הלילי הוא הפוליטי: יותר ויותר ברים מקיימים ערבי שיחה עם פוליטיקאים

נבחרי הציבור מנסים לכבוש את חיי הלילה. קפה קלמנטיין, הסודה בר, השפגאט, קפה אלבי ואוויטה כבר אירחו מפגשי בירה ופוליטיקה

גיא ארליך, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא ארליך, עכבר העיר

מועד הבחירות מתקרב, וכל פוליטיקאי שמכבד את עצמו מתחזק עמוד פייסבוק פעיל (היוש, שלי), מתארח בתוכניות פריים טיים ומקפצץ בין חוגי בית לאירועים רשמיים. לצד הזירות המוכרות, בסיבוב הזה הפוליטיקאים מרגישים שהם צריכים לכבוש גם את חיי הלילה, וזאת בדמות מפגשים על בירה ופוליטיקה שמתקיימים במקומות רבים ברחבי העיר מאז שביבי הכריז על בחירות.

» ליינים חדשים של מספרי סיפורים» הברים הסודיים של תל אביבהסודה בר הספיק לארח את דב חנין ואת אלדד יניב ורני בלייר, שהשיקו את מפלגתם ארץ חדשה; קפה קלמנטיין קיים כמה מפגשים, בין השאר עם אבישי ברוורמן, בוז’י הרצוג, פרופ’ יוסי יונה וניצן הורוביץ; בשפגאט ביקרו כבר יאיר לפיד, זהבה גלאון וגם התא הגאה של מפלגת העבודה; האוויטה יכנס מפגש של נציגי התאים הגאים משלל המפלגות; וגם בקפה אלבי מתכננים להזמין בקרוב חברי כנסת שונים לערבי שיח, ומעוניינים במיוחד בג’מאל זחאלקה.

“אני פעיל פוליטית, וגם שאר השותפים פה, וזה משהו שחשוב לנו לעשות”, מספר איתמר קסטיאל, מבעלי קפה קלמנטיין, “מבחינתי מדובר במשהו שהוא שירות לציבור, ואני שמח שאנחנו עושים את זה”. בשבועות הקרובים צפויים להתארח בקפה קלמנטיין נציגים נוספים של מפלגת העבודה, ובהם נינו אבסדזה עם מיקי רוזנטל ובנימין פואד בן אליעזר עם סתיו שפיר. “האנשים האלו יהיו בסופו של דבר נבחרי הציבור, והם צריכים להיות נגישים ולא לנהל את העניינים ממרומי הכנסת”, מסכם קסטיאל.בר השפגאט אירח את מוסי רז ממרצ, ובהמשך (בשיתוף עם הסודה בר) את עפר שלח ושלי יחימוביץ'. מה שמסמן כי הפוליטיקאים מעוניינים לחזר גם אחרי הקול הלהט”בי. מרצ אפילו תשיק את קמפיין הבחירות החדש שלה במסיבה הקרובה של ליין הגייז דרעק.

ח"כ זהבה גלאון בשפגאט. הבוחרים מצביעים עם צ'ייסר (צילום: אורן זיו)

“לשפגאט יש אג’נדה פוליטית”, מספר אימרי קלמן, מהבעלים, “הפוליטיקה היא אחד הדברים שהכי משפיעים על חיינו, ויש תחושה שאנשים נרתעים ממנה ולא רוצים להתעסק בה. חשוב למצוא דרך לגרום גם לצעירים להתעניין ולהשתתף במציאות הפוליטית, כי זה הכרחי שנדע במי אנחנו בוחרים ואם הוא באמת מייצג אותנו. לדעתי, החיבור לחיי הלילה מאפשר לייצר זאת”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ