השבוע בתל אביב: פסטיבל המוסיקה Uptown Downtown ברחבי העיר

פסטיבל Uptown Downtown עם המוסיקאים הכי חמים במועדונים ברחבי העיר, כל החידושים הקולינריים בתערוכת ישראפוד 2012 וקזבלן עולה בקאמרי בכיכובו של עמוס תמם

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

» אירועים בתל אביב - המדריך המלא

יום ראשון - 18.11 בתערוכה המשותפת "צריך שתיים לטנגו" מציגות ג'ואל יסעור ורונית יניצקי מקבץ עבודות עתירות צבע וחושניות. יניצקי מציגה גלגלים מסתובבים, עטורים עשרות פיסות זעירות של צבע וציורים רחבים, גדולי ממדים, רפטטיביים. יסעור מציגה ציור בפורמט מסורתי יותר, במבנה ריבועי או מלבני, במשיחות מכחול רחבות. הטנגו האמנותי של יניצקי ויסעור יוצר חלל סוער, עתיר וגדוש. מצויים בו מוטיבים ערבסקיים ומילים בערבית, צילומים לצד עבודות שמן, חרוזים וחומרים אחרים.

ביצירות נוספות, של השתיים הן עושות שימוש באייקון הברבי, ומשתמשות בו  לייצוג זוגיות אלטרנטיבית. הטנגו של יניצקי ויסעור נקרא בכמה רמות ומישורים: ראשית - הדיאלוג היצירתי בין שתי אמניות, אולם גם המדיום המשפחתי נשבר בתערוכה, והזוגיות האישית שיש לכל אחת מהאמניות עם בנות זוג מקבלת ייצוג אמנותי. » ג'ואל יסעור ורונית יניצקי: צריך שתיים לטנגו, ימי א'-ב', ה' 17:00-11:00, ו' 13:30-10:30, עד ה-5 בדצמבר, גלריה שורשיםסוער, צבעוני, חושני. עבודה של רונית יניצקי (צילום: טלי אמיתי טביב)וגם: "הנמר" היא הצגת יחיד בביצוע רמי ברוך מאת דריו פו. סיפור עממי, שופע תיאורים חושניים, הומור ושמחת חיים של אדם שעל סף המוות בחר לחיות. "הנמר" הוא מחזה-סיפור סיני, אלגורי, על חייל שהושאר פצוע בשטח, על סף מוות. החייל ניצל בזכות נמרה שמניקה אותו ומטפלת בפצעיו עד שהוא מחלים. אלא שעכשיו, משזכה שוב בחיים, עליו לחיות אותם על פי אמות מידה חדשות. ההצגה זכתה בפרס הראשון בפסטיבל תאטרונטו 94', ומאז רצה כמעט ללא הפסקה. » הנמר, 21:00, קפה תיאטרון הקאמריזכה שוב בחיים. "הנמר" (צילום: יח"צ)

יום שני - 19.11

כמו בכל סתיו, גם השנה מחממים סירים במסעדת השקד עם מבחר קדירות ים ומרקי פירות ים מיוחדים. בין המנות שיוגשו: קדירת פירות ים ודגים גדושה  על פי היצע הדייג היומי - שרימפס, קלמארי, מולים, סרטנים, ונתחי דגי ים על בסיס ציר דגים ים תיכוני עם כוסברה ועגבניות (128 שקלים); מרק שרימפס (48 שקלים); ומבחר מרקים יומי משתנה (25 שקלים). 

» מסעדת השקד: מנות פירות ים לסתיו, רח' החשמונאים 90, תל אביבטעם של ים ברחוב החשמונאים. מרק פירות ים של השקד (צילום: דן פרץ)

וגם: שלמה פ. שנקר מציג בתערוכה "הגפרור שצרב אל חושי" ציורים שצייר במשך 30 שנה. עבודותיו של שנקר, ניצול שואה שכתב על הנושא, בסגנון סוריאליזם סימבולי, בהשפעה של הצייר מארק שאגאל, והן נושאות חותם עמוק של השואה, הן בנושאים ובתכנים והן במריחות המכחול החזקות והבולטות. » שלמה פ. שנקר: הגפרור שצרב אל חושי, ימי א'-ה' 21:00-8:00, ו' 14:00-10:00, עד ה-6 בדצמבר,  אודיטוריום רוזיןחותם עמוק של השואה. עבודה של שלמה פ. שנקריום שלישי - 20.11

תערוכת ישראפוד 2012 תתקיים בין התאריכים 20-22.11.2012. זו השנה ה-29 בה יתקיים המפגש החשוב והמוביל של ענף המזון והמשקאות בישראל. התערוכה השנתית מהווה במה מרכזית למפגש מקצועי בו נרקמות עסקאות ונוצרים קשרי מסחר בין יצרנים ויבואנים בתחום המזון והמשקה לבין אנשי הענף המייצגים את השוק המקצועי והמוסדי, השוק המאורגן והשוק הפרטי.תערוכת ישראפוד מציגה בפני מקבלי ההחלטות של הענף את מכלול המוצרים והשירותים בתעשיית המזון והמשקה ומאפשרת להם להתעדכן ולסקור את החידושים המקצועיים בתחום. לצד אירוע ישראפוד ובמסגרת שבוע תעשיות המזון והאירוח 2012, תתקיימנה תערוכת הוטקס - התערוכה הבינלאומית לציוד, שירותים וטכנולוגיות לתעשיית האירוח, ענף הקמעונאות והשוק המוסדי.» ישראפוד 2012, יום ג' ו-ד' בשעות 12:00-20:00, וביום ה' בשעות 11:00-19:00, גני התערוכה (בניין 1)

שלושה ימים של חגיגה קולינרית. תערוכת ישראפוד 2012 (צילום: יהודה סלומון)וגם: פסטיבל Uptown Downtown הוא פרויקט ראשון מסוגו שייערך בין התאריכים 20.11-2.12. במהלך הפסטיבל יערכו כ-50 מופעים של מיטב האמנים הישראלים, ותיקים לצד מתחילים במועדונים מובילים בתל אביב. מטרת הפסטיבל היא  לחגוג את העשייה המוסיקלית התל אביבית הישראלית על שלל גווניה. בין המופעים: צמד ההיפ הופ האמריקאי האגדי Mash Out Posse בהופעה חד פעמית בישראל, להקת הבילויים, גבע אלון, רוקפור ומאור כהן מארחים את יהלי סובול, נינט טייב ואפרת בן צור במופע מחווה ללהקת וולווט אנדרגראונד, יהודית רביץ, להקת פורטרט, רות דולרס וייס, עמית ארז, IDAN K & THE MOVEMENT OF RHYTHM, כנסיית השכל והתזמורת האנדלוסית, נבחרת האולסטאר של הגרוב ועוד רבים.

מועדוני ההופעות הזאפה, הבארבי, הלבונטין 7, שבלול Jazz, האוזןבר, תיאטרון תמונע, האזור, האנגר 11 ומוזיאון ת"א מתאחדים לחגיגה מוסיקלית שכולה תל אביב. » פסטיבל Uptown Downtown, טווח מחירים: 50-180 שקלים, בהתאם למופע, לוח הופעות: www.utdt.co.ilקוליים כמו קרח. האזינו לצמד ההיפ הופ M.O.P:ועוד: הזדמנות אחרונה לבקר בתערוכת "אני אחר - תכשיט ישראלי 6", השישית בסדרה של תערוכות המתקיימות במוזיאון ארץ ישראל, המוקדשות לעיצוב התכשיט בישראל. התערוכה מרחיבה ומפתחת את הקשר בין עיצוב תכשיטים לבין תפיסות חברתיות ומודעות אישית-פוליטית ובודקת כיצד מושפעים מעצבי התכשיטים מרבדים שונים של זהות: זהותם שלהם וזהות של אחרים.

התערוכה השישית המוקדשת לצורפות ישראלית מתייחסת בתפישתה ל"אני האחר" (או "אלטר אגו"). הקונספט (ושם התערוכה) מהווה נקודת מוצא ומתקיים בכל אחד מהפריטים המוצגים. הוא נולד בתהליך דיאלוגי עם היוצרים, במהלכו התקיימו דיונים רבים אודות השימוש בו בנושאים הקשורים לתחומי התרבות, הפסיכולוגיה, הביולוגיה, הפילוסופיה והכלכלה, שהביא את המשתתפים בתערוכה להתמודד עם הנושא באופנים שונים, מתוך היחשפות להיבטיו השונים בתרבות ומתוך מבט רציני פנימה ונכונות לבחון את השאלה כיצד ניתן לבטא ולחשוף משהו מה"עצמי" באובייקט.

» אני אחר - תכשיט ישראלי 6, ימי א'-ד' 10:00-16:00, ה' 10:00-20:00, סופ"ש: 14:00-10:00, עד ה-20 בנובמבר, מוזיאון ארץ ישראל

עבודה של ורד קמינסקי (צילום: יגאל פרדו)יום רביעי - 21.11

לאחר 57 שנים חוזר קזבלן לקאמרי. המחזמר מבוסס על מחזהו המקורי של יגאל מוסינזון שהועלה ב- 1954 בקאמרי. את המחזה המקורי עיבדו למחזמר ב-1966 יגאל מוסינזון, ויואל זילברג. 

הסיפור מציג את חייהם של תושבי שיכון רעוע ביפו בשנות ה-50 שנלחמים נגד גזרת השלטון להרוס את השכונה. במרכזו ניצב קזבלן, עולה ממרוקו המנהיג חבורת בריונים יפואית. קזבלן מאוהב ברחל, בתו של ראש השיכון - פלדמן, עולה מפולין שאינו מסכים שבתו תתראה עם קזבלן ותנהל איתו קשר רומנטי, בגלל המוניטין של קזבלן כפושע חסר תרבות. בשלב מסוים בעלילה מואשם קזבלן בגניבה, והופך, תוך מאבק בהוכחת חפותו, ממנהיג כנופיית "פושטקים" למנהיג המאבק הצודק. עברו הצבאי מתגלה והוא הופך לגיבור מקומי וזוכה באהבת כולם, כולל ברכת הוריה האשכנזים של רחל.

בגרסה המחודשת יככב עמוס תמם בתור קזבלן, כשלצידו צוות של כוכבים שכולל, בין היתר, את מיי פיינגולד, שלמה וישינסקי, עודד ליאופולד, אסף גולדשטיין, שרונה אלימלך, טל וייס ועוד. על הבימוי אמון צדי צרפתי.» קזבלן, ימי ד'-ה', 22-23 בנובמבר, 20:30, הקאמרי

לעמוס תמם יש כבוד. "קזבלן" (צילום: איציק בירן)

וגם: מסעדת גואטה משיקה תפריט עסקיות חדש ברוח עונת הסתיו. תפריט העסקיות החדש מציע, לצד תפריטי הטעימות הקבועים של המסעדה, גם עסקית אקספרס במחיר של 44 שקלים לסועד. הארוחה כוללת לחם טרי, שני סוגי סלטים לבחירה מהמבחר (מסייר, צ'ירשי, כרוב לבן, וזיתים שבורים), כוס לימונדה ומנה עיקרית לבחירה. בין המנות העיקריות: קוסקוס/  אורז עם קציצות עוף בתוספת מרק ירקות/ רוטב טבחה (שעועית) לבחירה; קוסקוס/ אורז עם קציצות קעבורה (קציצות בקר בסגנון טריפוליטאי) בתוספת מרק ירקות / רוטב טבחה (שעועית) לבחירה; קוסקוס עם מפרום בתוספת מרק ירקות / רוטב טבחה (שעועית) לבחירה; קוסקוס עם קציצות דג בתוספת מרק ירקות; קוסקוס צמחוני עם מרק ירקות גדול וטחינה; או ספיישל מתחלף יומי.» גואטה: תפריט עסקיות סתווי, שדרות ירושלים 6, יפו, מחיר: 44 שקליםסוגרים לכם את הפינה הצהריימית. גואטה (צילום: יח"צ)ועוד: הפסנתרן והיוצר צביקה פורס מגיע לאברקסס עם הסינגל השני מתוך "Petite Nature" - אי.פי הבכורה שלו שכל כולו יצירות קברטיות באנגלית בהפקתו של בן ספקטור. לאחר ההופעה יתקלט ישיב כהן (מיסד וחבר הרכב Man Of North Country).

» צביקה פורס בהופעה, 23:00 , אברקסס, הכניסה חופשית

מגיע לאברקסס להופעה המלווה את האי פי החדש. צביקה פורס (צילום: Yossi Shaany Yarom)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ