מיה מנע, עכבר העיר

גיל. יש כאלה שאין להם סימנים של שנים על הגוף או הפנים. הקהל של אוגנדה נראה צעיר. סטודנטים, קל לנחש, שחיים בקושי. אפשר לראות את חלקם סופרים שקלים וקונים גולדסטאר בבקבוק. יש שם גם ספרים, דיסקים, תקליטים ושיחות של צעירים. לפעמים הם נראים היפסטרים, לפעמים הם נראים כמו סתם כאלה עם טעם רע בבגדים. קשה להחליט. אולה סבצ'וק היא מז'אנר חסרי הגיל, סוג של ברכה וקללה. ביום שישי היא חגגה יום הולדת 30 עם החברים באוגנדה בירושלים, ביום שבת חגגה באוגנדה בתל אביב עם החברים מירושלים שעברו לתל אביב. באוגנדה שבמרכז היא מתקלטת, מדי פעם עוצרת לגלגל טבק, מדברת בנימוס עם יושבי הבר, כבר מורגלת להבעות ולתימהון שנפלטים בכל פעם שהיא מספרת שיש לה ילד כמעט בן חמש.

מעברים. אבל אולה לא גונבת צ'ייסרים, גם הפנים שלה לא נראות עצובות. כאילו המציאה את נוסחת הגם וגם. נולדה באוקראינה, ב־1995 עלתה עם המשפחה לאשדוד, אחר כך עזבה לתל אביב, אחר כך חזרה לירושלים. לפני חמש וחצי שנים באה לאוגנדה הירושלמי לקנות תקליטים, מאז היא עובדת שם, מדי פעם גם הביאה את הילד למשמרות, כמו שהביאה אותו לבצלאל כשלמדה אמנות וכל המחלקה הכירה אותו, עטפה אותו. ילד מוזיקלי, היא אומרת, שמנגן בפסנתר ותופים ובטיול בחו"ל זכר להביא לה תקליט שהיא אוהבת כי צילם קודם את העטיפה. לפני שנה היא קעקעה את שמו על הזרוע. אדם, באנגלית, אותיות מסתלסלות ולבבות. מדי פעם מישהו על הבר שואל אותה מי זה אדם, אולי מצפה למונולוג על אהבה נכזבת ולב שבור. היא אומרת שזה הילד, אנשים מתפלאים, כי אין לה גיל שרואים.

תחנה מרכזית. היא כבר בת 30. חברה בלהקת קסקס ויברטו עם זוהר שפיר. אלבום אחד הקליטו עכשיו עובדות על השני. מוזיקה אלקטרונית. ואולה שפעם חלמה ללמוד ספרות וקוראת בשלוש שפות, כבר לא כותבת ומעדיפה להלחין. מדי פעם היא גם מציירת, אבל בעיקר היא אוהבת מוזיקה. ומעדיפה לעשות אותה מהבועה של ירושלים, למרות שהרבה חברים שלה כבר עזבו את עיר הקודש. "תל אביב", היא אומרת, "שונה מאוד מירושלים בכניסה וביציאה, בתחנה המרכזית. שם בירושלים זה בדיקות ביטחוניות, זה ההרדקור. פה יש ניגוד, העושר והעוני. עובדים זרים וקבצנים ואחרי חמש או שמונה דקות מגיעים לתל אביב".

גיל. אולה אוהבת רק גבולות כאלה שהיא עושה לעצמה. בעבודה, בבצלאל, עם הילד. יודעת אותם אבל רק את אלו שהמציאה. את השאר היא לא מפסיקה לשבור. ותמיד ברוגע ושליטה.אוגנדה תל אביב - סמטת בית הבד 5.בקטנה מה: האוגנדה, בר סטודנטים, שנפתח בתל אביב לפני חודש, שש שנים אחרי שאחיו הבכור נפתח בירושליםאטרף דייטיניג: למי מאמין שמוח זה איבר מחרמןברקע: מוזיקה מגוונת ודי.ג'ייז מתחליפיםבתפאורה: חנות תקליטים עם ספות ואלכוהולמה נכנס: האוכל יוגש רק בעוד חודשמה יוצא: יש מה לקרוא בשירותים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ