עכבר מיקסים: נדב אגמי קוביסטי

נדב אגמי מתרגם את הבדידות הלילית לסט ומסכם את השנתיים האחרונות

יוני שרוני, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוני שרוני, עכבר העיר

השבוע מתארח במדור המיקסים נדב אגמי, שם די ותיק בלילה התל אביבי, שמעבר להיותו תקליטן מחונן גם הצליח במחוזות רחוקים יותר ועומד מאחורי פרויקטים מלהיבים כמו "קוביזם" המומלץ בחום.

עכבר מיקסים:» ג'וי עוברת לקדמת הבמה » עם ווידו וסאבו» עם אורון"בשנת 98' שמעתי את "Let Me Show You" של Camisra בפאצ'ה באיביזה, והחלטתי שזה מה שבא לי לעשות עם עצמי. אחרי שש שנים של תקלוט עם עצמי זכיתי בתחרות Found@Thirst של היינקן, והפרס היה לחמם את טייסטו בגני התערוכה. אחר כך הוא גם לקח אותי לנגן לצדו בשווייץ, ומשם זה די תפס. אחרי לא מעט שנים של רזידנסיז - TLV, זיזי, מקסים וכו' - וכניסה לעולם החתונות (זברה מוזיקה) נפתחתי להרבה מאוד ז'אנרים חדשים ושחדשים לי. היום אני רזידנט בג'ימי הו, עם סטים שנעים מסול, Fאנק ואר אנ' בי עד לברייקס ודאבסטפ, דרך כל מה שבאמצע. אני גם די.ג'יי באירועים, מלמד תקלוט במכללת bpm וגם מריץ שני פרויקטים מהצד, 'קוביזם' ו'Tonguelash'".

השיר שהתניע את הקריירה:

בוא נדבר על "קוביזם"."זה פרויקט שיצא לאור לפני שנה, אבל עבדתי עליו יותר משנתיים לפני כן לסירוגין. הפרויקט הוא ניסיון לשחק עם המדיום. יש שלבים בסט שהם מש־אפ 'שמרני' של א־קפלה - שיר אחד על אינסטרומנטל של שיר אחר - אבל החלקים שאני יותר גאה בהם אלו החלקים שבהם אני אשכרה מרכיב שיר חדש מפארטים לכמה שירים. וככל שהם פחות קשורים - יותר טוב. הסט המלא הראשון - והיחיד בינתיים, השני בעבודה כרגע - הושמע יותר מ־6,000 פעם ב־Vimeo, שם יש גם טרקליסט מתוזמן עם הפארטים שמנגנים באותו רגע. הפרויקט מנוגן לייב לגמרי על אבלטון, כבר נוסה ב־Deli, ברדיו EPGB ובשלאגזאנה, והתגובות אליו מדהימות. הרבה יותר דומות להופעה מאשר לדי.ג'יי סט. האנרגיות מאוד מאוד גבוהות בערבים האלו".אז מה הכנת לנו?"הסט הזה הוא הראשון שאני מקליט לאחר יותר משנה. הוא מעביר את תחושת 'סוף הלילה לבד' שלי. החלטתי להקליט אותו אחרי ששמעתי פעם ראשונה את 'The Night Will Always Win' של Elbow, והשורה הזאת נחרתה לי מאוד חזק. אני טיפוס של לילה מאז שאני זוכר את עצמי, ויש משהו בתחושה הזאת של הלבד באמצע הלילה שהתחשק לי להעביר. חוץ מזה, תמיד היה לי חלום להוציא אוסף בגלובל אנדרגראונד ואוסף Late Night Tales או Back to Mine. אבל גלובל כבר לא מעניין, ובימינו לא צריך אף אחד בשביל להגיע עם הסט שלך לאנשים".אז אפשר להגיד שזה מעין סיכום אישי שלך מחיי הלילה במשך השנים? "הוא יותר מסכם את השנתיים האחרונות, מאז שסיימתי זוגיות נפלאה בת חמש שנים. השנתיים האחרונות שבהן אני בעיקר לבד היו חוויה מרתקת. יש משהו, במיוחד בשעות האלו של סוף היום, שלא מותיר לך מקום לשקר לעצמך. אם אתה בודד כמו כלב ומרגיש שכל העולם עושה משהו בלעדיך, אז ככה אתה מרגיש. אין לך למי לזייף חיוך אפילו".

תחושת "סוף הלילה לבד":

הלבד בעיר הוא קשה יותר לדעתך? "לא ניסיתי לבד בכפר, אבל בעיר אתה יכול להעסיק את עצמך הרבה יותר בקלות, וזה בדרך כלל אחלה פתרון".אי אפשר שלא לשאול אותך לגבי פרשת סגירת המועדונים."זה צעד פופוליסטי מיותר ומטופש שמעיד על האווירה החולנית שאנחנו חיים בה. אין לי ספק שלא היו מענישים באופן קולקטיבי בתי עסק בשום תחום אחר תחת התירוץ העלוב של 'שמירה על ביטחון הציבור', וזאת בגלל שבעיני הרוב המכריע של הציבור מדובר בחבורה של תל אביבים מנותקים שמשתמטים מצה"ל בשביל לשתות חשיש".אז מה צופן עתידו של נדב אגמי?"קודם כל, להמשיך להיות מבסוט. חוץ מזה - עוד הופעות של 'קוביזם' ו'Tonguelash'. גם הרבה חתונות, שחוץ מלשלם את שכר הדירה ולעזור לי בגיחות לאיצטדיון האמירויות כדי לראות את ארסנל, גם מאוד מאוד מרגשות אותי. אני מקווה גם למצוא זמן ללמד יותר, כי זה גורם לי לתחושת סיפוק עצומה שלא הכרתי".

31-Nadav Agami by "City Mouse" Magazine Mixes on Mixcloud

1. Stars – "Your Ex-Lover Is Dead (Final Fantasy)"2. Urban Species feat. Imogen Heap – "Blanket"3. Pharacyde – "Otta Fish (L.A Jay Remix)"4. Massive Attack – "Rising Son"5. Bonobo – "The Keeper (Banks Remix)"6. The Chemical Brothers – "A Sleep From Day"7. Jim White – "Objects in Motion"8. Elbow – "The Night Will Always Win"9. Tori Amos – "Suede"10. Assaf Amdurski – "Harechovot Mamri'im Le'at"11. Hunz – "Volume"12. Nine Inch Nails – "Piggy"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ