כל החתולים אצלי: יוזמה חדשה של אוהבי חתולים

<SPAN lang=HE> <P dir=rtl align=right>פעילי החתולים בתל אביב פועלים על מנת ליצור רשת רחבה של מאכילים ופעילים שתמפה את חתולי הרחוב ותביא לעיקורם ולסירוסם </P></SPAN>

אודיה גנור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודיה גנור, עכבר העיר

לפי עמותות בעלי החיים, אוכלוסיית חתולי הרחוב בתל אביב מונה כ־150 אלף חתולים. בין היתר, הם הגיעו למספרים המפלצתיים הללו בעקבות הפחתה בפעילות הסירוס והעיקור של העירייה.

» מה רוצה עיריית תל אביב ממאכילי החתולים?» מה עובר על חתולי הרחוב של תל אביב?» כך השתלטו החתולים על האינטרנט

יוזמה חדשה של תושבים אוהבי חתולים מנסה ליצור רשת רחבה של פעילי שטח, שנועדה למפות את החתולים בעיר ובהמשך, בשיתוף פעולה עם העירייה, לפעול על מנת לסרס ולעקר אותם. ההתארגנות שמה לה למטרה לרכז מספר גדול ביותר של אוהבי חתולים ומאכילי חתולים, כולל פרטי קשר שלהם ומידע על כמות החתולים בסביבתם וכמה מהם אינם מעוקרים או מסורסים, וזאת כדי לפעול לעיקורם ולסירוסם של החתולים. “אחרי תקופה ארוכה שבה היתה פריחה והשירותים הווטרינריים סייעו מאוד, אוהבי חתולים שמו לב שהעירייה מתקשה לסייע להם לאחרונה”, מספרת אחת היזמות, יסמין ז”ק, שמאכילה חתולים באזור הצפון הישן וברחוב סוקולוב, “אנחנו מתקשרים על מנת לבקש מהעירייה לשלוח לוכד שיסייע בלכידה של חתול או קבוצת חתולים תקועה, והעירייה מציינת שהלוכד יתעכב, והוא מגיע כעבור זמן רב או לא מגיע בכלל. לגבי סירוסים ועיקורים, העירייה מבקשת שנביא ונאסוף את החתולים בעצמנו, מה שמצריך ביטול של יום עבודה”. לאחר שהידברו ביניהם מאכילים שונים שנתקלו באותם קשיים, החליטו על היוזמה החדשה שתנסה ליצור שיתוף פעולה רחב בין המאכילים בשטח והעירייה, על מנת לנסות ולהביא לפתרון רחב יותר. הקבוצה פנתה אל ריבי מאייר, פעילה מרכזית בתחום החתולים בעיר, שפעלה בשנת 1986 על מנת לשנות את מדיניות העירייה דאז כלפי בעיית התרבות החתולים, שכללה בזמנו גם הריגה.

חזון חתולי הרחוב (צילום: קובי פאר)“המדיניות של העירייה היתה הרעלה בתקופה ההיא”, מציינת מאייר, “רוני מילוא, יחד עם הווטרינר העירוני ד”ר צבי גילן, דחפו לשינוי המדיניות ולהפסקת ההרעלות, ופנייה לסירוס ועיקור במקום. זו היתה העירייה הראשונה בארץ ששינתה את המדיניות שלה בצורה כזו ושהקימה מרפאה עירונית לטובת סירוס ועיקור חתולים”. לדברי מאייר, המדיניות של מעבר מהרעלה לסירוס ועיקור היא טקטיקה מוכרת בערים שונות בעולם. בניו יורק ובסן פרנסיסקו כבר מימשו את החזון של חתולי רחוב מסורסים באופן נרחב, וגם לוס אנג’לס בדרך. “בגלל הגידול המסיבי של אוכלוסיית החתולים מאז, לצערנו הפעילות הנמרצת של העיקור והסירוס לא ממשיכה באותו הקצב”, היא אומרת, “לפעמים הפעילות של העירייה נפסקת או נקטעת. המטרה היא להשיג כמה שיותר פרטים של מאכילים שייתנו תמונה על מצב אוכלוסיית החתולים בעיר והעיקור שלה”.בהמשך יצאו הפעילים לקמפיין גיוס תרומות כדי שהפעילים  לא יצטרכו לשלם על סירוסים ועיקורים מכיסם, “כפי שהרבה מהם עושים כיום”, מבהירה מאייר, “אנחנו מקווים להגיע אל כל מי שבעלי החיים חשובים לו”. חפשו בפייסבוק: התפקדות פעילי חתולים תל אביב יפו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ