אוכל, אלכוהול ואייל שני: הברים החמים של הקיץ

האחות הקטנה של הביפר, הגלגול החדש של הזינגר, החצר המעוצבת של הדואר ושילוב מעולה בין אלכוהול לקולינריה בקפה אירופה. איפה שווה להיתפס בקיץ הקרוב?

רננה הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רננה הלפרין, עכבר העיר

פורט סעיד פורט סעיד הוא שמה של עיר נמל מצרית, שכמו כל עיר מזרח תיכונית, גם היא למודת קרבות, הריסות ובנייה מחדש. אם כן, כינוי המקום החדש של אייל שני, שחר סגל ואנשי התדר – בשמה של עיר זו נדמה מעט תלוש. העובדה שכולם עדיין מכנים את המקום "התדר" במקרה הטוב או "התדר החדש" במקרה היותר טוב, פותרת את הסוגיה, לעת עתה.

פורט סעיד, השוכנת בהר סיני 2 מול בית הכנסת הגדול, היא מסעדה/בר שלא מתווכחת עם ההצלחה של התדר ופועלת באותו סגנון: מקומות ישיבה ברחבת המקום הנשפכים אל מדרגות בית הכנסת, התמנגלות קיצית תל אביבית, תפריט אייל שני טעים ופואטי ואפילו העובדים כמעט ולא התחלפו. ובכל זאת פורט סעיד מתוכננת לעבוד בכל השנה החל משעות הבוקר לתוך הלילה, אך כרגע המקום נמצא עדיין בהרצה ושעות הפעילות משתנות. הישיבה בחוץ השתדרגה, שולחן בר גבוה תוחם את האזור ויש גולדסטאר במקום מכבי. הללויה. הממתק המשמח ביותר בשורת החידושים הוא ללא ספק השימוש בתקליטי ויניל בלבד, אשר נבחרים מתוך אוסף רחב ומפנק של המקום. נדמה שהתדר, כמונו ממש, התבגר בשנתיים, החכים על הדרך ועם הזמן אפילו נתרגל לקרוא לילד בשמו החדש.

מה הווייב: מה, פה זה לא התדר?מחירים: חצי גולדסטאר 24; ציסר ערק 14; ציסר וויסקי 16.מאנץ': שקית שעועית ירוקה מיריחו 28 שקלים; רוסטביף קרפצ'יו 32 שקלים. מי ומי: אותה גברת ואותה האדרת.סקס אפיל: "סקס: תינוי אהבים, עשיית אהבה, התמזמזות, התגפפות, התענגות גופנית; פלירט, פלירטוט, השתעשעות" (א.שושן).

» פורט סעיד, הר סיני 2, תל אביב

התדר שהתבגר. פורט סעיד (צילום: אורן זיו)

התדר אנשי התדר (חרגול, טבק) פתחו את המקום המקורי עם כוונה לשנות את הכתובת מעונה לעונה, אבל עם המיקום המנצח של בית הכנסת הגדול והבירוקרטיה הנלווית, זכו הבליינים לשתי עונות תחת כיפת השמיים של אלנבי. היום, בפתח העונה השלישית, נראה כי התדר מפצה על חריגה זו מהרעיון המקורי ופוצח בעונת הנדודים אל שני מקומות חדשים. הראשון והמדובר הוא התדר טוקיו, שכשמו, עתיד להיפתח ביפן. השני הוא תדר תל אביב, מסקרן לא פחות היות והמיקום עדיין נשאר סודי. איפשהו בלב העיר יפתח לחודשיים הרפתקנים התדר החדש, עם אותו הלב הפועם, מקומות הישיבה ההכרחיים בחוץ, שדרנים מהעבר והעתיד שינגנו את המוזיקה הכי מרעננת, אותה כנראה שוב נאלץ לשמוע בווליום נמוך, נשנושים חדשים וסנכרון אמנותי עם אחינו ביפן שיכול רק להפתיע.

מה הווייב: לוקיישן לוקיישן לוקיישן.מי ומי: האנשים של התדר. מבוגרים בשנה.מחירים: שקל לפה, שקל לשם.סקס אפיל: עיין ערך פורט סעיד.מאנץ': נשנושים קלילים יותר מבעבר.

זינגר ונתחיל בהבהרה חשובה: הזינגר החדש ביהודה הלוי פינת מאז"ה חולק עם הזינגר הישן שני דברים בלבד - השם והכתובת, מלבד לאלו מדובר בשני ברים נפרדים לחלוטין. את המקום קנו שלושה בעלים חדשים שמעורבים גם בסרבסה ובלנדוור, ויחד הם בנו ושיפצו את המקום במו ידיהם ובהרבה אהבה. את אופנת הברים השכונתיים שרצו לעשות שמח דרך כפיים וריקודים, החליף הטרנד המחייב של ישיבה במרפסת הרחוב. וכך קומות ישיבה מתוקים ברחוב מתמזגים דרך חלון ענק ושקוף אל הבר עצמו, שמחזיר עטרה ליושנה ושם את הפוקוס על הבר. הספות פינו את מקומן לרחבה אחת עם מקומות ישיבה מוגבהים, כאשר במרכז בר מרובע וחמים והמוזיקה חזרה להיות מתקשרת: רוק אלטרנטיבי ושמח. הזינגר החדש רץ כשבוע בלבד וכרגע פונה לכל סוגי האנשים, כאשר כולם זוכים לקבלת פנים משפחתית וקלילה.

מה הוויב: Good vibration.מחירים: חצי טובורג 24; צ'ייסר ערק 16; צ'ייסר וויסקי 20. מאנץ: כרגע טוסטים ופיצות. בעתיד יתווספו לחגיגה גם ברוסקטות, נאצ'וס ופוקצ'ות מטבלים.מי ומי: מי שמתגורר ברדיוס מרחק הליכה ממאז"ה 49.סקס אפיל: יש לי מישהו להכיר לך.

» זינגר, מזא"ה 49, תל אביב.

רק שם וכתובת. הזינגר החדש (צילום: קארין אברהם)

סודה בר החדש כדור הדיסקו הזה שמכנה את עצמו הסודה בר התחיל את חייו במיקום הנועז של מנחם בגין, וכעת בא להתסיס קצת את נחלת בנימין והשכונה. סודה בר טייק 2 נפתח מינוס בוגי בן אבל פלוס אור בוגן, בת זוגתו של דודי ודיש, הבעלים המקורי. באופי זהה עם כי מעט קטן יותר, הסניף של הנחלה שומר על העיצוב המינימליסטי צבעוני שלו. חדר מלבני אחד שקצת מזכיר את הסלון של ההורים במסיבת בית ריק, בר בקצה שמגיש לצד האלכוהול גם קוקטיילים מבוססי דר.פפר, מקומות ישיבה לאורך המקום ועמדת דיג'יי אחת שעושה שמח מדיסקו ועד טכנו, כאשר את הכל צובעת תאורה משוגעת. הקהל נע עםהצבעוניות של המקום אל המולת הרחוב של הספסלים בחוץ, שמתמזגת עם השפגאט, הגיי בר הצמוד. במובן הזה הסודה בר לוקה מעט בתסמונת הליצן העצוב: צבעוני, משוגע ונטול חוש הומור. אם עוד נשארו היפסטרים בעולם, הם יושבים כנראה בסודה בר, מודעים לעצמם. אך נראה כי הניגוד הזה עובד לסודה בר הנוכחי, שמהלך קסם על האוכלוסייה ושומר על קהל נאמן שמגיע מוקדם ומסיים את הערב בשעות הקטנות של תוך הלילה.

מה הוייב: שנאנגנס.מי ומי: אנשים שהיו מגניבים לפני שהמגניב נהיה מגניב.מחירים: חצי בקס 26; צ'ייסר ערק 16; צ'ייסר וויסקי 24.מאנץ: סודה יכולה להשביע.סקס אפיל: את הסקס משאירים למקצוענים בבר השכן.

» סודה בר, נחלת בינימין 43, תל אביב.

צ'צ'קה

באותו בניין משרדים בו פועל הביפר, נפתח באופן מחתרתי הצ'צ'קה. הברים עצמם שייכים כמעט לאותם בעלים (קיציס, עומר מילר, עידו שריג) ומחוברים בדלת מעבר, אבל בפועל מתפקדים כשני ברים נפרדים. אם הביפר צבעוני וידידותי למשתמש - הצ'צ'קה מחתרתי, אפלולי ורץ על ליינים של לייט נייט, כאלה שמזמינים את הקהל ללכת לאיבוד בסופו של ערב. כרגע המקום פועל בסופי שבוע ובאירועים, כאשר הדגש הוא הקו המוזיקלי של המקום, עליו אחראי עידו שריג, שגם מתקלט אחת לשבוע. את החלל הארוך של הצ'צ'קה מקשט לאורכו בר בעיצוב תעשייתי מושקע ומיוחד, כשבסופו עמדת דיג'יי ורחבה לצלול לתוכה בקפיצת ראש. בכלל נראה כי כל חווית המקום נועדה לגרום לקהל לאבד בה את עצמו: החל מהעיצוב והתאורה, דרך המוזיקה וכלה בעצם מיקומו של הבר בבניין משרדים, נטול שכנים ממורמרים שיפריעו לחגיגה.

מה הוויב: איפה שהסחיות הולכת להתאבד בו.מי ומי: מי ומי: פיראטים וג'סיקה ראביט.מחירים: שליש טובורג 24; צ'ייסר ערק 16; צ'ייסר וויסקי 22.מאנץ: גיוזות מטוגנות וקסדיות עשירות.סקסאפיל: הדאנג'ן ביום חופש.

» צ'צ'קה, רוטשילד 28 א', תל אביב.

אפלולי ומחתרתי. הצ'צקה (צילום: עידו שריג)

ג'אנקיארד

כשם שקיים חוזה לא כתוב בין יונים ואנשי העיר האומר כי בהתקלות בין השניים ברחוב או על הכביש, על היונים לפנות את הדרך (ג'. קוסטנזה), כך גם התנהל אותו ההסכם בין סצנת המגה-ברים ודרום תל אביב. במשך תקופה ארוכה הז'אנר התמקד במחוזות הצפון והמרכז והשאיר את הדרום מלוכלך, מחוספס ופחות זוהר. ואז הגיע הצוות של מרחב ירקון והדואר. את הדואר, המגה-בר החדש, פתחו כבר לפני כחצי שנה ברעש גדול ועם וודקה רדבול ביד. לפני כחודש הוא התרחב ופתח בחצר את הג'אנקיארד. מה שהיה בעבר חלל מחסני בין הבניינים, מתפקד היום כבר בניחוח ברלינאי תחת כיפת השמיים. בעיצוב מושקע של חצר גרוטאות אסתטיות, שלא שוכחת להוסיף גרפיטי, כסאות נדנדה, תמונת גולשים ענקית ואפילו מכונית וינטאג' בסופו של הבר, הג'אנקיארד מזכיר את הפעמים שאנחנו נראות כאילו סתם זרקנו משהו על עצמנו אבל למעשה לקח לנו שלוש שעות להתארגן. בקומה התחתונה בר קטן והתמנגלות תלאביבית ובקומה העליונה בר רחב ידיים, כשברקע מוזיקה משתנה מיום ליום, פריסטייל בתחילת הערב והתמזגות עם הקרחנה מהדואר.

מה הוייב: First we take Manhattan – than we take Berlin.מחירים: בקבוק טובורג 27; צייסר ערק 16; צ'ייסר וויסקי 22. מאנץ': וודקה רדבול.מי ומי: אפשר להוציא את הג'אנקיארד מהדואר, אבל אי אפשר להוציא את הדואר מהג'אנקיארד. סקס אפיל: ילדה, רוצה לבוא איתי לסיני?

» ג'אנקיארד, יהודה הלוי 46, תל אביב.

לא באמת בר, חצר. הג'אנקיארד (צילום: יותם רומנו)

קפה אירופה

עם סופר גרופ כזה אי אפשר לטעות. הרביעייה שאחראית למקום החדש ברוטשילד 9 כל כך מגניבים שהם צריכים גם להקים להקה. שלומי זידאן (תדר) מביא את הקלילות, דוד תור (ברקפסט, החתול והכלב) מוסיף את האדג' ועל התפריט הפקידו את מעוז אלונים ואיתי הרגיל (הבסטה, המעורב). במבט ראשון קפה אירופה, כמו בעליו, הוא מקום של ניגודים: נפתח בכלל כמסעדה ביום שמאפשרת גם בר בלילה, אם כי נכון לעכשיו לא פועלת ביום, הקומה הראשונה מספקת אוירה קיצית וקלילה תחת כיפת השמיים בעוד שבקומה השנייה ישנו בר שיש דרמטי וכבד עם קוקטיילים מסובכים אבל עם ברמנים חייכניים. במבט שני מגלים שהניגודים משלימים והפכים נמשכים וכל הפרטים מתמזגים לשלם אירופאי אחד. את המקום פתחו הצמד בשביל לאזן את הלייט נייט המועדוני ולאפשר בילוי לקהל בוגר שמאס במרתפים האפלים, אבל יותר מזה בשביל שיהיה להם מקום לשבת לנשנש בו לפני הקרחנה של הלילה. השניים גם עיצבו את הקו המוזיקלי המדויק שנע בגרוב אתני שמח בין סרג' גינסבורג, מולטו אסטטקה ועד לטום וויטס. אבל הפנינה שבדובדבן היא ללא ספק התפריט: מבחר עשיר, חובק עולם ומעודד ריר, מחומרי הגלם הכי משובחים. לך תבחר בין טרטר בקר, קציצות שרימפס ורביולי סלק. אפילו הקוקטיילים כל כך טעימים שגם סחבקית, שבדרך כלל מתגרדת לשמע המילה קוקטייל, התמוגגה מכל שלוק קייצי ורענן.

מה הווייב: וואלה, אירופה. מחירים: חצי טובורג 25; צ'ייסר ערק 14; צ'ייסר וויסקי 18.מאנץ': הכל. בטווח בין 24-85 שקלים מומלצות קציצות שרימפס בחלב קוקס (42) וטורטיני כבש ופירות יבשים (69).מי ומי: יאפים עם ג'יפים. האנשים, לא הלהקה.סקס אפיל: מה שקורה באירופה נשאר באירופה.

» קפה אירופה, רוטשילד 9 ב', תל אביב.

האנשים הנכונים, האווירה הנכונה, האוכל הנכון. קפה אירופה (צילום: תומר אפלבאום)

קוקיז קרים בר

הבעלים של הסטריאוטייפ מהעונה הקודמת צמצם ורענן את עצמו, ופתח במקום את הקוקיז קרים בר לפני כשלושה חודשים. במתחם הגועש של מרכז אלנבי, דרך כניסה צדדית, נמצא כמו בסוד הקוקיז. חלל המקום מעוצב ומושקע אבל הקוקיז לא שוכח לכבוד מה התכנסנו כאן היום, וסוף וסוף נמצא במחוזותינו בר ששם את הדגש על מה שחשוב בבר - האלכוהול. עם למעלה מ-40 סוגי וויסקי וטקילה כמשקה הבית, הקוקיז מציע מקום לאנשים שאוהבים לשתות. הבר עצמו מעוצב ומספק אוירה חמה ותאורה מדויקת, כאשר אפשר לבחור להשתכר בבר הגדול שלאורך המקום או בבר האינטימי הפינתי. כיאה לבר נטול מניירות מעיקות, הקוקיז מציע תפריט אוכל עשיר, מגוון ולא מסובך, מוזיקה שנעה מFאנק לסול ורוקנרול, (ואם תהיו ממש טובים, חאפלה מזרחית בסוף הלילה) וקהל מבוגר יותר סביב ה-30 פלוס. כדאי למהר כי בחורף לא יהיה בו כסא אחד פנוי.

מה הווייב: על התפר שבין השכונתי למחתרתי.מי ומי: בלנדד. מאנץ': כריך רוסטביף 36; טונה מעושנת 36.מחירים: חצי טובורג 26; צ'ייסר ערק 15; צ'ייסר וויסקי 21. סקס אפיל: עם שם כמו קוקיז אנד קרים הסקס אפיל מתחיל כבר בחיפוש החניה.

» קוקיז קרים בר, אלנבי 99, תל אביב.

קודם כל אלכוהול. הקוקיז קרים בר (צילום: לידור ברלינסקי)

פיינאפל

חובבי הז'אנר יכולים ליהנות עכשיו ממקום נוסף בשדרת המגה ברים של הנמל. הפיינאפל אקספרס קם על חורבותיו של הפאב האירי ארתור, וגם הוא, על פי התקנון, מתהדר במתחם ענק, מושקע, תחת כיפת השמיים, קרבה לים, לחות, בנות יפות והבנים שבעקבותיהן. באווירה של חופש גדול, המקום פועל כבר ביום כמסעדה איטלקית, כאשר כבר ב-18:00 בערב שוטף אותו הגל הראשון של הבליינים, בעיקר תיירים, שבאים ליהנות מכוס קאווה מול השקיעה ולמנגל את עצמו לדעת. בשעות הקטנות יותר של הלילה הגל השני והגרעין הכבד יותר מגיע לשבור את הבר ולרקוד בחלל הפנימי של המקום. ערבי המקום משנים מעט כיוון מוזיקלי וגילאי הכניסה בהתאם ליום. על הניהול המוזיקלי אחראי תומר מייזנר והכיוון יהיה מיינסטרים שמח, משחור, דרך פופ ודאנס.

מה הוויב: יואו יש פה סלבס?מי ומי: גיבורים וחתיכות.מחירים: גולדסטאר בקבוק 27; צ'ייסר ערק 21; צ'ייסר וויסקי 25. מאנץ: המטבח יפתח בשבועיים הקרובים, בינתיים אוסף מתכונים, בעיקר מאיטליה.סקס אפיל: תעשה לי לייק בפייסבוק, נדבר.

» פיינאפל, יורדי הסירה 1, נמל תל אביב, תל אביב.

מצטרף לכל החברים בנמל. הפיינאפל (צילום: אלעד שאשי)

פאולינה סטאש החדשות הטובות הן שעופר שכטר פתח בר. החדשות היותר טובות הן שזו לא הסיבה העיקרית להגיע לשם. יחד עם אושיות לילה ותיקות כמו גל שור (אילקה), ניר כהן (וי.איי.פי רום) וגיל אשרוב (טמפל בר), פלוס חיזוק מהגזרה הנשית, חגית בורנשטיין, שאחראית על התפריט והאמנות במקום – פאולינה סטאש מצליחה לפנות לכל הקהלים וכל סוגי הבילוי מבלי להתפזר או לאבד את האדג'.

בבניין שלעיתים גם מכונה הבית הראשון בתל אביב, המקום מתחלק לפאולינה, לאונג' שמתהדר בבר גדול ואזור מינגולים וריקודים ולסטאש – התאומה המרשעת שמציע את הדארק סייד של הבר, אפלולי, בעל היתר עישון וחצר אחורית על מרפסת הרחוב. כל פיצול האישיות הזה של הגברת סטאש מעוצב ברטרו שיק שמשלב אלמנטים מודרניים בתוך המבנה הישן והמפואר, ומתלכד לכדי בר אחד מדויק שיהיה כל מה שתרצו שיהיה ויותר. לקינוח במקום מוצגות עבודות אמנות עם טוויסט שמתחלפות אחת לחודש, Fאנק בלקני ותפריט משתנה על בסיס יומי. מה הווייב: Whatever you want it to be, baby.מי ומי: המי ומי.השוואת מחירים: חצי גולדסטאר 26; צ'ייסר ערק 15; צ'ייסר וויסקי 21. מאנץ': משתנה. לבבות ארטישוק עם קרפצ'יו כמהין 40 שקלים; פיתה רוסטביץ עם צ'אטני בצלים וברנייז 54 שקלים. סקס אפיל: סטאשששש.

» פאולינה סטאש, הרצל 2,  פינת אחד העם, תל אביב.

כל האנשים הנכונים. הפאולינה סטאש (צילום: יוסי גבאי)

ברברה פריי בחיזוק הטענה כי נשים תמיד חיות יותר, על חורבות הבר הוותיק בוקובסקי נפתח מקום הנושא את שמו של אשתו הראשונה, ברברה פריי. לשותף השורד של תקופת הבוקובסקי חברו מספר שותפים שמחזיקים את תל אביב בביצים (רדיו, החתול והכלב, שושו, יאיא, פלייט קלאב) ותחת הכותרת "שכונתי, אבל אחר" כל אחד מהם מביא נדבך אחר לאישיותה של גברת פריי. במתחם שכולל בר גדול ומפנק, שולחנות ישיבה גבוהים, ספות ומרפסת מוצלחת  - כל מה שאפשר לחפש בלילה נמצא שם. המקום כולל מבחר אלכוהול, שרק מלהסתכל עליו אפשר לחטוף הנגאובר, תפריט שמתאים למורעבים, למנשנשים ולבדיאטה, הקרנות משחקים על מסך בלי סאונד, מוזיקת מיינסטרים על הצד היותר איכותי של המונח ומסיבות צהריים מזדמנות. באווירת השכונתיות האחרת הוסיפה הכנופייה מבצעים על קנקני בירות וצ'ייסרים (1.8 ליטר וארבעה צ'ייסרים ב-144 שקלים למשל) וצ'ייסרים ב-10 שקלים. מה הווייב: Drink up, me 'earties yo ho.מחירים: חצי טובורג 26; צ'ייסר ערק 16; צ'ייסר וויסקי 23.מי ומי: shiny happy peopleמאנץ': מסלטים וגבינות, דרך פיצות וכריכים עד קלמארי ונקניקיות. 18-48שקלים. סקס אפיל: Party like it's 1999.

» ברברה פריי, פרישמן 39, תל אביב

מחליף נשים, מחליפים שם. הברברה פרי (צילום: אלון הדר)

א-לה רמפה דרום העיר זוכה לאחרונה ליחס שלא ניתן להגדירו אלא כבי-פולארי. לצד התלהמויות תקשורתיות, החלה באזור מגמה עקבית של התפתחות חיי התרבות והלילה. לעניין הזה הצטרף השחקן אולי הכי מרענן בשכונה; א-לה רמפה – מקום עליו כשנתיים פינטזו עמרי בראל (בית הבתים) ודוד בינארט (שף) נפתח ממש השבוע בחיוך גדול. מתוך תפיסה רומנטית ובלתי מסחרית, יחד עם הרבה מאד חזון ודימיון – הצליחו השניים להפוך את מה שהיה בעבר חנות פייס במתחם שכוח אל, למסעדה/בר (לא בהכרח בסדר הזה) ששווה לעלות לרגל במיוחד בשבילה. את על הרמפה הקימו השניים במו ידיהם, בהרבה אהבה ועוד יותר מזה אלתור, ומיקמו אותה, כמתבקש, על מאין רמפה, פירגנו לה באזור ישיבה חיצוני ומפנק וחלל פנימי שכולל בר, מטבח שקוף, עמדת דיג'י ואמנות. עצם המיקום הכמעט נידח (בעת כתיבת שורות אלה לפחות) מזככת את חוויית הבילוי במקום, מאפשרת להעריך את א-לה רמפה בצורה נקייה והכי חשוב, מאפשרת התפרעות מוזיקלית בלי לעצבן את השכנים. התפריט המעניין וכולל מנות איכותיות עם איזשהו טוויסט: ממנות פתיחה מעקצצות לארוחות שלמות ומפנקות עד מנות טבעוניות וקינוחים. בנוסף לאירועי הפתיחה השמחים שמתחוללים בה צפויות להיערך שם מסיבות שנשפכות לרחוב, ובהמשך המקום עתיד להיפתח גם בשעות היום. מה הווייב: כאילו קיימים שם מאז ומעולם.מי ומי: ממוזיקאים, עיתונאים ומוסכניקים.מאנץ': סביצ'ה דג לבן עם משמש ואריסה 32 שקלים; סלט חסילונים אייטיז 28 שקלים; סצ'ואן על הרמפה עם חזיר ושרימפס 66 שקלים.סקסאפיל: תביאו מהבית.

» א-לה רמפה, העמל 21, תל אביב.

המתחם הלוהט הבא? א-לה רמפה (צילום: עמרי בראל)

ועוד כמה ששווה לבדוק: יאסו עתיד להיפתח בקרוב ולהציע אלטרנטיבה מרעננת לברים התל אביביים, בקונספט קייצי שכולל טברנה מערבית, אם יש כזה דבר. המקום יכלול בר מרכזי גדול, מרפסת ענק שמשקיפה אל הים וצבעים כחול טורקיז המאפיינים טברנות. » יאסו, הירקון 105, תל אביב. 

חוזליטו על אחת הפינות היפות ביותר שבמרכז העיר השתלט החוזליטו, הלא הוא חוזה רמון - ספרדי שהתאהב בארץ, יחד עם ברק אטינגר ותומר מור (קפה ג'רמיה והרדיו). המקום, כמתבקש, בנוי על טהרת ספרד והוא משלב תפריט ברצלונאי, והופעות מוזיקה ספרדית. » חוזליטו, אחד העם 39, תל אביב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ