זמן כפר סבא: סופת הרעמים של נפתלי בנט

איזה גיבור קולנוע מזכיר נפתלי בנט? מה באמת מסמל המלפפון שהניף? ולמה אנחנו צריכים להודות לאהרון ברנע על חדוות פיזור זרעו? עפר (קניספל) בן אדל, תייר מכפר סבא, מעדכן מבחוץ

עופר (קניספל) בן אדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר (קניספל) בן אדל

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר בתחתית העמוד

עורכתתתתת, הושיעו.סופה, באר שבע טבעה, הגולן צף לסוריה, ירושלים כוסתה לבן. לא, לא, שום קשר לקוק, תחזרי לנמנם על מיטת המדקר נגד רעלים, ליבידו מופרך ועין הרע כללי. גם כבישי כפר סבא שלנו כוסו לבן, עורכת. ככה זה כשבונים עיר בסוף השיפוע של טייבה מאותגרת הניקוז.

» זמן כפר סבא: האם איילת שקד מפחדת מלסביות?» זמן כפר סבא: קדוש הוא לא» זמן כפר סבא: הווינשטיין שתקע אותי» זמן כפר סבא: מה לרצח רבין ולאוננות?

אני לא אוהב לחשוף חלקים מחיי הפרטיים, אבל לפעמים זה קשה שלא.הבת שלי חזרה השבוע מבית הספר בבכי נוראי. היא גילתה שהיא היחידה בשכבה שאין לה אח סודי מאהרון ברנע. לכי תנחמי אותה על דבר כזה, זאת צלקת. ומה אם בגלל זה היא תגמור לי טבעונית לסבית? למרות המחיר האישי, אני, עורכת, לא מוכן להצטרף לגל המגנה את ברנע על חדוות פיזור הזרע שלו. לי זה נותן מקום לתקווה ונחמה. נעים ללב שבשנה מחורבנת שבה איבדנו את מרנג, אריק, ספי ועוד רבים ונהדרים, קם איש תקשורת ולא רק מדבר, אלא עושה מעשה ודואג לחידוש המלאי.

את יכולה להחמיץ את פני הפמיניסטית המרירות שלך, עורכת. בואי ניפגש עוד כמה עשורים, עת צוקי ברנע יקבל פרס נובל לכלכלה, נחשון ברנע ימונה לרמטכ"ל ועבד לטיף ברנע ימונה לנשיא איראן ויעשה איתנו שלום, ונראה מי יצחק אחרון.אבל לא הייתי מחזיק אותך, עורכת, בשביל הרגלי הריבוי של ברנע. אני יודע שאת רק בהפסקה בכנס המגדרי "גברים תמותו, אבל לפני זה תחליפו מנורה בשירותים", אז אדלג על עדכון משמים על מצבו של נוחי השבוע ואסכם בשורה התחתונה בלבד - מי האמין לפני חצי שנה שאמנון יחשב לדנקנר היותר חי.ולחדשות המרכזיות , עורכת.נפתלי בנט.את יושבת עורכת? לא על זה, סוטה, מה עובר עלייך? תתאפקי 40 שניות. חשוב לי שתתרכזי, כי אני הולך להעיף פה פצצה שעלולה לזרוק אותך למצב תודעתי שאת לא מכירה.את איתי? יופי, עורכת טובה. ארצה. קחי אייטם.ובכן, השבוע צפיתי בסרט "להיות שם" של אל האשבי על פי ספרו של יז'י קושינסקי. צירוף נסיבות מביא גנן עם פיגור קל בשם שאנסי גרדינר להפוך ליועץ של נשיא ארצות הברית, ואיש לא מגלה מי הוא באמת. הכל בסרט נראה לי מוכר מדי, למרות שמימי לא צפיתי בו קודם. האופן שבו אף אחד לא מגלה ששאנסי מפגר, השימוש שלו רק במשפטים קלישאתיים, העבר שלו שאיש לא בודק. ואז זה נפל לי.מוכנה עורכת? בנט. לא עורכת, אני בשום אופן לא אומר שנפתלי מפגר.רגע!!אוקיי, אני כן אומר את זה. לא, אני לא. אני רק רומז שאם נשקול בזהירות את האפשרות שהוא כן, אז יהיה לנו הרבה יותר קל.תישארי איתי רגע עורכת, יש לי ממצאים.

את זוכרת את הוועידה שהוא פתח עם מלפפון ביד כדי לסמל את הצמיחה הצפויה? המטבע העתיק שהוא לקח איתו לסיבוב בעולם כדי להוכיח ש... יש לו מטבע שהוא יכול לקחת איתו לסיבוב מסביב לעולם? הרסיס בתחת? קורס הטרור עם שרה נתניהו?את מבינה מה קורה כאן, עורכת?או שאיבדת עניין ברגע שהבנת שאין פה אייטם שמוביל לעצומה להוריד את מחיר האמריקנו של ארקפה? נפתלי-אבל למה אתם אומרים עלי דברים בשבת-בנט, הוא השאנסי גרדינר שלנו. הוא המתורגמן לשפת הסימנים שהתפלח להלוויה של מנדלה, ניצל את זה שלאף אחד לא היה נעים לשאול אותו מה עושה ונשאר לעשות תנועות חסרות משמעות עם הידיים.עד שלא אקבל הסבר אחר, אני קובע שהבדיחה היא עלינו כי בבית היהודוני יודעים את האמת. לכן הם מחאו לו כפיים כשהניף את המלפפון, אנחנו לעגנו למשל הרדוד - הם התרגשו שסוף סוף נפתול שלהם הצליח לזהות ירק בערימת הפירות ולהניפו לתפארת הדוב ליאור והגבעותיונגד.כי אם טרם השתכנעת, יש גם את המנון יחידת מגלן שמשורר היחידה נפתלי הרץ בנט כתב והנה רק בית אחד מתוכו:ובשובו למכורה ליבו יהלום, אך ידע הוא תמיד כי אם ישאל את שפתיו יחשוק ולא יסגיר סוד, כי הוא אגרוף הברזל של עם ישראל.

ליבו יהלום, עורכת.איך אומרים בתרגום חופשי - אני מניח את התיק שלי למנוחה. כן כן, אני יודע שמספרים עליו שהוא ניצח לבד את הטרור, צנח עם חנה סנש ומכר חברות היי טק במשקל, ועוד רבות (מספרים שכבר כילד הוא צורף למבצע אנטבה, רץ מאחורי המרצדס השחורה וצעק  "ורום ורום" כדי שהאוגנדים לא יחשדו שבמקום מנוע החבר'ה החביאו חטיפים למסיבה שאחרי). אני מכיר הכל, אבל הוכחות לכך לא ראיתי.לא זכיתי לראות אותו שולק אשכי אויב, מהנדס אלגוריתם או נושא ונותן בקשיחות עם צוקרברג. ראיתי אותו נגעל מהומואים, לא מבין את האובססיה לתהליך מדיני ומניף מלפפון.מסקנה: נואשות עם רסיסי תקווה.  כי אם מעכשיו תשפטי את מעשיו של נפתלי בנט על פי אמות מידה מותאמות ליכולותיו, אני מבטיח לך שתמצאי חן וריגוש במעשיו ובוודאי שלא תכעסי. אני ,למשל, יודע שיום אחד ישאלו עיתונאים במסיבתם את בנט איפה חשמל, ולראשונה הוא יצביע על המנורה ולא גדר המכלאה של מהגרי העבודה.שמרי על עצמך עורכת מקיר נופל, מגג נדלק, מצל חשך  ומהומואים מפנדקים.

יהלום ליבי, עורכת. שלך, במידהעופר (קניספל) בן אדל

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ