שותפות גורל: אפליקציה חדשה לשותפים תעשה לכם סדר בחשבונות

אפליקציה חדשה מבקשת להקל את חיי השותפים בתל אביב ומציעה חשבון הוצאות מדויק שעוזר לדעת מי חייב למי וכמה

רננה הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רננה הלפרין, עכבר העיר

התל אביבים כבר המציאו שיטות שונות ומשונות להתגבר על הצרה של מגורים בשותפות. הפופולרית והנפוצה שבהן היא לגור עם חבר מהבית שהוא “כמו אח בשבילך”, אבל אין תחושה מרגיזה יותר מלגלות שהאח גונב אותך בחשבון חשמל או מחסל לך את כל האוכל ללא נקיפות מצפון. אפליקציה חדשה שפיתחו צמד ישראלים, Roomies, מנסה להקל את חיי השותפות, ולו במעט, או לפחות לעשות אותם הוגנים יותר באמצעות מעקב אחר ההוצאות הפיננסיות המשותפות.

» להורדת האפליקציהדרך האפליקציה אפשר לעדכן בכל רגע נתון את כל ההוצאות על הדיור: החל בחשבון חשמל, עבור באינטרנט ועד הריזלה. האפליקציה יוצרת למעשה חשבון וירטואלי שבו כל שותף יכול לעדכן כל הוצאה ורכישה ולקבל התרעה כאשר השותף השני רשם הוצאה. לבסוף האפליקציה מחשבת את המאזן, כלומר - מי חייב למי וכמה.

“הרעיון עלה אצלנו עוד לפני המחאה, כשהבנו שחיי שותפות זה מצב לא כל כך זמני וקרוב לוודאי שניאלץ לגור ככה עוד כמה שנים”, מספר יואב פילוסוף, שפיתח את האפליקציה יחד עם ניר מונטג. “ניסינו לחשוב איך אפשר להחליף את ניהול ההוצאות מטבלה מצ’וקמקת על המקרר למשהו אלטרנטיבי ויותר ידידותי”, הוא מספר.

האפליקציה החינמית הושקה לפני כשבועיים, ונכון לעכשיו זמינה דרך האייפון והפייסבוק, ובעתיד היא צפויה להגיע גם לפלטפורמות נוספות. תמורת סכום סמלי או נקודות הנצברות על ידי שיתוף, ניתן לשדרג אותה בפיצ’רים נוספים.

"מאז שאנחנו משתמשים ברומיז יש תחושה של שלום בית”, מספר ברי גורביץ’ שמשתמש באפליקציה, “כל מיני אי נעימויות והתחשבנות מעיקה עם השותפים נמנעות”.

תחושה של שלום בית. אפליקציה רומיז (צילום: ניר מונטג)

בשבוע הראשון נרשמו  כבר למעלה מ־1,000 משתמשים, ומפתחי האפליקציה מעודדים מתן פידבקים. “אנחנו כל הזמן משנים ומשפרים לפי עצות של משתמשים”, מספר פילוסוף, “יש גם כמה זוגות שמשתמשים באפליקציה למעקב אחר ההוצאות”. הפוטנציאל של האפליקציה לא נחבא מעיניהם של גופים מסחריים, ובימים אלו מתבשל שיתוף פעולה עם המכללה למנהל, שצפויה לתת חסות לאפליקציה ותשיק אותה באירועי פתיחת השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ