עיר החטאים: איך תשרוד בג'ונגל אתרי ההכרויות? - לילה - הארץ

עיר החטאים: איך תשרוד בג'ונגל אתרי ההכרויות?

הסקפטית, הקבועה, הקלישאתית וזאת שרק רוצה להתחתן ולעשות ילדים. אתרי הכרויות הם כמו ג'ונגל שוקק בחיות טורפות. בזכות מדריך זה תדע לנתח את הפרופיל שעומד מולך, תזהה את הסכנות ותדע גם מתי לברוח אם צריך

יעל רון, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יעל רון, עכבר העיר אונליין

יום אחד הוא נכנס הביתה ומצא אותה בוהה בטלויזיה במבע שחציו שבץ. בהתחלה הוא חשב שהכל בסדר ושהאשמה נעוצה באותה מרתה סטיוארט, שבסבלנות רבה לימדה את הצופים להכין סידור שולחן מפטרוזיליה רעננה, אך כשראה שמעורב בעניין גם קושי להישיר מבט לעברו וערימות של טישו מקומט, הבין שמדובר בסיטואציה מורכבת יותר משחשש. "זה נגמר", הטיחה לעברו ביובש, לא הותירה מקום למשא ומתן ושילחה אותו  אל עבר עולם הרווקות כשבידיו שתי ציפיות המכילות את כל מטלטליו משל היה טוב טוב הגמד. לאחר שערך סבב התעלקות אצל כל חבריו, טינף את הספה בדמעות, רוקן את המקרר בתואנת דיכאון ומצץ את אחרונת הטולות שנאגרו לזמני חירום, הכריז "המשכתי הלאה" ועבר למצב התקפי; הוא דגם את הנלוזים שבדאנס ברי נמל תל- אביב, את הזורמות שבנשים וגם חווה הרפס לראשונה בחייו.» עיר החטאים - כל הכתבות

אחרי חודשיים של התהוללות מהזן החופשי ביותר הוא הופיע יום אחד על צג הפלאפון שלי ופתח במונולוג יבבני במיוחד. מסתבר שבין הרפתקאה להרפתקאה הגיע אותו "ביצי חופש" למסקנה שבתוך החזות הקשוחה מסתתר ילד מלנכולי שבסך הכל מחפש קצת אהבה, ורוצה למצוא את האחת. וכך, מגובה בכוונות רציניות ואפס ניסיון מעשי, פנה למדיה הזמינה ביותר עבור הייטקיסט מלומד כמותו והשריש שורש בכל אתר אינטרנט שענה לקטגוריות " למצוא אהבה" ו"נשים". במטרה לאתר את האחת. "ואת לא מאמינה מה הולך שם. מסתבר שאיט'ס א ג'נגל אאוט דר. כל- כך הרבה חמודות וכל אחת עם פרופיל ואג'נדה שלמה. אם מנטרלים את החרמנות והנטייה להסתפק במראה החיצוני, איך יודעים במי לבחור?". מסתבר שאחרי שתים עשרה שנות לימוד, תואר ראשון וקריירה מבטיחה, המסקנה היחידה אליה הגיע איש החייל היא שכולן רגישות, מחפשות גבר אמיתי ואוהבות להתכרבל מול סרט טוב עם שמיכה ועוגיות שוקולד.יורה לכל כיוון ומנסה למקסם הזדמנויות (מתוך "50 דייטים ראשונים")

מכיוון שמורת נבוכים הוא שמי האמצעי ובשל העובדה שתחנוני אנשים במצוקה הם הדלק המניע את חיי, התנדבתי להירתם למאמצי ההסברה וללמד את אותו חלמאי בע"מ כיצד לנתח את הפרופיל הנשי וליפול בסופו של דבר על עלמה שעולמה רחב יותר מ"ים, מכון כושר, ביונסה ודרינק בגלינה בשקיעה".

אז אם גם אתם, חיים ממעלה אפרים, יואל מגבעת שמואל ואריאל מרמת עוזיאל מאסתם בפרופילים משובטים שחוזרים על עצמם בוורסיות משמימות או שסתם נפלתם קורבן לנאיביות או הטעייה, המדריך הבא יסייע לכם לנתח בהצלחה כל פרופיל, לעלות על סימנים סמויים מהעין ולהבין למה מתכוונת המשוררת בכותבה "אין הנחתום מעיד על עיסתו". כל תוכלו לתת בהן סימנים בהצלחה.

הקלישאתית: היא השכיחה ביותר בקרב דיירות האתר ומייצגת תופעה רחבת היקף ומדאיגה: האג'נדה שלה היא שיממון יצירתי והיא עלולה, ראה הוזהרת, לשעמם גם אותך. הרבה לפני שאותה קלישאתית תעיד על עיסתה, היא תפתח בטיפ והמלצה חמה: "תחייכו אל העולם והוא יחייך אליכם חזרה". מיד לאחר מכן תעיד שהיא אוהבת את החיים (ואתה דווקא בנית על מישהי אובדנית) והחיים אוהבים אותה, ושהיא אוהבת לשמוח וליהנות ובכלל, מחוברת לחיים (ומזל שכך, כי אתה עם גוויות כבר גמרת מזמן). הדבר האישי האמיתי ביותר בפרופיל הוא  העובדות הקרות בנוגע לגיל ולמבנה הגוף- ערכים חיוניים למדי בהתחשב בעובדה שהיא מחפשת מישהו לרוץ איתו (לברדור למשל?) או לצעוד איתו אל עבר השקיעה.חשוב לדעת: אם רצית שלום, יציבות וביטחון, היית צריך להצביע לברק.

דיירת הקבע: לא סתם הפנים שלה נראות לך מוכרות. היא מככבת במספר אתרים בו זמנית, יורה לכל כיוון ומנסה למקסם הזדמנויות. אחרי לאב מי, כפיות, החצי השני, ג'יי דייט, נקסט דייט ו-זוגי, היא הגיעה לכאן אמביציוזית וחסרת מעצורים והיא כאן כדי להישאר. הכרטיס שלה מהוקצע, חד ומדוייק כמו טופל בידי אמן, התמונות מזכירות באיכותן בוק מקצועי, היא נמנעת מקלישאות שחוקות או הערות ציניות ובאופן כללי נשמעת יותר כרשג"דית בצופים. הבעיה גלומה בעובדה שאחרי שנות אור בהן היא מככבת בכל אתר אפשרי, ותק וניסיון מרשים, היא עודנה רווקה. זה כנראה גם מה שהופך אותה לקורצת נלהבת, מגיבה מהירה ואובר ידידותית המקרינה חביבות מרתיעה. מכיוון שזהו המגרש הביתי שלה בו היא שוחה כלקרדה חופשיה, היא נוחה לצי'טוט פילרטוטי, שיחת וידאו ואפילו למפגש ספונטני לצורכי זרימה.

חשוב לדעת: היא יכולה להתגלות כחובבת דייטים סדרתית, אבל גם עלולה להתגלות ככזו שעברה כבר מזמן למצב "נואש" ואוצרת בתוכה את משקעי המרירות הרבים שהותירו אלו שהיו שם לפניך ונמלטו על נפשם. ראה הוזהרת, אתה בהחלט יכול להיות זה שישבור את גב הגמל.

הקואצ'רית:   מישהו פעם גילה לה שרק אם היא תאהב את עצמה, אחרים יאהבו אותה. מאז, למרות שבפנים הכל לא ממש איי יאיי יאיי, היא נוטה לשדר לעולם מסר חיוכי, אופורי ולא אמין בכלל. הכרטיס שלה יראה לרוב כשיר הלל לעצמה, כשאת הפסאדה יחתום המשפט המסייג "וגם צנועה :)". "אני בחורה מדהימה, נראית מעולה, עצמאית וחרוצה וגם חמודה שחבל על הזמן. מרשימה מבחוץ ומבפנים" (וקולונסקופיה תעיד על כך?), היא תכתוב בכרטיס שלה, קצת אחרי הפתיח בו היא מעידה ש "נורא מוזר לכתוב על עצמי או להחמיא". לאחר אותו גילוי לב נאות באשר לעובדה שמדובר בלא פחות מאלה, תבוא רשימה מסודרת של דרישות מאותו בר מזל: "מחפשת גבר חם בעל יכולת נתינה שיודע לפנק, להקשיב ולהעניק. אחד שיהיה גבר אמיתי ולא אחד שמפחד מהחיים. אז אם אתה מתחשב, בעל לב גדול ויכולת הכלה, אני שלך".

חשוב לדעת: "ונא לחסוך ממני פניות ללא תמונה". שומר נפשו ירחק.היא כאן בגלל החברות (מתוך: "סקס והעיר הגדולה")הסקפטית: היא בכלל לא מאמינה שהיא כאן. למעשה אלו החברות שלה שהכריחו אותה להירשם לאתר והיא בכלל מתנגדת לכל מה שקשור בשוק הבשר הזה. לאחר אותה הקדמה מסבירת פנים היא מבהירה לכלל ציבור הפונים: "לא באמת מאמינה שאצא מכאן עם אהבה, אבל אם אני כבר כאן..." כשמגיע הרגע לספר מהי עבורה אהבה, רוח המזינטרופיות מגיעה לשיאה: בלה בלה, משהו שנון על זוגיות, בלה בלה, משהו על זה שעברתי את שלב המשחקים, בלה בלה, משהו על סלידה מאתרי הכרויות עם הסתייגות שנותנת לכל העניין צ'אנס אמיתי". מדובר ללא ספק בבחורה נלהבת ומכוונת מטרה. חשוב לדעת: גם אם אתה אוהב אתגרים, אל תבזבז את זמנך. מטרתה העיקרית היא להוכיח לחברות שהן טעו והיא צדקה.

פצצת הזמן הביולוגית: כל סעיף בכרטיס שלה זועק "דור המשך" ומכוון לעבר מטרה אחת ויחידה: הקמת המשפחה שהיא תמיד רצתה וחלמה. קל מאוד לזהות את אותה טיפוסית נפיצה: שלוש תמונות הפרופיל שלה לנצח יכילו שלושה אחיינים ("אהבתי הגדולה והאמיתית"), המשפט הראשון שיתאר אותה הוא "סיימתי/ התעייפתי/ כבר מזמן מציתי/ גמרתי את שלב המשחקים בחיי", ותכונותיה הבולטות ביותר יהיו "חמה, משפחתית וביתית". "אז אם אתה גבר רציני שסיים את שלב המשחקים בחייו ומחפש להתיישב ולשנות סטטוס, נעים מאוד, אני דיקלה".

חשוב לדעת: זוגיות היא לא המטרה העיקרית לשמה היא נתכנסה. השאיפה היא כמובן משפחה והחזון הוא הגשמת החלום הישראלי: דירה בפרויקט "נרקיסי עמידר" במערב ראשון (קרוב לחצי חינם), מאזדה מליסינג, בעל ושלושה ילדים. בהצלחה.

סוגיה שמעסיקה אתכם? נושא שרציתם לדבר עליו? כתבו ליעל רון בכתובת: yaelron.tlv@gmail.com

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ