נוהל שכן: קווים לדמותם של השכנים שלכם

בין אם ברגיעה, בחירום או בתור למקלט, האנשים שגרים לידכם יכולים להעיק, להציק, לעצבן, לגנוח, לבקש בקשות מוזרות ולהשאיר לכם פתקים אידיוטיים מחוץ לדלת. המדריך השלם להתמודדות עם שכנים קשים

עמית קלינג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמית קלינג, עכבר העיר

הזוג מקומה 2 ירד עם הכלב, ההומו מקומה ראשונה יצא בלי חולצה, החדשה בבניין נצמדה לקיר ולא הפסיקה לרעוד והפרחה מדירה 4 כל הזמן טענה שהיא שומעת פיצוצים. שנים של סנוביזם ומבטים מתנשאים בחדר המדרגות הגיעו לסיומן בסוף השבוע האחרון, כשתושבי הערים הגדולות נאלצו לצאת מאזור הנוחות שלהם, להתייצב במסדרון הבניין המשותף או בחדר הביטחון כאחד האדם ולהתמודד חזיתית עם האנשים הקרובים להם מכל - השכנים. רק למקרה שבו נכונים פה עוד לא מעט רגעים משותפים ולחוצים בממ"ד, במלחמה כזו או אחרת, אולי הגיע הזמן להכיר את הטיפוסים האלה שמסתובבים לכם בין הרגליים. קווים לדמותם של האנשים שאתם לא רוצים לבלות איתם את רגעיכם האחרונים עלי האדמות, אבל מסתמן שאין לכם ממש ברירה.

» כל ההטבות, האירועים והמבצעים לתושבי הדרום» אמני ישראל יורדים דרומה: לוח הופעות ספונטני» ארץ נהדרת תצלם מערכונים על המצב בדרום» איך מתמודדים אנשים שגרים ליד ברים?

זאת שצריך לעזור לה עם הסלים פסקול: כחכוח בגרון, אוויר כבד של מבוכה מתרסק על הרצפה. באך. שירי ארץ ישראל הישנה והטובה. אם ברקע מבצבץ שיר אינדי גנרי, ייתכן שאתם לכודים בסרט סטודנטים. רוצו!

לוק: מה שוקל יותר – קילו מצרכים דחוסים בשקית ניילון מטה להיקרע, או קילו רגשות אשמה דחוסים לתוך זקנה אחת?

פתרון: אין לכם ברירה.

רוצו. זאת עם הסלים (איור: דנה גרייס ווינדזור)

זה ששומע מוזיקה גרועה בדציבלים היסטריים פסקול: תוותרו על השאזאם, ממילא דרך הקיר תקבלו רק כמות נדיבה של באסים. 

לוק: בחור מרוט שנראה כאילו הוא עובד בבזילי.קום ואפשר לירות קליע דרך החורים שיש לו באוזניים.

פתרון: מה אומר ראסטה כשנגמר לו החומר? “בואנה, המוזיקה הזאת מחורבנת”. התפללו לבצורת או הפלילו את השכן.

כמות נדיבה של באסים. זה עם המוזיקה (איור: דנה גרייס ווינדזור)

אלה שמשתלטים על המרפסת פסקול: פיצוחים, אבטיח עם בולגרית, משחקי חברה ואכילות ראשים.

לוק: השכנים שלכם. במרפסת. כל הזמן. במרפסת.

פתרון: אם הם במרפסת שלכם, תשלפו מחבט בייסבול. אם הם במרפסת שלהם, אין הרבה מה לעשות חוץ מלקוות לגשם. אפשר לנסות לרקוד ריקוד גשם. שכן שיספק את המוזיקה כבר יש לכם.

אכילות ראשים. אלה עם המרפסת (איור: דנה גרייס ווינדזור)

אלה שמזדיינים בקול רם

פסקול: או. הו. אחח. חריקת מיטה, חריקת מיטה. קצת גסויות פה ושם. כן, כן. אם אתם שומעים סקסופון, אפשר להירגע. זה רק פורנו. כזה גם אתם יכולים.

לוק: פחות לוהט משהייתם רוצים לדמיין. 

פתרון: פתק פאסיב־אגרסיב רק יוציא אתכם לוזרים. הזמנת שוטר תוציא אתכם מרירים. הזמנת חשפן שלבוש כמו שוטר לא תועיל, אבל זה יכול להיות מצחיק. אם אתם יודעים בוודאות מי הנפשות הפועלות, אפשר לברר בסתר את מספר הטלפון ולהתחיל לשלוח הודעות זימה מצד ג’. מה שמביא אותנו ל...

זה רק פורנו. האוהבים (איור: דנה גרייס ווינדזור)

אלה שרבים

פסקול: צעקות, האשמות, השוואות לקרובי משפחה איומים. נכון שזה קצת מזכיר את בית ההורים?

לוק: ידיים מונפות, צלחות מתעופפות, אישונים אדומים (בקטע רע).

פתרון: אם הם רבים בגלל שמישהו שולח הודעות זימה מסתוריות, התרווחו והקשיבו לכל מילה. הרווחתם את זה ביושר. אם המצב מחמיר, התקשרו למשטרה. במילא ייקח להם שנים להגיע – הם עסוקים בלסגור פאב היפסטרים אינטימי בתואנות שווא.

 קולות של בית. אלה שרבים (איור: דנה גרייס ווינדזור)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ