מהפכה של אהבה מציגים: מעגלי שירה מקודשת בלב העיר

אם עברתם בכיכר רבין וראיתם מאות אנשים מזמרים - זה לא סוג חדש של מחאה, זה מעגל שירה מקודשת

ענבל מרום, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענבל מרום, עכבר העיר

חבורת אנשים במעגל שרים באקסטזה סביב מדורה. לא מדובר בריקוד גשם אינדיאני מהמאה ה־12, אלא במפגש תל אביבי עכשווי לגמרי שמתרחש מדי חודש בכיכר רבין. ההתכנסויות הללו, שבינתיים התרחשו כבר שלוש פעמים, הן סביב הרעיון של שירה מקודשת - שירה שמרוממת את הנפש -  וכמו כן קטעי תפילה, הודיה ומנטרות תרבותיות שונות בשפות מגוונות במטרה להוביל לשינוי התודעה הקולקטיבית על ידי מציאת כוח, איזון ושלווה.

כל מפגש כולל 400 משתתפים בערך שמגיעים מכל רחבי הארץ, נוסף על עוברים ושבים שמסתקרנים ומצטרפים באופן ספונטני. האחראים על המעגלים הם אנשי מהפכה של אהבה, שיצא לנו כבר להכיר במאהל רוטשילד בשנה שעברה ובאירועים נוספים. “המטרה היא ליצור מרחב מקודש בלב העיר שמזמין את כולם לבוא להכיר, להיפתח ולשיר שירים מרגשים”, אומר דן מרדכי, מייסד מעגל השירה. את המפגשים מנחים מובילי מעגלי שירה מנוסים המלווים בעשרות נגנים וכלי נגינה. “השימוש בצלילים יוצר אפקט של התעלות וריפוי, התחושה הזו מתקבלת אמנם במהלך המפגש, אך מלווה אותי גם ימים רבים לאחר שהסתיים, זה ממכר”, מספרת לוס ליטמן, משתתפת קבועה בערבים.

הרעיון הוא פשוט: זו לא הופעה, אין במה ואין קהל. יש מעגל. באופן הזה יחסי הכוחות מופרים וכולם הופכים לשותפים פעילים. “כשכל הנוכחים שרים במעגל נוצר איחוד של קולות רבים שהופכים לאחד, ונבראת יצירה משותפת, משחררת ומטעינה אנרגטית”, אומר סופי גלקטי, ממארגני המפגש. מיקומו של מעגל שירה מקודשת בכיכר אינו מקרי. לעומת מעגלי שירה המתקיימים לרוב בטבע או באתרים ייעודיים המקדשים רוחניות - מיקומו של המעגל בלב אנרגיה עירונית, קשה יותר וזורמת פחות, מהווה ניגוד מבורך שמעצים את החוויה וחשיבות קיומה. “כיכר רבין זו נקודת מפגש טעונה במשמעויות רבות: רצח ראש ממשלה, מוקד פורקן למחאות, בניין העירייה וכו’”, מסביר מרדכי, “קיום המעגל במרכז העיר, דווקא בין כבישים ובניינים, מאפשר להביא את האנרגיה הזו למקומות בהם זקוקים לה יותר. באופן הזה ניתן להנגיש מסרים של ריפוי ועוצמה גם לציבור שפחות מתחבר לטרנד”.

עדכונים על מעגלי השירה הבאים אפשר למצוא בעמוד הפייסבוק של מהפכה של אהבה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ