טור עורכת: הכישרון של מיס חדד

אחרי עשרות אלבומים, אלפי הופעות והרבה מאוד כסף - הגיע הזמן ששרית חדד תצא מנישת הפופ הים תיכוני ותתן ביטוי אמיתי וכן לכישרון הגדול שלה

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

כבר שבוע שבגלגלצ לא מפסיקים להשמיע את הדואט החדש של שרית חדד ורד בנד - קאבר לשירה של טרייסי צ'פמן "Sorry". על פניו, החיבוק הגדול של גלגלצ הוא בדרך כלל עדות למוצר מיינסטרימי וקלישאתי. אלא שבמקרה הזה מדורת השבט של הרדיו לא טעתה. מדובר באחד הדואטים הטובים של השנה. לא פחות, והוא מצטיין במדד העיבוד, מדד הביצוע ומדד המגניבות. בעיקר מפתיע איך הפך השיר השחוק-עד-אפר של צ'פמן, למפגן רוקנרול אוריינטלי סוער. קדם לו ראיון רווי פאנצ'ים, שבו הצליחה חדד לצאת טבעית ונינוחה, להבדיל מבנדק ומהצחוקים שהודבקו במקום הלא נכון.

אולי בעצם לא צריך להיות כל כך מופתעים. שרית חדד היא אחת מהמוזיקאיות המוכשרות ביותר שפועלות היום. אני כותבת את המילה 'מוזיקאית' בלב כל כך שלם, כי חדד, למי שהלך לאיבוד בים החתונות והכפיים, מנגנת בערך על 12 כלים, בלי ללמוד מוזיקה יום אחד בחייה. היא מעבדת בחסד, מפיקה מוזיקלית עם אוזן נדירה וכמובן זמרת בעלת קול שלא שומעים כל יום. הוכחה לכך אפשר היה לראות, בין השאר, בעונה של כוכב נולד, בה התארחה וליוותה את המתמודדים ובכמה וכמה בהבלחות ב"דה וויס" (חפשו את הסשן הקצר שלה עם משינה). לפעמים קל לשכוח את זה תחת כל האיפור והאבי גוואטה שחדד מסתובבת איתו ביומיום, ושמשאירים אותה כמבצעת (גם אם גדולה) גרדיא. הדואט עם רד בנד הוא עוד הוכחה ליכולות שלה שנשארות קבורות עמוק באדמה, לטובת טקסטים ולחנים קליטים שכ-ו-ל-ם יוכלו לאהוב. ביצוע נדיר. שרית חדד ורד בנד:

בראיון שנערך עם אייל גולן לפני כמה חודשים, הוא הודה כי למרות הכסף הרב שהרוויח עד עכשיו מהופעות ואלבומים, הוא תמיד ירצה להרוויח עוד. הוא סיפור בעצב שלא יוצא לו לראות את הילדים שלו, ושהוא מקווה שבקרוב יוכל להשלים פערים. ככה, כאילו נגזר עליו להתרחק ממשפחתו בגלל איזה כוח עליון, ולא בגלל הבחירות המקצועיות והאישיות שעשה. וזה גם הסיפור של האייל גולנים למיניהם, אנשים שלפי עדותם לא מסתפקים במיליון שקל או בעשרה מיליון שקלים, ותמיד רוצים עוד. זוהי בולמיה של הצלחה שסופה כתוב מראש, כמעט כמו בטרגדיה יוונית, ושכוללת עונש על ההיבריס הזה.

במבט ראשון גם שרית חדד שייכת לקבוצה הזאת, הן מבחינת הז'אנר המוזיקלי הן מבחינת התנהלות הקריירה (אלבום כל שנה, הופעות בחתונות וגלגול סכומי ענק). אבל במבט שני חדד לא מנפנפת בכסף שלה לכל עבר, ולא מעוררת פרובוקציות במדורי הרכילות. ובמבט שלישי, חדד היא גם פשוט הרבה יותר מוכשרת. אי לכך ובהתאם לזאת, ומתוך הנחה שחדד כבר הרוויחה מספיק כסף כדי לצאת לפנסיה בגיל הרך 35, לא ברור למה היא מחכה. עכשיו, כשכבר הקהל הגדול חיבק, אפשר גם להשתחרר קצת מהחיבוק הזה, ולתת לכישרון ולקול המיוחד שלה לצאת החוצה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ