המחתרת: פורום הסצנה האלקטרונית Israel Underground עובר פורמט

הפורום המיתולוגי, שעסק במוזיקה אלקטרונית ובחיי לילה בתחילת שנות האלפיים, ייחנך מחדש כבלוג

רננה הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רננה הלפרין, עכבר העיר

מי שבתחילת שנות האלפיים חיפש להתעדכן בעניינים הקשורים לסצנה האלקטרונית פנה ל־Israel Underground, פורום מוזיקה פופולרי שהוקם על ידי כמה קלאברים נלהבים ותפח למימדים מרשימים. הפורום הורכב מפסיפס אנושי מרתק שכלל די.ג’ייז, חובבי מוזיקה, בליינים ואמנים, שהשתמשו בבמה של הפורום כדי לפתח דיונים על אודות מוזיקה, תרבות לילה ורשמים מאירועים.

» Israel Underground - הבלוג» נפרדים מה-TLV: הפלאיירים» שירזי מגיע לבית העירעם האבולוציה האינטרנטית כוחם של פורומים באשר הם הלך ודעך, ומצבו של ישראל אנדרגראונד לא היה שונה - הפרסומים והכניסות לפורום הלכו והתמעטו. כדי לא להפוך לאנכרוניסטים לחלוטין החליטו בעלי הפורום להעביר אותו לפורמט של בלוג תרבותי בעל דף פייסבוק מקביל. את הפורמט החדש ינהלו גיא רותם ורומן גילמן, מהאדמינים בפורום הקודם, שאגב, ממשיך להיות נגיש כאתר ארכיוני. הבלוג החדש יושק מחר (שישי) במועדון הדלי עם הדי.ג’יי והיוצר Aybee. “הצורך של אנשים במידע חדש, יחד עם הצורך לסנן את העיקר מהטפל, הוא הסיבה שפורומים ובלוגים קמים”, אומר רותם, “לקח לנו זמן להודות שהגיע הסוף לפלטפורמות התלויות בהשתתפות פעילה של אנשים. המעבר לבלוג מגיע מהאמונה כי לאנשים יש צורך באינפורמציה משמעותית והם מעוניינים בערך מוסף ויותר מעמיק מלחבב בפייסבוק איזה לינק”.

גילמן ורותם, מנהלי הבלוג החדש (צילום: דניאל פאיקוב)

בבלוג, שרץ כבר כמעט שלושה חודשים, מתפרסמים תכנים שונים בעלי זיקה תרבותית, ריוויו על אלבומים ואמנים, המלצות למסיבות ופינות תרבות. את התכנים מעלים רותם וגילמן ומבקרים המפרסמים תכנים משל עצמם או מגיבים לתכנים קיימים. הבלוג מצליח לשמר את אותה התאגדות קהילתית סביב מוזיקה אלקטרונית וחיי לילה של הימים הנוסטלגיים, אך הפעם עושה זאת בצורה עדכנית ונגישה. “השאיפה היא ליצור דיונים בינינו ובין הקוראים”, מסביר גילמן, “ההבדל בין הפורום לבלוג הוא למעשה הכתבת הקו בחיפוש אחר האינפורמציה והמוזיקה. בעולם הרשתי שטף המידע עצום, אורך החיים של לינק הוא בקושי דקה, ובבלוג הוא יותר יציב. מצאנו דרך לביטוי עצמי ולשימור המותג”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ