פרשת מסמך הפז: דירוג הביצועים הסודי של גברי תל אביב

"מדרג הביצועים", מסמך סודי שמעודכן על ידי צעירות תל אביביות, מדרג את הגברים בעיר לפי ביצועיהם במיטה ומעורר סערה

נעם פרתום, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעם פרתום, עכבר העיר

בחודש האחרון מסתובב ברחבי העיר מסמך חשאי שעובר מאשה לרעותה, ובסודי סודות מצליח לחרוץ גורלות ולהשפיע על כל מאזן הסטוצים במחוזותינו. דייטים קמים ונופלים בגינו, פלרטוטים וחיזורים בברים כמו הר סיני מתבדים באחת בגלל טבלה קטנה ומסתורית שמדרגת בחוצפתה את הביצועים במיטה של גברברי הכרך המבוקשים והנחשבים ביותר. אותה טבלה שובבית עונה לשם מדרג הביצועים, ומעלה בזיכרון נוסטלגיה ממסיבות כיתה ד’, על שלל סולמות האהבה עם החיבוב והסמפוט שלהן. על הדרך היא גם מעניקה לנשות העיר וואחד שירות. מי אמרה גירל פאוור ולא קיבלה?

את הקונספט החתרני הגתה גילי (שם בדוי), אקטיביסטית חריפה ובוהמיינית צמרת. “זה רעיון שהתגלגל לי בראש כבר זמן מה – לתת ציונים לגברים שהייתי איתם ולשתף בזה חברות שלי”, היא מסבירה, “לאחרונה כשהעליתי את זה במפגש עם חברות, להפתעתי כולן עפו על זה לגמרי, וככה זה התחיל. במקור הקטע מבחינתי היה אסטרטגי נטו. רציתי רק להגיד לגברים שהייתי איתם שאני ועוד בחורות עשינו רשימה כזאת כדי להכניס אותם קצת ללחץ. מה שקרה בפועל זה שכל הבנות שדיברתי איתן התלהבו נורא וכל העסק התגלה כחוויה נשית סופר אחוותית ומצחיקה”.

גילי פתחה מסמך אקסל בגוגל דוקס ושלחה לינק לכל הבחורות שהביעו עניין. “בטבלה כתבנו את שמות כל הבנים שהיינו איתם אי פעם ודירגנו את ביצועיהם מאחד עד חמש, כאשר הקריטריונים די ברורים. אחד: ‘לא לגעת’, חמש: ‘מומלץ לא לפספס’. שתיים למשל זה ‘רק אם אין לך כלב’, כלומר אם את ממש נואשת לחום ולקרבה”, גילי אומרת וצוחקת.

“החוק הראשון של מדרג הביצועים הוא שלא מדברים על מדרג הביצועים. סתם, מותר להגיד לבחור שהוא במדרג”, היא מוסיפה, “אבל אסור בשום פנים לגלות לו כמה נשים דירגו אותו או מה הציון המשוקלל שלו. מכיוון שיש ממוצע בין הבנות המדרגות, אמינות הדירוג עולה ככל שיותר בנות משתתפות בניסוי. מאחר שפתחתי לפרויקט גם קבוצה בפייסבוק, עוד הרבה בחורות שלא נכחו בפגישה המקורית שבה ייסדנו את מדרג הביצועים הצטרפו לחגיגה, הרוב בצורה אנונימית. אחד הפיתוחים שאנחנו עובדות עליו כרגע הוא שתהיה אפשרות גם להוסיף חוות דעת יותר מפורטת בכתב, שתנמק את הדירוג”.

חד חלק. איור (א.ס.א.פ קריאייטיב / ingimage)

כשהיא נשאלת מה האג’נדה או המטרה של המיזם הזה, גילי מפרטת: “נשים מוטרדות מינית על ידי גברים נון סטופ, והנה יש לנו הזדמנות לגמול להם ובדרך הרבה פחות אלימה, להכניס להם בנקודת התורפה הכי רגישה שלהם. עין תחת עין, שן תחת שן, תחת תחת תחת. חוץ מזה למדרג יש גם מטרה עקיפה ולא פחותה במעלה: לדרוש מבחורי העיר את השיפור של הביצועים במיטה ושל ההתנהגות בכלל. אם הם יידעו שהמסמך קיים, אולי הם יחשבו פעמיים לפני שהם מתנהגים כמו דושבאגס כלפי כל מיני בחורות. אבל מעל לכל, הנכס הכי שווה של הפרויקט הוא שנוצרה מין בועה סגורה של אחווה, סולידריות ואתיקה נשית עוצמתית כנגד המין הגברי. פתאום יש לנו איזשהו כוח מוגדר עליהם”.

למדרג הביצועים יש כבר השלכות מעשיות. “בחור אחד קיבל משתי בנות שלא מכירות זו את זו את הציון האומלל 1”, אומרת גילי, “מישהי אחרת בקבוצה, שתיכננה לשכב עם הבחור הזה באותו שבוע, החליטה בעקבות הדיווחים שאין מצב שהיא תעשה את זה ושיתפה אותנו בכך”.

אחד הגברים ששמם הופיע כמה פעמים במדרג הביצועים הוא המוזיקאי א.ב דן. כשנשאל איך הוא מרגיש בנוגע לכך מסר בתגובה: “כל העסק הזה מחזיר אותי לתיכון. מזל שאנחנו הגברים לא מדרגים את רמת הבחורות בעיר. אם מישהי היתה חוצה את קו הארבע, מתוך עשר, זה היה נס”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ