מוציאים עשן, בכאילו: הנרגילה החשמלית עושה עלייה

אחרי הסיגריה האלקטרונית מגיע הפטנט הבא שאפשר לקחת לריאות: נרגילה חשמלית. את הפחמים אפשר לזרוק לפח

לירי הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לירי הלפרין, עכבר העיר

כמעט כל אחד עבר פאזה של נרגילה בשלב זה או אחר בחייו, ולא תמיד הספות והשטיחים שלו שרדו כדי לספר. כלי העישון האותנטי הזה, שמקורו בכלל בהודו, הפך לחלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי. אבל אם יש דבר אחד בטקס הזה שמרגיש מיותר, אלו הם הפחמים: ריח דומיננטי ודוחה, תחושה של חיים בתוך מנגל ואיום תמידי של שריפה הפכו את הנרגילה למוקצה אצל אנשים מסוימים. כאן נכנסת לתמונה הנרגילה החשמלית, שעושה עכשיו עלייה. את הפחמים אפשר לזרוק לפח, כל מה שצריך זה חיבור לחשמל.

» עמותת אוויר נקי נגד סיגריות אלקטרוניות» הברים החמים של החורףאת הפטנט המעניין הזה פיתחו סטודנטים מסין במהלך השנה האחרונה, כחלק מפרויקט הגמר שלהם. מדובר למעשה בראש נרגילה עם גוף חשמל שאותו ניתן לחבר לכל נרגילה טובה ומוכרת. שמים את הראש החשמלי במקום ראש החרסינה, מחברים לחשמל וממשיכים כרגיל. הבשורה הפכה ללהיט ברחבי סין ומהר מאוד נדדה גם לערב הסעודית ולטורקיה. רן פיינה, חובב נרגילות ותיק, שמע על הפלא והחליט לייבא את הנרגילה גם לישראל. “תוך חמש דקות אפשר להתחיל לעשן את הנרגילה”, מסביר פיינה את אחד היתרונות, ומצביע על יתרון נוסף: היעדרותם של הפחמים, שבהם קיימים חומרים מסרטנים. לעומת זאת, החיסרון הבולט הוא התלות בחשמל, ככה שעדיין לא ניתן לקחת את הנרגילה לחוף הים. “המוצר הבא שאני אייבא הוא מתאם נרגילה חשמלית לרכב”, מבטיח פיינה, ומוסיף כי בשלב הבא הוא מתכנן לשווק לברים. לפני שאתם רצים לעשות עיגולי עשן ליד השקע, קחו בחשבון שהיתרון היחסי של דוכני הנרגילות בקטגוריית המחיר יישמר בינתיים: הראש החשמלי יעלה לצרכן 299 שקל דרך האתר הנרגילה הבריאותית. עם זאת, היא חוסכת את השימוש בגחלים, שמחיר פאקט של 40 מהם הוא בסביבות 50 שקל.

ללכת בלי, להכניס לריאות. נרגילה חשמלית (צילום: סמוק סמארט בע"מ)חברת סמוק סמארט מייבאת אף היא נרגילות חשמליות בחודשים האחרונים, אבל כאלו שמזכירות יותר את הסיגריה האלקטרונית. במקרה הזה לא רק הפחם נשאר בחוץ - אין צורך גם בטבק. הנרגילה כוללת גוף חימום שמולבש על התחתית ונוזל שהוא דמוי טבק בטעמים שונים. כל מילוי של נוזל שווה ערך ל־300 גרם טבק. עוד יתרון על פני הנרגילה השנייה הוא סוללה נטענת, אבל יש לכך מחיר: את המוצר הזה תוכלו לרכוש ב־500 שקל באתר Blazeisrael.“שעת עישון של נרגילה רגילה שוות ערך לכ־100 סיגריות, שלא נדבר על שעת עישון עם מריחואנה, שיש נטייה לערבב אותה בטבק של הנרגילות”, אומר עדי אבן חן, שותף בסמוק סמארט, “גוף החימום של הנרגילה האלקטרונית מחמם את הראש שממנו יוצא הטעם, הוא לא נשאר בגוף כמו טבק”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ