביקר כאן בעבר באחת המסיבות הזכורות של העיר (והספיק אז לאבד את התיק שלו במונית, מה שגרם לסצנה שלמה להתקשר לכל תחנה אפשרית בעיר); ומבחור מקסיקני שהוא עצמו גם כוכב לא קטן, רבולדו. שניהם ביחד לוקחים את רעיון הפאן למקסימום, לא רק במוזיקה עצמה אלא גם בגישה הכללית ובהוויה שלהם, מה שעל פניו יכול להיתפס כחוסר רצינות, הוא כנראה התמהיל הטוב ביותר של הרעיון של כיף שאפשר ליצוק מתוך מוזיקה. 

"נפגשנו לפני שש שנים במקסיקו", נזכר סופרפיצ'ר, "נסעתי לשם בפעם הראשונה ורבולדו היה אחראי על הגווקאמולי. היה לנו חיבור מיידי ונפלא, ורעיון לשיר קטלני ממש על היום הראשון. לקחו עוד שלוש שנים בערך מאותו הרגע עד הנקודה שבה התחלנו באמת ליצור מוזיקה יחד. רבולדו התגורר אצלי בבית בגרמניה, ובוקר אחד שמעתי אותו שר במקלחת והייתי ממש מוכרח לקחת אותו באופן בהול לאולפן. הקלטנו כמה דברים עבור האלבום שלי ומתוך אותו סשן נולד השיר הראשון שלנו, 'Fiesta Forever'".

פצ'אנגה בויז, למרות היותם מוכרים ומוקרים בקרב אנשי המועדונים, הולכים להתפוצץ. ואיך יודעים את זה? ברגע שצמד כזה מצליח, בזמן קצר יחסית וללא הרבה ריליסים, להפוך להיות חביב גם על קהלים שפחות פוקדים את רחבות הריקודים והבלוגים האלקטרוניים, אז אתה מבין שהנוסחה עובדת. הריליס האחרון שלהם, "כריסטין", הוא עדות לכך, אחרי שהפך סולד אאוט תוך שבועיים בלבד.

הטריילר ל"כריסטין". עדות לכך שהנוסחה עובדת:

לכל אחד מכם יש קריירת סולו לא רעה בכלל, אז איך מסתדר לכם כל עניין ההפקה המשותפת?"אנחנו מבלים המון זמן ביחד, בקיץ בעיקר באירופה ובחורף במקסיקו. אנחנו אוספים רעיונות באופן בלתי פוסק ובכל זמן פנוי שנותר אנחנו קופצים לתוך אולפן".

העובדה שכל אחד מכם מגיע מתרבות שונה משפיעה באופן מהותי על המוזיקה שלכם?"בוודאי שזה בטוח חודר מתחת לפני השטח, אבל לא יוצא לנו ממש לחשוב על זה. אם יש קשר אמיתי וחזק, אז אין גבולות והכל אפשרי".

אחד הריליסים המעניינים והחזקים ביותר שלכם הוא "Time", יצירה של 15 דקות מהפנטות, חלומיות ורגישות. בו, כמו גם בקטעים אחרים, שניכם מתפקדים כווקאליסטים. איך אתם מחליטים מי ישיר? אני מהמר על הטלת מטבע."הא, טעית! אנחנו משתמשים בסכינים!".

אם יש לכם 15 דקות פנויות:

הלייבל של השניים, Hippie Dance, הוא הייצוג של הרוח שלהם. אני מניח שכבר הבנתם בנקודה זו שהרצינות היא מהם והלאה, ולכן כאשר אני שואל אותם איך הם מסכמים את הפילוסופיה שעומדת מאחורי הלייבל התשובה היא קצרה והרבה יותר מקולעת: "חופש!". במסגרת הקייטנה שהם יצרו לעצמם, מוזיקה, מתברר, לא מספיקה עבור השניים, שהחלו גם להתנסות בעיצוב נעליים.

אקסל, אתה זוכר את החוויה מהביקור הקודם שלך בתל אביב? הפעם תשמור על התיק שלך טוב יותר?"הו אלוהים! למרות שאיבדתי כמעט את הכל באותו הערב, יש לי זיכרונות מדהימים, מלאי אהבה, חלב ודבש. היתה הרבה עזרה לנסות ולמצוא את התיק, אבל לפעמים אתה צריך פשוט לקבל את המצב. עדיין, מאוד אשמח אם מישהו יגיש לי את התיק שלי חזרה השבוע".

אז מה הלאה?"אנחנו מסיימים את האלבום הראשון שלנו, ובו כמה רמיקסים, כמה פואמות וכמה וריאציות חדשות לאבוקדו".

הנוסחה עובדת. פצ'אנגה בויז (צילום: Saskia Lawaks)

את הערב, שייערך בחלל האורבניקה (שם ניגן סופרפיצ'ר באותה מסיבת פורים זכורה ב־2011), ילוו גם המקומיים והנועזים עפרי גופר ואוריה קלפטר. זו בהחלט נקודה מעניינת לעצור ולהסתכל רגע על פועלם של חברי ניוז, שהצליחו לייצר לעצמם נישה מסוימת בעיר שלא רק שהביאה אחריה אנשים שניסו לחקות את הקו המוזיקלי ואת האופי שלה, אלא שבעיקר הצליחה להביא אמנים בזמן אמת, אם לא רגע לפני.

אז רבולדו, יש לך סיגריה?"מצטער, אני עדיין לא מעשן".

» Pachanga Boys. ו' 3.8, 23:00. לופט אורבניקה (שוקן 27). 90-70 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ