אתה מעדיף אותו בשבי: גלעד שליט, המותג

מדווח ממיאמי, מחזיק טור אישי ונמצא בכל מקום. אלון עידן חושב שגלעד שליט צריך לעשות מה שהוא רוצה, אבל “גלעד שליט” חייב לנו

אלון עידן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלון עידן, עכבר העיר

גלעד שליט נוסע למיאמי. הוא מדווח עבור קוראי “ידיעות אחרונות” - העיתון של המדינה - על משחקי הגמר של ה־NBA. מתברר שהוא מתרשם מהקהל, מרמת המשחק, מלברון ג’יימס, מקווין דוראנט. השם שלו מופיע בראש העמוד בגדול, תמונה שלו מכדרר מתנוססת מעל, חגיגה של ממש, החיים הטובים. לפני דקה ריחמת עליו.» מסלול המולטי־טאלנט של גלעד שליט

גלעד שליט מגיע למשחק של מכבי תל אביב ביורוליג. אתה שונא את מכבי תל אביב. היא מייצגת בעיניך חזירות, תחרותיות מוגזמת, קפיטליזם לא מרוסן. היא הקבוצה של המדינה שאתה לא רוצה שתהיה פה. גלעד שליט דווקא מעודד את מכבי. כשהיא מנצחת, הוא מחייך חיוך גדול, הוא מאושר. לפני רגע ריחמת עליו.

אחר כך אתה מנסה לחבר בין הקצוות: “גלעד שליט” ו”ידיעות אחרונות” ו”העיתון של המדינה”; “גלעד שליט” ו”מכבי תל אביב” ו”הקבוצה של המדינה”; “גלעד שליט” וטור אישי ותמונה במעלה העמוד; “גלעד שליט” ו”חיוך גדול” ו”אושר” ו”החיים הטובים” ו”מיאמי” ו”NBA”. אחר כך אתה מנסה לדחוף קצת “רחמים” בקוריקולום ויטה החדש שלו. מנסה לבזוק קצת דמעות, קצת זיכרונות. נו, החומרים הישנים ההם מפעם. אתה מתקשה.

אתה מעדיף אותו בשבי.

צריך לדבר על “גלעד שליט”, לא על גלעד שליט. את גלעד שליט בלי המירכאות מעולם לא הכרנו ואף פעם לא נכיר. את “גלעד שליט” דווקא הכרנו מצוין במשך חמש שנים, למרות שלא ראינו אותו ולא שמענו ממנו ולא הרחנו אותו ולא מיששנו אותו. אבל כעת יש לנו ממנו ציפיות. את הציפיות אפשר לסכם בארבע מלים: ילד, אתה חייב לנו.

גלעד שליט יכול לעשות בחיים שלו מה שהוא רוצה, אבל “גלעד שליט” - המותג, התמונה, החיוך הביישני - חייב לנו. כמספר האנשים שנעצבו בשבילו, ובכו בשבילו, והפגינו בשבילו, והסכימו לשחרר מחבלים בגללו, ופגעו בביטחון המדינה בגללו, וסיכנו את חייהם בגללו - כך מספר הדברים שהוא חייב לנו. הוא בעיקר חייב להתחשב בכל אחד ואחת מאיתנו. להתחשב, כלומר: לקחת בחשבון את הציפיות שלנו ממישהו שחב לנו את חייו.

גלעד שליט לא מעניין אותנו, באמת שלא. אבל “גלעד שליט” צריך להיות בדיכאון קליני עבור מי שמצפה ממנו להיות בדיכאון קליני; והוא צריך לבלות בלי חשבון עבור מי שמצפה ממנו לבלות בלי חשבון; והוא צריך להימנע מללכת לאירועים פומביים נוצצים עבור מי שמצפה ממנו להימנע מללכת לאירועים פומביים נוצצים; והוא צריך לשים זין על העולם עבור מי שמצפה ממנו לשים זין על העולם. והוא צריך לשלב את כל האפשרויות במקביל, כי גם כל האנשים שמצפים ממנו, מצפים ממנו במקביל.

אין לנו שום דבר עם גלעד שליט, שיעשה מה שבראש שלו בחיים הפרטיים שלו. אבל “גלעד שליט” חייב לקחת אותנו בחשבון. הוא חייב לזכור שאם לא אנחנו, אז הוא לא כאן. אם לא אנחנו, אז אין דבר כזה גלעד שליט. בטח לא “גלעד שליט”. אז שלא ישכח מאיפה הוא בא ובזכות מי הוא פה ושיתחיל ליהנות/לסבול/לצחוק/לבכות/לטייל/לשבת בבית/לאהוב/לשנוא/כל התשובות נכונות/לא נכונות/אולי נכונות. בקיצור, שיהיה כבר “גלעד שליט”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ