שפר הופעתך: בעוד שבועיים יחלו שיפוצים נרחבים בגן מאיר

בתוכנית: סלילת שבילים, הגבהת הגדר בגינת הכלבים, שיקום הגינון והמדשאות, צביעת מתקני המשחקים ועוד

אודיה גנור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודיה גנור, עכבר העיר

בשורה טובה לבעלי הכלבים ולשאר תושבי מרכז העיר: בעוד כשבועיים יחלו שיפוצים בגן מאיר שיימשכו כמה חודשים. מהעירייה נמסר כי במסגרת תוכנית העבודה ייעשו עבודות הנגשה וסלילת שבילי בטון כורכרי ברחבי הגן, במקום שבילי העפר. כמו כן מתוכנן שדרוג הגידור בגן, שיקום הגינון והמדשאות, טיפול במערכת ההשקיה, צביעת הבמה ועמודי התאורה ושדרוג וצביעת מתקני המשחקים בגן השעשועים. זאת בהמשך לעבודות שדרוג שנעשו בשנתיים האחרונות ושבמסגרתן נשתל דשא חדש ברחבה המרכזית, הוקמה פינת מתקני כושר ומגרש כדורסל, ונסללו שבילים מסביב למתקני המשחקים לילדים.

תושבים ומבקרי הגינה הקבועים כבר נפגשו עם אנשי צוות אגף שיפור פני העיר בעירייה כדי להבהיר את הצרכים הקיימים בגינה. “עיקר השיפוץ בגינת הכלבים יהיה הגבהה של הגדר מכיוון שהכלבים מרבים לקפוץ מעליה, ואז אנחנו, כבעליהם, מקבלים דוחות”, מספרת לילה ארד אלן, מנציגי התושבים המבקרים בגינה, “בעיה מרכזית נוספת היא שוקת הכלבים שתמיד נוזלת והופכת לנחל מזוהם שמושך חרקים רבים. ביקשנו, ואנחנו מקווים שיקבעו איתנו פגישה נוספת, בשטח, כדי שנוכל להצביע במקום על הליקויים ונמליץ איך אפשר לשפר אותם”.

“אם ישפרו קצת את הגינה, אנחנו נשמח”, אומר אחיה צדוק, מבקר קבוע בגינת הכלבים, “וכמובן שאנו מקווים שהשיפוץ לא יתארך מאוד. עשו בשנתיים האחרונות הרבה שיפוצים, לא כולם מוצלחים, ואני מקווה שהפעם ימצאו פתרונות קבועים לבעיות שלא מצליחים להשתלט עליהן. כדאי גם שישקיעו בה יותר מבחינת ניקיון”. אחרים מציינים ליקויים נוספים לשיפור: “המצב של הגן כרגע הוא על הפנים”, אומר אורן נועם, תושב רחוב טשרניחובסקי, “מקומות הישיבה לא מסודרים כמו שצריך, החול מסריח ויש המון חרקים. הרבה מהתכנון לא נכון. גינת הכלבים, שהעירייה תמיד מתגאה בה, במצב בעייתי. מלבד תושבי העיר, הרבה דוג ווקרים מטיילים בה ומתפרנסים ממנה, ושיפוץ מוצלח יועיל לכולם”. 

“שיפוץ כזה יעשה רק טוב”, אומר בעל קפה לנדוור שבגינה, לירן שפיגל, “בחורף אנחנו מרגישים ששבילי העפר מלאים בבוץ. גם שדרוג התאורה קריטי כי בלילה חלקים שלמים בגינה חשוכים”. שפיגל מספר כי הבעיה המרכזית של גן מאיר היא קבוצות בני הנוער שמגיעים אליה בלילה, ולעתים גם מבצעים מעשי ונדליזם. “הם מגיעים לגינה, מדליקים מדורות ומעשנים סמים”, הוא מסביר, “בחורף היה גילוי אלימות על רקע נטייה מינית כלפי אחד הנערים מהמרכז הגאה, ומאז במשך חצי שנה היה פה שומר מטעם חברת מוסדות החינוך שבבעלות העירייה והמרכז. התקופה הזו הסתיימה ומאז בני הנוער חזרו. השירותים הציבוריים במקום הם למעשה בקפה שלי, וגם המצב בהם זוועתי בעקבות אותם נערים. אני מקווה שימצאו לזה פתרון”. 

מהעירייה נמסר: “בקשר לוונדליזם, מבוצעים במקום סיורים של הסיירת הירוקה וכן של סיירת קש”ת בקיץ”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ