אנסטסיה מיכאלי היא הדבר הכי טוב שקרה לקהילה הגאה

חברת הכנסת גרמה לדיון ברשתות החברתיות, לחברי כנסת מ"ישראל ביתנו" להשמיע אמירות פלורליסטיות ולטלטול בקהילה הגאה, שיוציא אותה משלוותה ויפריע לשמחת מצעדי הגאווה. דעה

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

אנסטסיה מיכאלי היא הדבר הכי טוב שקרה לקהילה הגאה כבר הרבה זמן. אני אכתוב את זה שוב. אנסטסיה מיכאלי היא הדבר הכי טוב שקרה לקהילה הגאה כבר הרבה זמן. בהרבה מובנים, הלהטב"קים לא קיבלו תקשורת כל כך אוהדת מאז שדנה אינטרנשיונל זכתה באירוויזיון. הפוליטיקה של האהדה עובדת בדיוק כמו הפוליטיקה של השנאה, שעובדת בדיוק כמו כל פוליטיקה של זהות בעידן ליברלי שכזה - כשיש זהות מובחנת היא מצד אחד מקבלת מקום, אולי אפילו הכרה, אולי אפילו את הזכות המפוקפקת להתחתן וזכות באישור מצד המדינה. מצד שני, כשיש זהות מובחנת הרבה יותר קל להפעיל עליה אלימות. כי ככה זה עם דברים שלא רואים, יש לזה גם יתרונות.

» מתחת ליופי המסנוור של אנסטסיה מיכאלי

אז אנסטסיה מיכאלי הצליחה לעשות את הדברים הבאים:

1. לגרום לשיחה ברשתות החברתיות על הומופוביה, אלימות וזכויות של מיעוטים.

2. לגרום למיני אנשים שלא מבלים את זמנם בצומת הרחובות נחמני ורוטשילד להרים גבה כלפי הערה מופרכת על מיניות.

3. לגרום לנשים לדבר על הפלות, נושא שלמרות חוקיותו בארץ אף אחד לא ממש מדבר עליו.

4. לגרום לחברי כנסת מישראל ביתנו להשמיע אמירות פלורליסטיות.

5. לגרום לחברי כנסת מהשמאל (מרצ) ומהימין (ליכוד) להסכים על סוגיה חברתית.

6. לגרום לתושבי תל אביב להצביע לניצן הורוביץ.

» ניצן הורוביץ: "יכול להיות ראש עיר גיי"

בוודאי שלא כל אמירת שנאה היא מבורכת, ובוודאי שמוטב שאנסטסיה מיכאלי תדבר פחות. המשימה הפרטית שלה לרהט את ישראל בילדיה, הפכה יותר מדי בקלות למשימה פוליטית-לאומנית, שמטילה בספק לא רק את שפיותה, אלא גם מערערת קצת את ההערצה שלי אליה על היכולת לג'נגל בין קריירה למשפחה.

במהלך הימים האחרונים נשמעו שני קולות עיקריים בדיון עליה. הראשון הביע כעס, שאט נפש ואף חרדה עזה מדבריה של מיכאלי. הרי דברים שכאלה לא נאמרים אלא אם יש אווירה אלימה, חסרת סבלנות מראש וימנית-קיצונית שמאפשרת אותם. ואם קודם לקחו את הפלסטינים, ואז לקחו את הסודנים, אין סיבה שמחר לא יבואו לקחת גם את ההומואים והלסביות. הקול השני שנשמע הביע מורת רוח מהבמה שמקבלת מיכאלי, שהוגדרה כמטומטמת, טיפשה ועוד תארים בהם אוהבים להשתמש כלפי נשים שחורגות מתפקידן. אני מניחה שאם מיכאלי הייתה גבר היא הייתה הופכת ממטומטמת למסוכנת.

אבל שני הקולות האלה לא לוקחים בחשבון שהקהילה הגאה הייתה צריכה לעבור טלטול, שיוציא אותה משלוותה ויפריע לשמחת מצעדי הגאווה. למזלנו הרב, אנסטסיה מיכאלי היא לא אלמוני שהתגנב לבר-נוער ורצח בדם קר צעירים חפים מפשע. אבל אין סיבה שהקול שלה לא ינער את הגאים, הגאות ואלה שלא. אין סיבה שהוא לא יזכיר להם שאנסטסיה מיכאלי יש יותר מאחת, ושבמקרה היא קיבלה פתחון פה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ