השבוע בתל אביב: יום כדור הארץ ובר מארץ היין בנמל

חגיגות יום כדור הארץ, טעימות, סדנאות והופעות באירועי "בר מארץ היין", "הייד פארק מדעי" במתחם התחנה, מדע וחשמל על הבר, שלל גיבורי תרבות בפרויקט המסכות של oum Kultuv ועוד

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

» אירועים בתל אביב - המדריך המלאיום חמישי - 18.4

התערוכה "בית חרושת לבובות" חושפת בפעם הראשונה לציבור הרחב את האוסף הנדיר של האספן ירון גאיר, אשר ליקט במשך למעלה מעשור מאות בובות שיוצרו במפעל מאייר (מאיר) בפתח תקוה בשנות ה-50 וה-60 והיו חלק בלתי נפרד מנוף הילדות של ילדי הדור הראשון לאחר הקמת המדינה.

בובות הלאום הראשונות הוכנו בעבודת יד מורכבת מגומי, שכללה יציקה, הדבקה וצביעה. הבובות נוצרו בדמות תינוקות, ילדים וחיות, ולחלקן הוספו סממנים לאומיים כגון כובע טמבל, סנדלים תנ"כיים ומגן דוד. אוסף הבובות אשר יוצג בתערוכה כולל פריטים המשקפים את התרבות בימיה הראשונים.

גאיר חקר את ייצור הבובות במפעל מאייר במשך שש שנים, ובשנת 2008 הוציא לאור ספר המתעד את הפריטים ואת סיפור המפעל. יוזמת ואוצרת התערוכה: לימור להב מרגוליס. כרטיס לתערוכה מקנה גם כניסה חופשית לתערוכה "Mini Art". » "בית חרושת לבובות", ימי א'-ה' 10:00-18:00, ו' 10:00-16:00, ש' 10:00-19:00 עד 30.6, מוזיאון יפו לעתיקותבובות גומי ארצישראליות בעבודת יד (צילום: ירון גאיר)

וגם: התערוכה "מסע ישראל 1984; מבט מחודש" של שוקה גלוטמן מציגה מחדש את תערוכתו של גלוטמן, "מסע", שהוצגה בגלריה של בית הספר קמרה אובסקורה ב-1984 (אוצר: עודד ידעיה).

"מסע" היתה מעין מיצב שבו הוצגו תצלומים של הסביבה הישראלית שנעשו מתוך מבט ביקורתי ושיקפו סוג חדש של צילום מקומי. התערוכה "מסע-ישראל 1984; מבט מחודש" משחזרת בחלל של גלריה אינדי את התערוכה ומבקשת לבחון אותה מחדש. אוצר אורח: ד"ר יוחאי רוזן.

» שוקה גלוטמן: "מסע ישראל 1984; מבט מחודש", ימי ב'-ה' 11:00-14:00, 16:00-19:00, ו'-ש' 11:00-14:00 עד 7.5, גלריה אינדיסוג חדש של צילום מקומי. עבודה של שוקה גלוטמן

ועוד: חברי הגרוב רדמפשן יסדו את ההרכב בשנת 1999 ומאז מופיעים במופע קאברים לשלל להיטי פאנק, סול וריתם אנד בלוז. חברים בו שבעה נגנים, זמר וזמרת, המגישים רפרטואר רחב של שירים מרקידים ומלאי אנרגיות. חברי ההרכב: ליטל גבאי, צחי הלוי, כפיר בן ליש, אמיתי פרינטא, אלון פרימן, גבי פולק, תומר ג'ורג כהן, מתן ממן, נדב לוזיה ועודד כפרי.» הגרוב רדמפשן בהופעה, 22:30, האזורהאזינו לגרוב רדמפשן בהופעה:

יום שישי - 19.4

אירועי "הייד-פארק מדעי" יתקיימו מדיי יום שישי (19.4-10.5) במתחם התחנה שבתל אביב. במסגרתם מכון דוידסון לחינוך מדעי יעמיד את מיטב החוקרים לשיחה בלתי-אמצעית עם הקהל הרחב, אשר ינסו לענות על שאלות כמו: מדוע הזיכרון שלנו נפגע, מהי חשיבות השינה, חיידקים שעמידים לאנטיביוטיקה ופיתרון למחלות. המפגש המכונה 'הייד-פארק מדעי' מדמה את פינת הנואמים בפארק הלונדוני ובמסגרתו יגיעו החוקרים לנאום קצר בו יציגו את המחקר בו הם עוסקים ולאחריו ישוחחו בדיון פתוח עם באי המתחם. 

במפגש הראשון תתקיים הרצאה בנושא "אבולוציה - לא מה שחשבתם" עם המרצה ארז גרטי (המחלקה לכימיה ביולוגית, מכון ויצמן למדע): האבולוציה מתרחשת כל הזמן בכל תחומי החיים החל מרכישת זיכרון חיסוני ועד לפיתוח עמידות לאנטיביוטיקה. ארז יוציא את הנוכחים למסע בזמן ויראה את התפתחות העולם שמתרחשת לנגד עינינו בטווח זמן שבין 40 שנה ל-40 דקות.

» הייד-פארק בתחנה, ימי ו' 10:00 ו-11:00 עד 10.5, מתחם התחנה, הכניסה חופשיתהייד-פארק מדעי במתחם התחנה (צילום: איתי בלסון, מכון ויצמן)וגם: פרויקט המסכות של האמנית הרב תחומית oum Kultuv (אוםכו) עוסק בקו התפר שבין יצירה לחשיפה, ובו משתתפים גיבורי תרבות לצד דמויות אנונימיות מהנוף האורבני של תל אביב, שאותן מצלמת האמנית ברחובות העיר. המסכות שמרכיבה אומכו מהצילומים נוצרות בטכניקה משולבת של עבודת יד, ציור על פני המשתתף ועיבוד ממוחשב.

המסכה מאפשרת ליוצרת ולדמות לעבור ביחד סוג של מטמורפוזהּ. המסכה מורידה מסך על הזהות החברתית, היומיומית והמוכרת, שלעתים קרובות מגבילה בחוקיה. מהמסכות נוצרת מעין אנציקלופדיה אנושית של טיפוסים ודמויות שחושפת את הרוח, התשוקה והדמיון המניעים אותם. אוםכו מספרת כי הפרויקט נולד מתוך "הרצון להכיר, לאהוב, לסרוק, לחקור, לקלף, ולבסוף לעטוף במסכה שנרקמת במיוחד עבור הדמות". עד כה לקחו חלק בפרויקט אריאל זילבר, קרולינה, אבי בללי, שמוליק קראוס, אסתר רדא, ניר גבר ואחרים.

לצד המסכות יוצגו יצירותיהם של האמנים סטודיו ספוג, אורן פישר, הגרה בן ישי, נטלי מנדל, צח שיף, עדי סנד, גל גי, ARC D.L.P, FALUJA ו-TEBA78. שעות פתיחה: מדיי יום מ-7:00 ועד השעות הקטנות של הלילה עד 27.4.

» פרויקט המסכות: אירוע פתיחה, 12:00, הפסאז' באלנבי 94, תל אביבקרולינה בעבודה של oum Kultuv

ועוד: היצירה "המשחק הגדול" בוחנת את מכלול הסיטואציות שלנו במציאות, כאוסף של מצבים בעלי מאפיינים של משחק. מצבים בהם אנו ממלאים תפקיד מסוים, פועלים על פי חוקים וכללי התנהגות ומשתתפים בסיטואציה מתוך בחירה. על הבמה מתרחשים משחקים אישיים או קבוצתיים שחלקם מבוססים על משחקי ילדות מוכרים וחלקם הומצאו על ידי הכוריאוגרפית והרקדנים בתהליך היצירה. שתי נשים ושני גברים יוצרים בניהם עולם אבסורדי המורכב ממשחקים. על הבמה, אל מול עיני הקהל, הם יוצרים חוקי משחק חדשים וספונטניים המובילים למפגשים בלתי צפויים, משעשעים, ואינטימיים. המשחקים השונים חושפים את העולם הרגשי של הדמויות ואת יחסי הכוחות המתפתחים ביניהם תוך כדי המופע.» "המשחק הגדול", 14:00, מחסן 2ילדות במחול. "המשחק הגדול" (צילום: עדי עופר)ועוד: להקת המטאל הפינדלנדית Amorphis מגיעה להופעה ראשונה אי פעם בישראל, לאחר שנים של ציפייה מצד חובבי מטאל ומעריצי הלהקה. Amorphis נחשבת לאחת מלהקות המרכזיות והחשובות בסצינת המטאל העולמית. נוסדה בפינלנד בשנת 1990, הלהקה ניגנה בראשית דרכה בעיקר דת'-מטאל, אך במרוצת השנים נגעה בסגנונות נוספים כמו רוק כבד, פרוגרסיב רוק, רוק מלנכולי, פסיכדליה ופולק מטאל. הלהקה מתייחסת ומושפעת ברוב המילים של שיריה למיתולוגיה הפינית.

אלבומה הראשון של הלהקה "The Karelian Isthmus" יצא לאור בשנת 1992, ואחריו, בשנת 1994 יצא אלבום הקונספט המוערך ביותר של הלהקה, "Tales from the Thousand Lakes". אלבום זה היה הצעד הראשון של הלהקה לכיוון שילוב שירה נקייה ומלודית עם מוזיקת הדת'-מטאל. אלבומם האחרון והעשירי במספר של ההרכב "The Beginning of Times" יצא בשנת 2011 ובכך סיכם 20 שנה של עשיית רוק ומטאל להרכב הפיני הגורף תארים והצלחות ברחבי העולם. » להקת Amorphis בישראל, 20:30, רדינג 3 - נמל תל אביב, מחיר: 200/220 שקלים, באתר: e-tickets.co.il

הופעה היסטורית בישאל. להקת Amorphis (צילום: יח"צ)

יום שבת - 20.4  בערב המחווה "רואים רחוק רואים שקוף" לזכרו של המוזיקאי והפזמונאי שמוליק קראוס, מבחר אמנים יבצעו את מיטב הקלאסיקות של קראוס, בביצועים אישיים ומיוחדים עליהם עבדו במיוחד לטובת ערב המחווה. בין המשתתפים: עמירם עייני, אמיר גבריאל והשותפים, עידן אלתרמן, אנחנו ירונה כספי, מוטי דיכנה, גיא בוקאטי, ירון בן עמי, גיא דגן ועוד.

» רואים רחוק רואים שקוף - ערב מחווה לשמוליק קראוס, 20:00, אוזןבר, מחיר: 50/60 שקלים

ישתתף בערב המחווה לשמוליק קראוס באוזןבר. עידן אלתרמן (צילום מסך)וגם: "Double" הוא ערב של שתי יצירות מאת דגנית שמי ומאת סאלי אן פרידלנד. "דיו" מאת דגנית שמי מציג שאריות של מציאויות קטועות, שמשתלבות מסוכסכות. הן מתקרבות, מתרחקות, מתעתעות וכולנו מושיטים ידיים מנסים ללכוד את המכלול, לתפוס את הרגע הבלתי לכיד להבין את שאבד ואת שלא מפסיק לדרוש להיחשף ולהתפענח. על "Human Nitrate" אומרת  סאלי אן פרידלנד כי "כתוצאה מהזדהות עם מצב אורבאני טעון, דפוסי ההתנהגות הופכים להיות קיצוניים והתשוקה לאזור הנוחות בלתי ניתנת להשגה".

» "Double" - מחול, 21:00, מחסן 2, נמל יפוהתשוקה לאזור הנוחות. "Human Nitrate" (צילום: פנינה אבן טל)

יום ראשון - 21.4

אירועי "יום ספרות הילדים הבינלאומי" יתקיימו במהלך חודש אפריל 2013, בספריות העירוניות ברחבי תל אביב-יפו. יערכו סדנאות ומפגשים לילדים ולמבוגרים סביב ספרי ילדים ויצירותיהם של משוררים ומאיירים, שנכתבו או עוסקות בתל אביב, ברחובותיה ובהשראתם. המפגשים יעסקו בנושאים כגון: האם היוצר מושפע מהסביבה הקרובה לו? כיצד "פולש" הרחוב ליצירה של היוצר? כיצד מוצג הרחוב ביצירה הספרותית? בכל ספרייה הילדים יוכלו לגלות יוצר מתקופה וזמן אחר בעיר (החל מראשית ימיה כאחוזת בית ועד לימינו)» יום ספרות הילדים הבינלאומי, 16:30, לרשימת האירועים המלאה - לחצו כאן. מספרים על תל אביב. יום ספרות הילדים הבינלאומי (איור: צבי אורגד)

וגם: אבי גולדפינגר, מי שהמציא אפליקציות מצליחות ועמד בראשה של חברת מדיה, הוציא את אלבום הבכורה שלו "להיטים מכל הזמנים" בהפקתו המוזיקלית של אסי איילון. גולדפינגר, שכתב והלחין את 13 השירים שבאלבום הבכורה שלו, עובד בימים אלה על אלבומו השני.» אבי גולדפינגר בהופעה, 22:00, צוזאמן

האזינו לאבי גולדפינגר בשיר "Magic Fingers":

ועוד: רינת שניידובר מציגה בתערוכה "PLAY" עבודות וידאו וצילומים העוסקים במגדר, עירום וסקס. זוהי התערוכה הראשונה במיקום החדש של גלריה P8 בתל אביב. מדברי אוצר התערוכה, ליאב מזרחי: "יצירתה של שניידובר מציעה בפעם הראשונה ברצף ז'אנר אמנות הכוס (cunt art) את האפשרות הפשוטה של העונג הנשי כמטרה בפני עצמה, ובכך מוחזרת הווגינה לבעליה הלגיטימיים – לגבירתה. הצגת העירום הנשי עלולה תמיד להתפרש כאקט פורנוגרפי שבו הגבר הוא הסובייקט המתענג והאשה היא האובייקט המענג. אך מה קורה כאשר האמנית עצמה היא ששולטת במצב, כשהיא האובייקט והסובייקט גם יחד?".» רינת שניידובר: "PLAY", ימי ד'-ה' 11:00-19:00, ו'-ש' 11:00-15:00 עד 18.5, גלריה P8מגדר, עירום וסקס. עבודה של רינת שניידובר

יום שני - 22.4

חגיגת יום כדור הארץ "הכדור האהוב עליי" תתקיים בנמל יפו עם תחנת הרדיו 88FM, רשת ג' של קול ישראל, אמנים ומוזיקאים ישתתפו באירוע להעלאת המודעות לשמירה על כדור הארץ. בין המשתתפים: הג'ירפות, מונטי פיורי, שי נובלמן, בועז ריינשרייבר, מרסדס בנד, דיאנה גולבי, אליוט, דנה ליקוורניק, סוכרזית, שרה, אורן ג'ורנו.ב-22 באפריל יחגגו למעלה ממיליארד בני אדם ברחבי העולם את יום השנה ה-43 ל"יום כדור הארץ העולמי". גם ברחבי הארץ מצוין מדי שנה יום כדור הארץ. בשנים קודמות צוין היום בפעילות "שעת כדור הארץ" בה הוחשכו ערים שלמות בדגש על חיסכון באנרגיה, והשנה כאמור בהתגייסות להקות רבות ל"הכדור האהוב עליי"- אמנים למען כדור הארץ. »"הכדור האהוב עליי" - אמנים למען כדור הארץ, 20:00-23:00, נמל יפואירועי "הכדור האהוב עליי". אמנים למען כדור הארץ בנמל יפו (צילום: חיים יפים)וגם: אירועי "חשמל על הבר" יתקיימו החל מהשעה 19:30 בתשעה ברים ברחבי תל אביב וחיפה. ההרצאות נערכות במסגרת פעילות חברת החשמל לציון "שעת כדור הארץ" בהשתתפות יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, מנכ"ל חברת החשמל, סמנכ"לים ומנהלים בכירים.במפגשים יעסקו במגוון תחומים הנוגעים לפעילותה של חברת החשמל, תוך מתן דגש לתרומתה של החברה לשמירה על איכות הסביבה, אנרגיות מתחדשות, דלקים ירוקים, מיזם הסיבים האופטיים, כניסת הגז מתמר, יזמות עסקית ונושאים נוספים שבתחומי עיסוקה של חברת החשמל.במסגרת "שעת כדור הארץ" אזרחי העולם מתבקשים לכבות את האורות ואת שאר המוצרים החשמליים למשך שעה, על מנת להגביר את המודעות לשינויי האקלים. » חשמל על הבר, החל מ-19:30, לרשימת הברים המלאה - לחצו כאן ועוד: "העצב של השכן עמוק יותר" הוא תיאטרון מחול חזותי זוכה בפרסי תנועה לבמה ועיצוב תלבושות פסטיבל עכו 2011 ופרס השחקנים הטובים ביותר פסטיבל ואליס פולין 2010. במטבח ארכטיפי ובו חמש דמויות, נחשפים עולמות אפלים ומשעשעים המתכתבים עם אסוציאציות נוסטלגיות משנות ה-50. פנטזיה הומוריסטית אפלה ללא מילים לארבע נשים, גבר ומטבח.

» העצב של השכן עמוק יותר, 20:00. תיאטרון תמונע

העצב של השכן (צילום: אייל לנדסמן)

ועוד: "SEE HER CHANGE" הוא טריו לשלוש נשים בו יסמין גודר ממשיכה את שיתוף הפעולה עם שתי רקדניות שאיתן היא עובדת מזה זמן רב: דליה חיימסקי ושולי אנוש. בעבודה זו נעשה שימוש בהבדלי הגילאים בין הרקדניות לשם בחינת הנשיות כמצב של השתנות והתחלפות מתמדת, בו הדימוי העצמי של כל אחת משנה-צורה ללא הרף. היצירה "SEE HER CHANGE" היא קו-פרודוקציה עם פסטיבל Montpellier Danse 2013 בצרפת ו-Centro per la Scena Contemporanea בסאנו דל גראפה, איטליה. היצירה נהנתה ממענק מיוחד ממועצת הפיס לתרבות ולאמנות. מוזיקה: Hope Sandoval & The Warm Inventions – "On the Low"// Mu – " Hello Bored Biz Man"// Devendra Banhart – " Hey Miss Cane"//»SEE HER CHANGE (יסמין גודר), 21:00, סוזן דללSEE HER CHANGE - יסמין גודר (צילום: תמר לם)

יום שלישי - 23.4

אירועי בר מארץ היין של יקבי רמת הגולן יתרחשו בנמל תל אביב, במסגרתם יוכלו המבקרים לטעום מגוון של יינות, לשמוע וללמוד את הסיפורים שלהם ולהתרשם מיקבי רמת הגולן. בנוסף, יערכו במתחם סדנאות יין אינטימיות, סדנאות טעימה ועוד.השנה ישתף היקב פעולה עם מרכז נא לגעת, המקדם ותומך באוכלוסיות החירשים והעיוורים בישראל. העבודה המשותפת הניבה בר לסדרת "הר חרמון", בו יוצעו טעימות מיינות הר חרמון אדום, הר חרמון לבן ויין אינדיגו החדש, הנושאים כתב ברייל על גבי התוויות שלהם. כל הכנסות הבר יוקדשו למרכז. בבר זה גם ישולבו עובדי מרכז נא לגעת בצוות המוזגים והמדריכים.עוד יוכלו המבקרים במקום ליהנות מהופעות מוזיקה חיות של להקת איפה הילד (יום ג', 23.4) והרכב מטרופולין עם אפרת גוש ודנה עדיני (יום ד', 24.4). לאורך השבוע תוצג לאורחים תערוכת פעם הייתי חבית, בהשתתפות סטודנטים ממכון HIT עם עבודות המבוססות על חביות יין של היקב. ההשתתפות בסדנאות מותנית בהרשמה מראש. מספר המקומות מוגבל. הסדנאות והטעימות הינן בתשלום.שעות פעילות הבר: יום ג' 20:00-23:00; ימי ד'-ה' 24-25.4, 19:00-23:00; מוצ"ש 27.4, 20:30-23:30; ימי א'-ג' 28-30.4, 19:00-23:00» בר מארץ היין 2013, החל מהשעה 18:30 עד 30.4, נמל תל אביבטעימות וסדנאות. בר מארץ היין (צילום: קוקו)וגם: הכנר הברזילאי ריקרדו הרץ מגיע לשתי הופעות בישראל (23.4 ברדינג 3, 24.4 בברל'ה) ויארח את החצוצרן ואמן הג'אז אבישי כהן. זוהי הפעם השנייה בה ריקרדו הרץ מופיע בישראל. ביקורו האחרון אצלינו היה לפני כשלוש שנים, אז הגיע ארצה לשלוש הופעות וזכה לחיבוק חם ואוהב של הקהל הישראלי, הידוע בחיבתו למוזיקה הברזילאית.

להרץ ארבעה אלבומים, האחרון ביניהם "Aqui ? o meu l?" יצא לאחרונה, והוא כולל כמה שירים חדשים בהלחנתו, בהם הסווינג, הגרוב ואלתור קליל ונונשלנטי נותנים את הטון. בעבר שיתף פעולה בין היתר עם המוזיקאים יאמנדו קוסטה, המילטון דה הולנדה ואגדת הפורו דומינגיוס.

הרפרטואר המוזיקלי של הרץ עשיר במיוחד בביצועים אינסטרומנטליים בסגנונות וזרמים שונים של המוזיקה הברזילאית, מהמקצבים המאפיינים את דרום ברזיל, דרך השורו והסמבה על וורסיות השונות שלה. » ריקרדו הרץ בישראל, 22:00, רדינג 3 - נמל תל אביב, מחיר: 129-149 שקלים

שתי הופעות בישראל. ריקרדו הרץ (צילום: יח"צ)

ועוד: השחקן והזמר משה בקר פותח דלת לעולם היצירה שלו ושל ענקי הבמה הישראלית שעבדו יחד איתו. כזמר, זכה משה בקר להיות האומן היחיד שנעמי שמר כתבה לו אלבום שלם. בקר לוקח אותנו אל מאחורי הקלעים של יצירת השירים ומספר על המפגש המיוחד עם נעמי שמר. הסיפורים המרגשים ומלאי ההומור מלווים בשירים ממיטב הקלאסיקה הישראלית. פסנתר: צחי פודור. » "מאחורי המסך" עם משה בקר, 19:00, מרכז ענב לתרבות, מחיר: 40 שקלים (הנחות לגמלאים)

ועוד: ההצגה "יומן הריון" מספרת על אישה בסוף שנות העשרים שנכנסת להריון. היא מתכננת לידה טבעית, אך נתקלת בנורמות חברתיות המאיימות על חופש הבחירה שלה. ככל שמתקדם תהליך ההריון היא מגלה שהביקורת שלה אינה מופנית רק כלפי הממסד והחברה, אלא גם כלפי עצמה. כדי לחוות את חוויות הלידה כפי שהיא מבקשת, עליה להישיר מבט אל כאביה - הנפשיים והפיזיים ולפרוץ את גבולות עצמה. בתוך הכאב הגדול היא מגלה עוצמה, שמחה וכוחות גדולים שלא ידעה כי קיימים בה.

» יומן הריון, 21:00, תיאטרון הסימטהצפו בקטע מתוך יומן הריון:יום רביעי - 24.4

אירועי ערב "מדע על הבר" יתקיימו בברים נבחרים ברחבי תל אביב - מספר המקומות מוגבל, מומלץ להזמין מקומות מראש. מדענים בכירים ותלמידי מחקר מצטיינים ממכון ויצמן למדע ישוחחו עם הבליינים, באופן לא רשמי ובשפה ידידותית, על השאלות המדעיות הפתוחות, על ההתרגשות המלווה כל תגלית, ועל החיים "על הקצה" בחזית הידע.הערב מופק בשיתוף פעולה של מותג הוויסקי בושמילס, מכון ויצמן ומגזין טיים אאוט, ובברכת עיריית תל-אביב. בין הברים המשתתפים: אברקסס, רדיו EPGB, רוטשילד 12, הקונטיינר, אוויטה בר,  לניס בר, הר סיני, אוגנדה ועוד.» מדע על הבר, 20:30, לרשימת המפגשים והברים המלאה - לחצו כאןוגם: סקסופוניסט הג'אז ראבי קולטריין, בנו של אמן הג'אז האגדי ג'ון קולטריין, מגיע לשתי הופעות בישראל (23.4 בזאפה הרצליה, 24.4 בזאפה תל אביב) לרגל אלבומו החדש. זהו ביקורו השלישי של קולטריין בישראל והוא יופיע עם חמשיית נגני הג'אז שלו עם קטעים מששת אלבומיו: ראלף אלסי (חצוצרה), דייויד וירלס (פסנתר), דרו גרס (בס) וריק פרסון (תופים).אלבומו האחרון "Spirit Fiction" הופק על ידיי ג'ו לובאנו ויצא בלייבל האגדי "בלו נוט". האלבום, שהיה מועמד לפרס הגראמי היוקרתי, נחשב להצהרתו האומנותית השלמה ביותר וזכה לביקורות אוהדות ואף נבחר לאלבום השנה בבלוגים ופורטלים החשובים של עולם הג'אז. » ראבי קולטריין בישראל, 22:00, זאפה תל אביב, מחיר: 219 שקלים, בטלפון: 9080*האזינו לראבי קולטריין ולהקתו:

ועוד: לייזר לויד הוא הרכב שהוקם על ידי הגיטריסט החסידי לייזר לויד שהיה חתום בלייבל "אטלנטיק" הנחשב בארצות הברית, והחליט "לעשות עליה" ולנגן בלוז בארץ הקודש. חברי ההרכב: לייזר לויד – שירה וגיטרה, משה ינקובסקי – תופים ושירה, אנדי וואטס  - גיטרה ואילן הילל – בס ושירה.» לייזר לויד בהופעה, 21:30, שבלול Jazz לייזר לויד בקטע סולו אקוסטי:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ