ב' זה בית: מסיבת התרמה לבית דרור

לכבוד המסיבה שתנסה לגייס תרומות ולהעלות מודעות הורכב ליין־אפ נשי מרשים במיוחד, ויש אפילו דרינק ראשון חינם

גיא ארליך, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא ארליך, עכבר העיר

מרוב שכולם צועקים מסביב "שוויון בנטל" קל לשכוח שיש בעולם מצוקות נוספות – ולא פחות חשובות ובוערות. אנשי ה־17 – הלאונג' החדש יחסית במונטיפיורי 17 – יזכירו לנו השבוע שבישראל של 2013 צעירים להט"בים עדיין נזרקים מבתיהם ויקיימו מסיבת התרמה מיוחדת לטובת בית דרור (בוסתנאי 13, נוה צדק, טל' 5164621), שדואג להעניק להם בית.

לכבוד המסיבה הורכב ליין־אפ נשי מרשים במיוחד, שכולל את נעה ברודצקי, נרקיס טפלר, ריי הראל, מיכל שר ומאיה יעקובסון. יש אפילו דרינק ראשון חינם, רק תבואו.

"בית דרור הוא הוסטל קצר טווח – עד חצי שנה - לנוער להט"בי בסיכון", מספרת יעל סיני, רכזת המקום, "זה בעצם בית זמני שמספק הכל – מאוכל ומיטה ועד להענקת כלים שמטרתם לאפשר לצעירים שמגיעים אלינו לצאת לדרך עצמאית. אנו מציעים כמה מסלולים שונים: מסלול 'חזרה הביתה', שנועד להחזיר את הצעיר למשפחתו, בסיוע ובהתערבות מטעמנו; שילוב במסגרות חוץ ביתיות אחרות וקבועות יותר; וסיוע ביציאה למסגרת עצמאית – מציאת דירה, השגת עבודה וכו'".את יכולה לאפיין את האוכלוסיות שמגיעות אליכם?"מדובר בצעירים בני 18-14, עם חריגות מדי פעם למעלה או למטה. מבחינת סוג האוכלוסייה – קשה לאפיין, הוא משתנה ומתחלף. יש תקופות שבהן מגיעים יותר טרנסג'נדרים, יש תקופות שמגיעים בעיקר הומואים ולסביות, ולעתים מגיעים יותר אנשים מאוכלוסיות מוחלשות, כגון חרדים או ערבים. מה שכן אפשר לומר הוא שקשה לנו יותר לשלב טרנסים במסגרות המשך או למצוא להם מקומות עבודה ודיור, וזו הבעיה המשמעותית ביותר בהקשר הזה".כמה אנשים אתם יכולים לאכלס?"יש לנו תשע מיטות, ובשעת חירום אנחנו יכולים לאכלס גם עד 12 איש. לא נשאיר אף אחד שפונה אלינו ברחוב, וניעזר במידת הצורך במקומות נוספים כדי למצוא לכל אחד קורת גג. לא נתקלנו במצב שבו נערים ונערות בני 18 ומטה מצאו את עצמם ברחוב לאחר שפנו אלינו, אין דבר כזה".מי מממן אתכם?"אנחנו פועלים תחת עמותת אותות, שמפעילה כמה בתים לאוכלוסייה במצוקה. אנו מיועדים ספציפית לאוכלוסייה להט"בית, אבל אפשר לומר שכל האוכלוסיות שבהן מטפלת העמותה הן כאלו הנמצאות בסיכון לניצול, לסמים, לזנות וכו'. משרד הרווחה מממן את העמותה, אך התקציב שהוא מעניק אינו מספק ואנו נעזרים גם בתרומות. לכן כל כך חשוב להגיע למסיבת ההתרמה הקרובה – גם בשביל לתרום וגם בשביל להגביר את המודעות ואת הנראות".

» מסיבת התרמה לבית דרור. שבת 9.2, 20:00. 17 (מונטיפיורי 17). 30 שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ