עכבר מיקסים: ג'וי עוברת לקדמת הבמה

הליין החדש של ג'וי ושותפיה, סימביוזיס, מנסה להביא את תרבות האנדרגראונד ואת האנשים הנכונים

יוני שרוני, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוני שרוני, עכבר העיר

את האורחת במדור המיקסים השבוע הכרתי כ"נערת הפוסטר" של האנדרגראונד התל אביבי של אמצע שנות האלפיים, בחורה שידה היתה בכל בתקופה שבה יחצן עוד היה תפקיד בעל משמעות ובפלאייר עוד היה חור. אז נכון, לג'וי לקח כמה שנים של התבשלות עד שהחליטה להעביר את עצמה לעמדה, אבל השבוע - לצד שותפיה בליין חדש, סימביוזיס - כנראה שההתבגרות המוזיקלית הגיעה לתחנה. 

עכבר מיקסים: » עם ווידו וסאבו» עם אורון» עם יותם אבנילקחו לך כמה שנים טובות."ואני עדיין לא שם כמו שהייתי רוצה להיות. אבל כן, לקח לי לא מעט זמן להתפתח מוזיקלית ולהבין איפה אני בתוך החלל הזה שנקרא מוזיקה. התחלתי לפני ארבע שנים לנגן דאבסטפ בכל מיני מקומות נידחים בירושלים. אחר כך עוד הסתבכתי עם תקופת הבייס ליין גאראז' בתל אביב. על הדרך עוד היו נגיעות פיוצ'ר בייס במסיבות של נאסטי האביט בלבונטין 7. השינוי המשמעותי קרה לפני כשנה, כשפגשתי את אור מגל והתחלתי לתקלט עם תום קורן. מצאנו בסיס לסוג של טכנו. פתאום דברים התחילו להיראות נכון".למה לדעתך השינוי הזה התרחש בעיקר אצל "יוצאי" דאבסטפ?"כולם מגיעים לזה בסוף. זה המקור של המוזיקה הזו. ככל שאתה מתבגר בסאונד שלך, אתה מבין את זה".אבל זו לא צעידה אחורה?"לא, הם פשוט הכניסו את החידוש שלהם ואת הסגנון שלהם לתוך הטכנו וההאוס. אם אתה מקשיב למה שהמפיקים האלה יוצרים, תוכל לשמוע את טביעת האצבע המיוחדת שלהם".המסיבות של סימביוזיס - ובכלל, הסצנה הנוכחית - רחוקות מימי תחילת האנדרגראונד שחווית."להגיע למה שהיה פעם זה קצת בלתי אפשרי, כי זה היה סוג של עידן תמימות. היום אי אפשר לעשות רייב בחניון בלי שתגיע משטרה תוך חמש דקות ותסגור את העסק".

אז לאן בעצם את לוקחת את התקלוט מבחינתך?"השאיפה היא לעסוק בזה בצורה משמעותית יותר, גם על הבמה וגם בתחום ההפקתי. החלום בסופו של יום הוא להצליח לבנות קהל שיבוא לשמוע אותי".יכולת, טכניקה וסלקשן משובח:

לשיחה מצטרף שותפה של ג'וי לסימביוזיס, אור מגל, שמספר: "הליין הזה, שבו שותפים איתי כהן, איתי בירי, ג'וי ואנוכי, הוא מקום שבו נביא לידי ביטוי את הטעם שלנו, שחסר למדי בעיר. אנחנו בסך הכל רוצים להביא תרבות אנדרגראונד בסימביוזיס - הזנה הדדית. התכנון הוא שהמסיבות יהיו כרגע אינטימיות יחסית, וכאשר נידרש לחלל גדול נעבור לשם".אחר כך הוא פורש את משנתו: "אני מחלק את העולם הזה לפירמידה: פוגעי תרבות, נושאי תרבות ויוצרי תרבות. חשוב שהליין הזה ייצור הזנה נכונה בין חלקי הפירמידה. בעיני, הרעיון ייכשל אם לא נפיק הזנה כזו בין יוצרי תרבות לנושאי תרבות ולא נצליח להרים את הרמה של הפוגעים בתרבות".אז מה עומד מאחורי שני האורחים שלכם מחר, איירון קרטיס ואוקטובר?מגל: "חשוב לי שבמסיבה הראשונה שלנו תהיה אווירה אמיתית של מסיבה.לא איזה מפיק עם קטע טוב, אלא מישהו שהוא באמת די.ג'יי. איירון קרטיס הוא תקליטן מעולה עם יכולת, טכניקה וסלקשן משובח. אוקטובר מוצא את מקומו בערב על תקן הטוויסט, מעבר לעובדה שאיירון והוא חתומים בלייבל ג'ק אוף ויש ביניהם קשר מעולה. בשיחה שערכתי עם טובי, די.ג'יי ומעצב ותיק ומכובד שגם יפתח את הערב הראשון, הבנתי שמישהו כמו קרטיס יכול להתאים לחזון שלנו".בעיר כל כך קטנה שרוויה כרגע בליינים, במיוחד כאלה שמציגים את עצמם כ"עתיד", זה לא קצת סיכון להתחיל משהו חדש?"ההפך. דווקא הריבוי הזה יוצר גיוון אדיר, הן בקהלים והן בתוכן. אם נבנה את זה בצורה נכונה, הליין שלנו יבוא לידי ביטוי וישתלב בעיר והקהל יאמץ אותנו ואנחנו אותו. זו עבודה קשה, זה להתחיל לבנות אמון, אבל ככה מגיעים האנשים הנכונים בסופו של דבר. אנחנו מאוד נשמח שזה יקרה. אנחנו לא מתפרנסים מלעשות מסיבות - הרצון להביא אמנים שאנחנו אוהבים, האווירה והחזון הם הדבר המרכזי.  בטח שאף אחד לא רוצה להפסיד, אבל אין פה שום רצון להתעשר".

» Symbiosis. ו' 2.1, 23:30. סקוואט (הבלוק, שלמה 157, תל אביב). 50-40 שקל.

1. Walker Barnard - "Ooty On Wax feat. Mike Ladd "(Iron Curtis Remix)2. Andres Wasserfall - "Evoluz"3. October, Borai - "String Theory"4. Rootstrax - "Harlequin"5. Pepe Bradock - "Lara"6. Lauer - "Boringtone"7. Sandrow M - "The Three Trees"8. Roman Flugel - "How to Spread Lies"9. Trevino - "Backtracking"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ