חוליגניזם: בריונות במלחמת המים בתל אביב

בני נוער התפרעו במלחמת המים שהתקיימה ביום שישי: התקיפו עוברים ושבים והפכו את האירוע הקיצי למצגת של בריונות

מיכל גרוסברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכל גרוסברג, עכבר העיר

מלחמת המים השנתית, שמתקיימת בכיכר רבין זה שמונה שנים, מסמנת עבור תל אביבים רבים את הפתיחה הרשמית של הקיץ, ולרוב עוברת ללא תקריות מיוחדות, מלבד חולצות רטובות. אלא שבשישי האחרון נחצו כמה קווים אדומים ומלחמת המים התמימה הפכה למלחמת מים אמיתית.

לפי תושבים שנכחו במקום והשתתפו באירועים, בסביבות השעה חמש אחר הצהריים הגיעה קבוצה של כמה עשרות בני נוער שירדו אל הכביש של אבן גבירול, החלו לחסום את התנועה, להתיז מים על עוברי אורח שלא לקחו חלק באירוע, כמו גם על רוכבי אופנוע ואוטובוסים, ואפילו פתחו דלתות של מכוניות ושפכו מים על הנהגים שבתוכן. 

“מה שהחל בשפיכת מים על מכוניות המשיך לפתיחת חלונות והתזה פנימה, שפיכת דליים על רוכבי קטנוע שעברו, ומהר מאד הסלים לחסימת הכביש, עצירת מכוניות, פתיחת הדלתות בכוח ושפיכת דליים לתוך הרכב”, מספר דניאל בן פינקנברג, שהיה נוכח באירוע.

“בזמן שאחד הנערים המתפרעים ניסה לפתוח את הדלת של אחד האוטובוסים, היה אזרח שניסה לעצור, ובתגובה הנער הכה אותו באגרוף”, מתאר הרולד סילבר, צלם שנכח באירוע ותיעד את המתרחש, “למה המשטרה לא התערבה כדי לשמור על הסדר?”.

צלם נוסף שנכח באירוע, איתי בלאס, מספר כי התקשר בעצמו למשטרה כמה פעמים. “אמרו שיש ניידת בדרך”, הוא אומר, “אבל ראיתי ניידת חולפת בשטח האירוע שלא עשתה כלום. ראיתי לפחות עשרה מקרים שבהם פתחו דלתות של מכוניות ושפכו מים פנימה. מה שהכי חרה לי זה שהיה אדם בדרך לבית כנסת עם בגדים לבנים והוא היה מבוגר, ופתאום גם הוא חטף. ראיתי את הפנים שלו וזה היה מאוד עצוב. נראה שמדובר בחבר’ה צעירים שהשתעממו ולא מצאו את עצמם במזרקות וזה מה שהם החליטו לעשות וחשבו שזה משעשע”.

“האירוע גדל משנה לשנה, שזה נפלא, אבל כולם מאוד כועסים שכמה חוליגנים מגיעים וגורמים לצרות”, מוסר אבנר גורן, ממארגני מלחמות המים, “בימים אלה אנחנו מתייעצים בינינו מה תהיה הדרך הטובה ביותר לוודא שהדבר הזה לא יחזור על עצמו. בין השאר אנו שוקלים להקים צוות מתנדבים שישמור על הסדר באירוע, כמו הצוות שדואג לנקות את הכיכר מדי שנה. אנחנו מקווים לעבוד עם העירייה והמשטרה באופן כזה שהאירוע ימשיך לגדול משנה לשנה ועדיין ייוותר כיף ובטוח עבור כולם”.

מהמשטרה נמסר: “התקבלו כמה תלונות על התזת מים לעברם של עוברים ושבים באזור כיכר רבין, כולל לעברם של נוסעים במכוניות ואוטובוסים. המשטרה שהגיעה למקום איפשרה את התנועה ברחוב ומנעה את המשך ביצוע העבירות במקום. בשלב מסוים, כשראינו שיש חשש לחסימת ציר אבן גבירול, מנענו זאת. כל עוד האירוע התקיים בכיכר עצמה אכן לא התערבנו, אבל ברגע שזה גלש לכביש התערבנו ואיפשרנו את התנועה כסדרה”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ