מעברים: אנשי הרדיו והניילון מתכננים השתלטות על פסאז’ באלנבי

הפרויקט המסקרן שמתגבש בימים אלה עתיד לכלול בר, בית קפה, פינה קולינרית ורחבה משותפת

נטע הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטע הלפרין, עכבר העיר

בשנים האחרונות נקבע בעיר סטנדרט פעולה חדש: קח חורבה שאף אחד לא הסתכל עליה, שפץ אותה בקטנה, הוסף עיצוב לואו פיי לכאורה, קצת אוכל ואלכוהול במחירים סבירים, תארגן מוזיקה טובה וחכה לכל העיר שתגיע. לנוסחה המנצחת הזאת אפשר להוסיף בשעה טובה את אחד הפרויקטים המסקרנים שמתגבשים ברגעים אלו: שיתוף פעולה בין קבוצת הרדיו איפיג’יבי לקבוצת הניילון, שחברו יחד כדי להקים מקום חדש באחד הפסאז’ים היפים (אך מוזנחים) של אלנבי.

» רדיו EPGB - שד"ל 7, תל אביב» הליינים הלוהטים של תל אביב» הברים הכי טובים שאתם לא מכירים

שני המועדונים אולי ממוקמים בקצוות שונים לחלוטין של העיר ופונים לסוגים שונים של קהל, אבל שניהם מתאפיינים בעיצוב אורבני מוקפד, באירוח די.ג’ייז איכותיים ולהקות מבטיחות, ושניהם הצליחו למשוך קהלים מעבר לגרעין הקשה שלהם. “יש בינינו קווים משותפים”, מסכים אריאל קלצ’קין, מבעלי הרדיו יחד עם בן רוטשילד, אליעזר פרץ, נמרוד גזית, משה חסון ונדב נאמן, “כולנו באים מתרבות אנדרגראונד, פועלים בטריטוריות קרובות שמתעסקות באמנות, אופנה ומוזיקה אלקטרונית, ומציעים לקהל שלנו תכנים משיקים. מבחינתנו, ברגע שנוצרה הזדמנות ללוקיישן מעניין כמו זה, החיבור היה טבעי”. “החיבור האנושי בינינו טוב מאוד והתכנים שאנחנו מתעסקים בהם דומים. זו הזדמנות לאחד כוחות לקראת פרויקט מעניין ושונה”, מוסיף אריאל לוינסון, מבעלי קבוצת הניילון יחד עם גילי סער, עדי נוימן וגיל ססובר. הניילון נסגר ביוני האחרון על ידי העירייה בעקבות תלונות שכנים. “חוץ מבית קפה אי אפשר לפתוח שם כלום כרגע”, אומר לוינסון, “חיפשנו נכס אחר, ומה שמצאנו פשוט דיבר אלינו”.

בקרוב יקרה כאן משהו טוב. הפסאז' (צילום: אורן זיו)הפסאז’ באלנבי 94 הוא מעין מרכז מסחרי ישן שאליו יורדים במדרגות רחבות מן הרחוב, ובפנים חללים שחלקם מאוישים על ידי עסקים קטנים או משמשים סטודיות לאמנים וחלקם עומדים ריקים. אנשי הניילון והרדיו ישתלטו ככל הנראה על כמה חללים ריקים - אחד מהם יהפוך לבר, אחד לבית קפה ואחד יסגור את הפינה הקולינרית. בערב, הרחבה שבין המקומות תשמש את הבליינים. העבודות על המקום החלו, ויימשכו כשלושה חודשים. “זו תהיה חוויית בילוי עם אופי שונה”, מסכם קלצ’קין, “לא עוד דאנס בר, לא מדובר בלפתוח עוד מקום כמו הרדיו. התכנים והתרבות שאנחנו אוהבים ומקדמים יבואו לידי ביטוי בצורה אחרת”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ