צייר לי סמטה: הנסיך הקטן חוזר לסמטה אלמונית

בית הקפה הספרותי פותח סניף חדש בסמטה אלמונית, בלוקיישן האגדי של המחתרת וסלון מזל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שנתיים אחרי שנסגר הסניף המקורי של בית הקפה וחנות הספרים הנסיך הקטן בסמטה פלונית, עומד המקום להיפתח מחדש מטרים ספורים מהלוקיישן הקודם. בגלגול הנוכחי ייפתח בית הקפה בסמטה אלמונית, היכן ששכנו שני עסקים מיתולוגיים שסגרו את שעריהם בשנים האחרונות, סלון מזל וחנות הבגדים המחתרת.

» הנסיך הקטן, נחלת בנימין 18, תל אביב» אנשי אמנות ומחאה פותחים עסקים קטניםהנסיך הקטן פועל כחנות יד שנייה לספרים משומשים, המגישה גם קפה ושאר טובין. המקום נפתח בשנת 2001 בקינג ג’ורג’ על ידי נעים כהן, בנו של סוחר ספרים, שהביא איתו את אוסף הספרים הנדירים של אביו. בשנת 2006 עבר לשכון בסמטה פלונית. במהלך עשר שנות קיומו היווה מקום עלייה לרגל לסופרים, משוררים ואנשי רוח. במקום נערכו ערבי הקראה של ספרות ושירה, מאלתרמן ועד שירה אירית, מהמשורר הטורקי נזים חיכמאת ועד יצירה פוליטית מקומית. בין יושביו הקבועים ניתן למצוא גם את הסופר יורם קניוק והמשורר מרחב ישורון, שהוא כיום אחד ממפעילי המקום. ב־2010 נאלץ המקום לסגור את שעריו לאחר שהעירייה הגבילה את שעות פעילותו בעקבות תלונות שכנים על רעש (שאולי נגרם מפולמוסים מורכבים שקיימו במקום יושביו הקבועים). מקום נוסף באותו שם נפתח בשנה שעברה במדרחוב נחלת בנימין, ופועל שם עדיין, אך לא הצליח למשוך אליו את הלקוחות הוותיקים והקבועים. “יש מגנט שמחזיר אותי לסמטאות האלו, פלונית ואלמונית, בכל פעם מחדש, וזה קשור בקסם שלהן”, אומר ישורון, “הנסיך הוא המקום היחיד שבו אני שותה קפה וגם מכין אותו. זה בית חם מלא ספרים ותקליטים, מקום שאם היו מוצאים אותו בפראג, למשל, אנשים היו נגנבים שהוא קיים, והנה לנו יש אחד כזה בתל אביב”.

כבר יש סצנה. הנסיך החדש (צילום: אורן זיו)כעת, עם מציאת המיקום החדש סמוך למשכנו הקודם, הנסיך הקטן פותח מחדש את שעריו. במהלך השבועיים הקרובים המקום יהיה בשיפוצים וייפתח רשמית בעוד כשבועיים ב־27 בדצמבר. עם פתיחתו ייערכו במקום תערוכות מתחלפות של אמנות, וערבי השקה והקראה של ספרים. מייסדי המקום מבטיחים כי מחירי המשקאות יהיו נמוכים, מתוך תפיסה אידיאולוגית. “אנחנו רוצים לשים את האמנות והספרות במרכז הפעילות ולאפשר נגישות לקהל נרחב”, מסכם נעים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ