עכבר העיר

יום שבת 29.12

ההצגה אלוהים משאיר סימנים, מגיעה להיכל התרבות.ההצגה מספרת על פאני, אם חד הורית, שבאה "משכונה בלי שם" בנתה לעצמה עסק מצליח- מספרה גדולה ובעלת מוניטין. היא עזבה את השכונה במטרה לנצח ולא אפשרה לנסיבות חייה לעצור אותה. החיים שלה מורכבים ומטלטלים אבל היא חותרת באומץ בהומור וגישה חיובית אל חוף המבטחים שלה. ברגע השיא של חייה, רגע לפני שהיא מוציאה קלטת מושקעת על עיצוב שיער וסגנון חיים, רגע לפני ששמפו המינראליים החדש שלה עומד לפרוץ אל השוק היא מוצאת את עצמה באופן מפתיע במקום לא מוכר היא פוגשת שם גבר זר שיודע עליה הכל.

הרצון שלה לצאת מהמקום אליו נקלעה, מוביל אותה אל המקומות בחייה מהם ניסתה להימלט. כדי לחיות היא נאלצת לחשוף את סוד חייה. הסוד למענו הייתה מוכנה למות. זהו מחזה על אימהות, על יחסים ועל אהבה גדולה.» אלוהים משאיר סימנים, בשעה 20:30, היכל התרבות

אלוהים משאיר סימנים (צילום: אלינור הרפז)

וגם הצגת הילדים דוד וגוליית מתארחת ביס פלאנט ראשון לציון. ההצגה מתארת את סיפורו  של הנער הקטן דויד, שמתנדב לצאת לקרב מול  גולית הפלשתי הלוחם הגדול. סיפורם של בני ישראל שניצלים מההפסד ומהבושה בזכות אומץ ליבו של נער צנוע, שמאמין בתבונה ובמח ולא בכוח.הצגה בשיתוף תיאטרון אורנה פורת ותיאטרון נח.

» דוד וגוליית, בשעה 11:30, יס פלאנט ראשון לציוןדוד וגוליית. תיאטרון אורנה פורת (צילום: יח"צ)

יום ראשון 30.12 מה קורה כשהזמר היידי  פוגש את ההומור היהודי?בהצגה יידישפיץ, קובי אריאלי מביא לבמה סיפורים הומוריסטים יידישאים וביניהם גם סיפורים מתוך כתביהם של דרויאנוב, עגנון ואיציק מאנגר. זהו נסיון לייצר חוויה יהודית-ישראלית על הבמה, עם גדול זמרי היידיש, האיש שהחייה את הזמר היהודי  - דודו פישר. בין השירים קלאסיקות יידישאיות ושירים ותיקים בגרסאות מחודשות. זהו מפגש שנון ומצחיק, חוויה יהודית של צחוק ורגש, מוז יקה וסיפור, עבר יהודי והווה ישראלי.

» יידישפיץ- דודו פישר וקובי אריאלי,בשעה 20:00, היכל התרבות

יידישפיץ – דודו פישר וקובי אריאלי (צילום: ז'ראר אלון)

יום שני 31.12

יום שלישי 1.1 ההצגה המצליחה, כולם היו בניי, מגיעה לראשון לציון. המחזה מאת ארתור מילא מספר את סיפורם של ג'ו וקייט קלר, שבחצר ביתם נעקר עץ תפוח במהלך סערה. העץ שניטע לזכר בנם לארי שנפל במלחמת העולם השנייה. אולם אובדן הבן לארי אינו החלק היחיד בעברם של בני המשפחה שהם אינם מצליחים להותיר מאחוריהם בהצגה כולם היו בניי.

ג'ו קלר הוא תעשיין ואיש עסקים שבנה את עצמו בחריצות עד שהגיע לשגשוג כלכלי. בנו הבכור, הטייס, נעדר מאז המלחמה, אולם האם נאחזת בעקשנות באמונה שהבן חי ויתגלה ביום מן הימים. אם לא תאמין בכך יהיה עליה להשלים עם העובדה שבעלה מכר לצבא ביודעין (כדי להימנע מהפסדים וביטול חוזים) חלקי מנועים פגומים, שגרמו למותם של כמה וכמה טייסי קרב, ואולי אפילו למות בנם. קלר הורשע בדין אך הצליח לחמוק מעונש וטפל את האשמה על שותפו, שישב בכלא במקומו. מכתב שהשאיר אחריו הבן הטייס, מגלה כי מעשיהם הנפשעים של אביו ושותפו כל כך הסעירו אותו, עד שהחליט להפיל את מטוסו במו ידיו. ג'ו קלר מתעמת לבסוף עם התוצאות האיומות של מעשיו ומעכל את האמת הנוראה - כל אותם טייסים אשר שלח אל מותם, "כולם היו בניו".

» כולם היו בניי, בשעה 20:30, היכל התרבות כולם היו בניי (צילום: ז'ראר אלון)

כל השבוע

הסרט אופטימיות היא שם המשחק הוא עיבוד לרומן מצליח פרי עטו של מתיו קוויק.  פט סוליטן (בראדלי קופר) היה מורה מסור עד שנתקף בהתקף פסיכוטי ומצא את עצמו סגור במוסד לחולי נפש. המורה לשעבר, שאיבד את ביתו, אישתו ומקום עבודתו, מנסה לקחת שליטה על חייו, לפחות עד כמה שניתן. הצעד הראשון הוא לחזור לגור עם הוריו ולנסות להתפייס עם ורוניקה (ג'וליה סטיילס) האקסית שלו.

כל מה שהוריו (רוברט דה נירו וג'קי וויבר) רוצים עבורו הוא שהוא יעמוד שוב על רגליו, יחזור להיות עצמאי ולהעריץ את קבוצת הפוטבול שהוא כה אהב. הדברים הופכים ליותר מאתגרים כשפט פוגש את טיפאני (ג'ניפר לורנס), בחורה מסתורית עם בעיות משלה. טיפאני מנסה לעזור לפט לחזור לאישתו, ומה שמתחיל בתור מפגש בין שני טיפוסים מוזרים ובעייתים מתפתח לסיפור אהבה מרגש ולא צפוי שמצליח לגרום אפילו לסובבים אותם ללמוד דבר או שניים על אהבה.אופטימיות היא שם המשחק - הטריילר:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ