עיר החטאים: הדברים שכל גבר חייב לדעת לעשות - לילה - הארץ

עיר החטאים: הדברים שכל גבר חייב לדעת לעשות

דע להתמצא בשטח, טפל בסתימה בעצמך ותתמקח עם נציגי השירות בטלפון. אלו חלק מהתכונות הבסיסיות שנשים מחפשות בגברים. תדעו

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יעל רון, עכבר העיר אונליין

השנה שוב נפלנו לאותן מסיבות רחוב ארורות. על הגג היה קר, נשפים ומשתי חג התגלו כפאבים צפופים עם מחירי אלכוהול מרקיעי שחקים, וחוץ מזה, בתוך תוכנו, כנראה שבאמת רצינו להתמנגל. בפינת החי של פלורנטין היינו ארבע חברות: שפנפנה כהלכתה, קופידונית אלטרנטיבית עם תת- מקלע, ברבורה שחורה ולעוסה ואיפה אפי אחת המתפקדת בימים כתיקונם כסטודנטית לעיצוב, ומכאן מקוריותה. שיכורות כלוט, מחוללות, טמאות וסובלות ממאנצ'יז אכזרי, זנחנו את כל תכתיבי הפרעות האכילה וניצבנו בפני המבורגר אימתני, צ'יפס והר של מיונז. מסתבר שכולסטרול איכותי מגובה באלכוהול זול הוא מתכון מושלם לשיחת בנות מעשירה ונטולת מסננים, וכך מצאנו עצמנו מוציאות מהארון את התסכולים שצברנו במשך השנים על בני הזוג, ידידים ויזיזים לעת מצוא. תסכולים שגרמו לנו להטיל ספק בנוגע לגבריותם, כפו עלינו לעטות על עצמנו את כפפות המטפלות המסורות והרחומות ובכך השביתו לנו אחוז ניכר מהלבידו שהיה ונמוג.עיר החטאים - כל הכתבות"לך הכוח לשנות" הכריזה הבצלאלית. "אם תכתבי בצורה מסודרת את כל מה שגבר צריך לדעת לעשות ותפיצי ברבים, נוכל סוף סוף למצוא חתן", עודדה הברבורית השחורה, והשפנפנה הינהנה בהסכמה. וכך, לאחר ערב בו אמרנו שלום לתמימות והתחככנו במרקמים שונים ומשונים, גיבשנו את המניפסט השלם שיסייע לכל גבר להבין את תפקידיו בחברה מתוקנת ולמנוע כאוס ובלאגן.גברים צריכים לדעת לנווט (מתוך "אהבה בשחקים")

אז אם גם אתם, תאיר מאבן ספיר, רענן מאבני איתן ולירון מעין עירון תוהים אם אתם עונים להבטחה "גבר שבגברים", הרשימה הבאה תעמת אתכם עם ההגדרה האבן שושנית אליה התכוון המשורר. אז טלו מפתח שבדי וסרבל מוכתם, והיפטרו לאלתר מאוסף הפחיות. אלו הדברים הבסיסיים שכל גבר צריך לדעת לעשות:

אין לי ארץ אחרת רותם אבוהב, האישה בג'י.פי.אס או התוכנה החדשה והסופר מדויקת שבכלל לא מוציאה אותך מדעתך- אף אחד מהעזרים הנ"ל לא פותר אותך מהצורך לדעת לנווט. אנו מודעות לעובדה כי אינך גשש בדואי החומד את עיזת המחמד שלו פטמה, ומכירות בכך שהסיכוי שתדע להתמצא במדבר זהה לסיכוי שנחזור יום אחד ונמצא את הבית מסודר, אך יכולת בסיסית להסתדר עם מפה, להתמודד עם הקווים הצבעוניים ולפצח את המסלול מבלי לעבור בדרך לינץ' על רקע לאומני, הם כישורים בסיסיים הנדרשים להוכחת זכותך החוקית להשתמש בשירותי הגברים. במילים אחרות, לחזות בך מתקוטט עם יציר אלקטרוני, מכנה אותו שקרן ונוסע נגד כיוון התנועה, מעורר בנו תחושת חמלה כלפי ילד מאותגר עם קוארדינציה גרועה.

גבר הולך לאיבוד דרך מרפסת עובדה אנטומית ידועה היא כי בעוד שנשים מחזיקות בשני מוחות: גדול וגדול, גברים בורכו באחד. הוא קטן יותר, יבש במרקמו ומפיק לעיתים רגעים של חוסר אונים מהול בהיעדר תושיה. במהלך חייו, יתרחשו על הגבר המצוי בלת"מים או אירועים בלתי צפויים הדורשים נקיטת פעולה. זה יכול להיות מלצר שחמס את העודף, חברה טרום מחזורית או מיקוח משתלם עם חברת הסלולר. כל אלו מצריכים גישה אסרטיבית, יצירתיות ויכולת אילתור ותעוזה. כמה חבל שאותה הגדלת ראש ותושיה שמורות בעיקר למקרים מצערים של גאדג'ט חולה או אפליקציה חדשה, בעוד מקרי הבוחן שלהלן, נפתרים בדרך כלל ברוח האג'נדה התבוסתנית "עזבי, מה זה משנה" ומעוררים את זעמה של לוחמת הצדק המעונה.גברים צריכים לדעת לדבר ולנהוג. באותו זמן (מתוך: "מהיר ועצבני")

עגלה עם סוסה אותו מבנה אנטומי חסר, מביא לכך שהמילה מולטיטסקינג, נעדרת כמעט לחלוטין מהשיח הגברי. בעוד אנחנו, בנות המין ההיפראקטיבי, מסוגלות להוציא תחת ידינו יצירות מופת תוך כדי מריחת לק, הגבר המצוי יוכל לבצע בקושי משימה אחת. לקות זו באה לידי ביטוי במיוחד בזמן נהיגה- אז נדרש הנהג שהוא במקרה גם החבר שלך, גם להפעיל את כלי הרכב בצורה הגיונית, וגם לדבר. ככל שנושאי השיחה משמעותיים או עמוקים יותר, כך ירדו הקמ"שים והנסיעה תהפוך לאיטית יותר ויותר- במיוחד אם מדובר בכביש החוף או איילון ועל אחת כמה וכמה אם ממהרים להורים או לפגישה. אותה בעיה הופכת חמורה הרבה יותר אם הנהג החברמן בחר כהרגלו בדרך הארוכה והעמוסה ביותר ברמזורים, בתואנה של פקק אפשרי שנחסך מכם זה עתה. לפעמים זה גורם לנו לרצות לדפוק על הדשבורד בכעס ולפתוח - כאקט של חסד- את כרית האוויר. בפעמים אחרות זה מוציא מאיתנו טינופת וורבלית שלא הייתה מביישת נהג מונית ימני ותיק.

 הבית של פיסטוק מלא הפתעות ההפתעות כוללות כמובן נזילות, נורות שרופות וסתימות. דודו מהום סנטר אתה לא. למעשה, אפילו "לקסוויק ארגז איחסון" מאיקאה עלול לגרום לך לאבד בורג ולצאת מהכלים. הפיתרון הבריא ביותר לנפשך, כך אתה טועה לחשוב, הוא להזמין הנדי מן מושיע או בן דוד בעל ידי זהב משפרעם. "100 שקל וזה כמו חדש", אתה משכנע אותה ואותך, וקובע תקדים למקרים עתידיים. עבורך מדובר אולי בחופש שנקנה באתנן, עבורנו, כניעה לאינסטלציה, למדיח או לאלוהי החשמל, משמעה איפסון כל הביצים בסל אחד- של מישהו אחר, וויתור על גבריותך. רק אם תנסה, תתאמץ, תזיע, תשבור, תתעצבן, תאבד בורג ותצא מהכלים, נוכל להעריך את המאמץ וההקרבה, להודות בינינו לבין עצמנו שהמקגיוור שלנו קצת איטי, ולעודד אותך להזמין טכנאי שיסיים את העבודה בחצי מהזמן. גברים צריכים לדעת לתקן את הבית (מתוך "סקס והעיר הגדולה")

אני אמרתי לו והוא אמר לי גבר צריך להיות רגיש. עצור! אין כל צורך להיפטר מגליונות הבלייזר שאגרת במשך השנים לטובת תרגומים שונים ל"נשים קטנות". הכוונה היא לדעת להחמיא, לחזק, לתת עצה, וחשוב מכך, מתי להקשיב ולשתוק. גבר בעל סנסור מפותח, סינוסים פתוחים וסיסמוגרף מכויל, יידע היטב מתי עומד להתפרץ מאיתנו אותו רעש נורא המלווה בקיטור קטלני שיעיף לו את הסכך עד ללפלנד הרחוקה. הנה תקציר המקרים המצריכים תשומת לב מיוחדת, התערבות ומעקב: לא טוב לי בעבודה/ בלימודים, אתה לא אוהב אותי יותר, רבתי עם אמא שלי, אני חושבת להסתפר, שמנתי!. ולא, למקרה שהאינטליגנציה הרגשית שלך ידעה ימים פעילים יותר, התשובה "לא נורא, ככה יהיה לי יותר ממך", היא לא באמת מנחמת או מחמיאה. אם תשכיל למצוא את האיזון המושלם בין יוסי סיאס (אני מרגיש אותך) לד"ר דב קליין (יש דרך קלה ופשוטה לטפל בעניין), צפויים לך חיי נוחות נטולי אינטריגות או ביצי חמינדוס חומות.

סוגיה שמעסיקה אתכם? נושא שרציתם לדבר עליו? כתבו ליעל רון בכתובת: yaelron.tlv@gmail.com

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ