שולטטט: מסלול המולטי־טאלנט של גלעד שליט

<P>טור ספורט, ביקור בסט של הומלנד, אייטמים אצל גיא פינס והשלב הבא במסלול התהילה של החייל החטוף: יומן שבי. בהוצאות הספרים כבר נלחמים על הזכויות </P>

נטע הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטע הלפרין, עכבר העיר

השבועות האחרונים היו משופעים בדיווחים על עלילותיו של גלעד שליט. אם בהתחלה הציבור שחלם לחזות בשמץ משרוולו של שליט נאלץ להסתפק בתמונת פפראצי פה ושם, שלוב ידיים עם סרקוזי או מתחבא בים, כעת לאן שלא נפנה ניתקל בו: מאייטמים אצל גיא פינס ועד ביקור על הסט של הומלנד, דרך סטטוסים על הקפה שהוא כן או לא שותה בנחמה וחצי: נראה שתקופת הצינון במצפה הילה הגיעה אל קצה. אלא שאור הזרקורים הישראלי הוא כידוע מציק, מעיק ולא מחמיא לאור הפנים, גם אם מדובר בפנים של ישראל בשנים האחרונות, או כל הגדרה בומבסטית אחרת שנשמרת לטובת אייקונים דרמטיים מסוג שליט.

» אתה מעדיף אותו בשבי: גלעד שליט, המותג

הכיוון האחרון שתפסה הקריירה המאוד אקלקטית של שליט מאז שובו לישראל הוא כתיבת ספר שאמור לגולל את עלילותיו בשבי, לצד עדויות של בני משפחה ומקורבים. הספר, כמובן, צפוי להיות לרב מכר היסטרי, והוצאות הספרים מוכנות לשלם בעבורו לא מעט. משא ומתן בעניין התנהל בין משפחת שליט לבין הוצאת כנרת־זמורה־ביתן דביר, שפרסמה לפני חמש שנים, כששליט עוד היה בשבי, את “כשהכריש והדג נפגשו לראשונה”, ספר ילדים שכתב שליט כשהיה תלמיד בבית הספר היסודי. אבל לטענת מקורבים, המגעים בין הצדדים הוקפאו בעקבות משא ומתן מקביל שניהלה המשפחה עם הוצאת ידיעות ספרים, שהשיגה יתרון יחסי במרוץ מרגע שחתם גלעד על חוזה ב”ידיעות אחרונות”.

“אין כרגע ספר וגם לא מגעים בנוגע לספר”, מכריז נועם שליט נחרצות. בכנרת־זמורה־ביתן דביר טוענים אחרת: “יורם רוז וערן זמורה, בעלי ההוצאה, נפגשו עם נועם שליט ודנו בכל האופציות האפשריות”, הם אומרים, “אנחנו נשמח להוציא את הספר, ונשמח להמשיך את שיתוף הפעולה לאחר שהוצאנו את ‘הכריש והדג’. עכשיו הוא (נועם) צריך לקבל החלטה”. בידיעות ספרים סירבו להגיב. “לפני שהוא חזר מהשבי הרבה כתבים היו מעודכנים במה שקורה”, מספר כתב פוליטי מכלי תקשורת מתחרה, “אבל מאז שהוא חזר רוב הקשרים עם המשפחה נותקו, וב'ידיעות' לוקחים עליו חסות. מה גם שאין הרבה על מה לדווח, רוב התמונות של גלעד מופיעות היום במדורי הרכילות”.  

רבים על הסיפור. גלעד שליט (צילום: דו"צ)רוצה לבלות עיסוקיו המגוונים של שליט מאז שחזר מהשבי מעידים על התעצבותו כסלב עכשווי מן המניין. הוא, כמובן, לא יחיד: השכול עומד גם ברקע לספרה השלישי של תמי ארד, שיצא לא מזמן בהוצאת “כתר”; הכתיבה והקריירה הטלוויזיונית של קרנית גולדווסר נבעה מאותו סיפור אישי־ציבורי כואב; ועזאם עזאם לקח את חווית השבי לשיאים של טראש בתפקיד הדרוזי שהכל מזכיר לו את הכלא המצרי בהישרדות VIP. אבל דמותו של שליט, כנראה בעקבות המאבק הציבורי חסר התקדים שהתנהל כאן למען שחרורו, גררה דיונים חריפים במיוחד סביב מינויו כפרשן ספורט, וגם סביב תמונות הפפראצי שלו במופעי מוזיקת מיינסטרים (שלמה ארצי, הראל סקעת). “זו מדינה חופשית, שיגידו מה שהם רוצים”, מגיב אריק הניג, פרשן ומפיק, שיכתוב עם שליט את הטור ב”ידיעות” ומגדיר את עצמו כ”חבר ומורה של גלעד”. “אני אתן לך דוגמה: לפני שבועיים עשינו וידאו קליפ. גם גלעד היה איתנו, אבל לא הצטרף. הווידאו הזה תפס כבר בכל העולם, אבל בארץ מתעלמים ממנו באופייניות. אותו דבר גלעד – בשבוע הבא מראיינים אותו ב’טיימס’ ועושים לו כבוד, ובארץ אומרים מה שאומרים. ככה זה כשהנורמה היא לא לפרגן ולמצוא תמיד את הרע”. הניג ושליט חורשים ברגעים אלו ממש את הגלובוס בקטע ספורטיבי; בשבוע אחד הספיקו לצפות ביורו ובגמר ה־NBA גם יחד. טור ספורט אחד נכתב במיאמי, הטור הבא ייכתב בניו יורק, וזה שאחריו כבר יגיע מקייב. בין לבין, נראה שהחגיגה בעיצומה. “הבעיה היחידה היא שאני כבר בגיל של ההורים שלו ואין לי כבר הרבה כוח, הוא בחור צעיר ורוצה לבלות הרבה, אז אני משתדל”, יוצא הניג מגדרו.

חלק מהפרסומים שנקשרו בשמו של שליט, דוגמת הקלטת קולות רקע לשיר של כהן@מושון, התבררו כמופרכים. “התחילה לרוץ שמועה לא קשורה לכלום, הסברנו את זה לצוות של גיא פינס, אבל בכל זאת הם שידרו את האייטם, ומאז מציפים אותנו בשאלות על זה”, כהן מסביר. גם בקשת, שם נצפה שליט לצד הניג במה שנראה כמו פגישת עבודה לעתיד, מכחישים תכנונים לשיתוף פעולה: זה היה ביקור ספונטני, אומרים שם, לא מוגדר ולא רשמי, ולא היתה לו מטרה. ימים יגידו אם חוזה טאלנט כן או לא מתבשל כרגע באחת הזכייניות. מה שבטוח הוא ששליט מקבל מהחברה הישראלית את התגמול היחיד שהיא יודעת להעניק למי שהיא מוקירה – תהילה. לצד זה, ובאופן לא פחות אופייני, היא מבקרת אותו על אותה תהילה ממש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ