החצי השני: הברים החמים של החורף

מהוונדרלנד המושקע והזויפער הצפוני ועד סטופר הנשי והמיין בזאר היפואי. כל המקומות החדשים שאפשר להתחבא בתוכם עד הקיץ

רננה הלפרין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רננה הלפרין, עכבר העיר

במידה שלא יצוצו שינויים ארמגדוניים מהותיים, החורף הקרוב צפוי להיות כקודמיו, קצר ולא ממש קר. גם השינויים הפוליטיים לא צפויים באמת להשפיע על חיינו, ואין דרך טובה יותר להתמודד עם שגרה מאשר לשתות לשוכרה. השינויים העיקריים הצפויים הם, אם כן, בעיקר באגף הבילויים; תל אביב כמנהגה נוהגת, ומקומות בילוי חדשים נפתחים חדשות לבקרים. איגדנו בשבילכם את הברים החדשים הכי שווים, ממגה ברים עמוסים דרך ברים חבריים בפאתי העיר ועד ברים גאים ומסבאות - אלה הם המקומות שבהם כדאי לכם לשתות דרינק אחד יותר מדי. 

» הברים הכי טובים שאתם לא מכירים» הליינים הלוהטים של תל אביב» הנשים שגורמות לכם לרקוד

שפן ניסיונות: וונדרלנד

באחת השורות מפורסמות בספר אליסה מחפשת את הדרך, השפן שואל אותה לאן היא רוצה להגיע והיא עונה שזה לא ממש משנה, העיקר שתגיע לאנשהו. "אם כן, אין ספק שתגיעי", עונה השפן. הוונדרלנד, מועדון הקונספט החדש, ייקח אתכם בדיוק לשם. מבית היוצר של המעצמות היאיא, הדיזנגוף, וויסקי גוגו, מרקיד וגזוז ואפילו אלנבי 58 והלמון – מגיע הוונדרלנד, מועדון מרהיב ומושקע שעוצב בהשראת אליס בארץ הפלאות. בעלי המקום, שראו בר או שניים בחייהם, החליטו שבלייני העיר שבעים וצריך לגרות להם מחדש את החושים. העיצוב של המגה בר החדש מספק חוויה שלמה בפני עצמה, שיכולה לעשות ללואיס קרול בית ספר בפסיכדליה. הרצפות כלוח שחמט ענק, הדיג'יי בתוך ספלי תה, מראות משונות ושעונים מעוותים, קישוטי קיר תלת ממדיים והקרנת סצנות מהסרט בריפיט יציפו לכם את החושים. ואם בחושים עסקינן, מעלית ישירה למסעדת up stairs ממעל תשגר מנות נשנושים למורעבים. ארץ הפלאים של רחוב הארבעה כנראה תצא לפגרת קיץ, על כן מומלץ להשתמש בעצת השפן ולמהר.

מגרה את החודשים. הוונדרלנד (צילום: אמיר יעקובי)מה הווייב: הארץ המובטחת.מי ומי: פארטי פיפל.סקס אפיל: "לה לה לנד" גרסת הבמאי.מחירים: קרלסברג - 31 שקל; טובורג - 32 שקל; סטלה - 33 שקל; צ'ייסרים: ערק - 21 שקל; וודקה - 26 שקל; וויסקי - 24 שקל. מאנץ': אוכל ברים (אדממה, קרפציו, נאצוס) - 45-25 שקל. 

» וונדרלנד, הארבעה 8, תל אביב.

מתאבססים: OCD

בואו נודה בזה, אנחנו התל אביבים בעצם אסופה של מכורים כפייתיים, והגיע הזמן שמישהו יקרא לילד בשמו. אובססיב קלאב דיסאורד לא יכולה להיות כותרת מדויקת יותר להפרעה; כולנו בסופו של דבר ג'אנקיז של בילויים. לאנטוראז' של הלימה, הברזילי, אייס, ווייס והתמר'ס לאונג' הצטרפו החברה מהגלינה והאוטו והביאו איתם רוח צעירה, דיוק בפרטים ובעיקר הרבה אנשים יפים. החלל הפנימי עוצב מחדש וקיבל רענון עדכני, הבר והרחבה נראים מזמינים, ומזמין לא פחות הוא המיני קיוסק החדש בכניסה. אבל בתל אביב כמו בתל אביב, הכפייתיות שלנו בשיאה בעיקר בכל הנוגע לחללים פתוחים - החצר המחודשת נראית כאילו נתלשה מסרט על מסיבת חופש גדול בברזיל – עשרות מנורות קטנות מאירות רחבה צבעונית ושמחה, מזרקה מחודשת ניצבת במרכזו של הבר, ציור ענק של פלפלד על הקיר בין החצר לרחבה, ומאות אנשים וחיוכים מתמנגלים על הדק החדש. משני עד שבת הליינים נעים מביטים אלקטרוניים והיפ הופ עד ערב גייז, אולדסקול להיטים וליין הדגל בשבת. ההפרעה החדשה שלנו.

מתמנגלים על הדק. OCD (צילום: עומרי שפירא)מה הווייב: הפרעות קצב.מי ומי: אנחנו.סקס אפיל: FREE LOVE.מחירים: פיינט: גולסטאר - 28 שקל; היינקן - 30 שקל; צ'ייסרים: ערק - 22 שקל; וודקה - 26 שקל; וויסקי - 26 שקל. מאנץ': ביפלי גריל ושאר חטיפים בלתי מזוהים מהארץ ומהעולם – 5 שקלים.  » OCD, לילנבלום 42, תל אביב.

על רמה: זויפער "איפה עושים בירה הערב" היא אולי השאלה הנשאלת ביותר במחוזות תל אביב, ו"רמת החייל" היא התשובה הכי פחות צפויה, אלא אם כן אתה גר שם עם ההורים או שהלכת לראות הופעה. צפון תל אביב לקה בעל כורחו בתסמונת הברים הצפוניים ושמר על אפיל בעיקר לסביבתו המיידית, זאת, עד שזויפער הגיע לשכונה. הבר החדש במתחם ולנברג מלמד את שכניו שגיאוגרפיה היא המלצה בלבד ומציב פייט לא רע בכלל לאחיו מדרום. קבוצת חברים טובים בני 25 החליטו לפתוח בר שבראש ובראשונה נועד לאנשים של מוזיקה, עם סאונד ומערכת הגברה שיגרמו לכם לרייר על הרמקולים, עמדת דיג'יי מפוארת עמוסה בתקליטים ולו"ז חודשי שעליו אחראי לא אחר מזיגי (DJ Keen) הרזידנט, שהזמין את כל החברה לבוא ולנגן. העיצוב מושקע גם הוא, וכולל בר מפנק במרכז, מקומות ישיבה מגוונים מסביב, רחבה להתפרע בה ומרפסת למעשנים. אם לא היה כל כך נקי מסביב, אחרי כמה בירות גם אתם הייתם חושבים שאתם במרכז העיר. כל העובדים במקום הם חברים טובים, ולכם רק נותר להצטרף למעגל, ולברר אם קו 4 מגיע עד רמת החייל (הוא לא).

בגלל המוזיקה. זויפער (צילום: דני כתרי)

מה הווייב: דאון טאון.מי ומי: שיקסות, צ'צ'קות ומאכרים.סקס אפיל: בייב מגנט.מחירים: פיינט מכבי - 24 שקל; קנקן - 47 שקל; גולדסטאר - 26 שקל; קנקן - 52 שקל; אלכסנדר - 28 שקל; קנקן - 52 שקל; צ'ייסרים: ערק - 14 שקל; וודקה - 16 שקל; וויסקי - 16 שקל. מאנץ': פיתה שומשום (מטאבון אמיתי!) לצד מטבלים של הבית - 16 שקל; צ'יפס ורטבים - 16 שקל; שניצלונים ביתים עם צ'יפס - 29 שקל. » זויפער, ראול ולנברג 24, רמת החייל, תל אביב.

גירל פאוור: סטופר

ליינים מספיק חזקים בעיר בדרך נוטים להוליד ליינים צאצאים ואירועים מיוחדים, אך נדיר שליין אחד, חזק ככל שיהיה, קורם עור וגידים והופך לבר אמיתי. "בכפיים" הליין של חן אזולאי וטל בר מימי רביעי במינרווה המיתולוגי הביא מוזיקה מזרחית שמחה לקהל הנשי, ועורר אצלן חשק לעשות כל יום מסיבה; השתיים פתחו את הסטופר, בר מולטי סקסואלי חדש שעושה בדיוק את זה. הקונספט המנצח של אלכוהול ממש ממש זול אולי יגרום לכם לחשוב שאתם מגיעים לתדלוק קצר, אבל קבלת הפנים החמה והמרפסת האטרקטיבית לרחוב ידביקו אתכם לכיסא. בחלל הפנימי בר צבעוני, רחבה קטנה ושובבה, מקומות ישיבה יצירתיים ומשרד שאין דרך טובה לתאר אותו מאשר חדר חרמונים. בהתאם לביקוש ולמסורת סטופר מארח את "בכפיים" בימי שלישי, ובשאר השבוע מציע מוזיקה מכל הסוגים. ביום שבת עושים כבוד למסיבות של דנה וענת, סוגרים את הבר מוקדם ומוציאים הסעה שיכורה למסיבה.

מולטי סקסואלי. סטופר (צילום: מאיה קרסנו)מה הווייב: סטרייט פרינדלי. מי ומי: המין היפה הוא המין החזק.סקס אפיל: girls just wanna have fun.מחירים: צ'ייסרים - 10 שקלים.מאנץ': מרק משתנה ולחם - 22 שקל; פשטידה וחמוצי סבתא - 19 שקל; פיצה אישית - 25 שקל.» סטופר, לילינבלום 23, תל אביב.

משכך כאבים: מורפיום

מתחם הבילויים סביב שאול המלך הולך ומצטופף וכמעט וקורס תחת הכמויות האינסופיות של הבליינים שמגיע לקפץ על הבר ולהזמין בקבוקים, היחצנים העסוקים ומיעוטי המזל שלא הצליחו להתארגן על כניסה. המגה ברים החדשים והעצומים הפכו שכונה שבעבר נודעה כשקטה ואפרורית למוקד הכי חם של תל אביב. לפני שבועיים בלבד על חורבותיו של הלנדן הסופר גרופ מהמרקיד, המד, הגזוז והרובי פתחו את מעצמת המורפיום. אם תצלחו את מסע הייסורים בכניסה (לרבות החרמת גז מדמיע ובהצלחה לך בדרך הביתה ברגל), יתגלה בפניכם מחזה מרהיב: המקום כולו עוצב במטרה לתת כבוד לדיג'יי הנמצא על במה שאליה פונים כל המפזזים, כולל הכרזה חגיגית וקבלת פנים שלא נראתה כמותה והשקעה עצומה בתאורה. פינות ישיבה וברים קטנים כנראה מפוזרים מסביב, אך קשה להבחין במשהו בין כל כך הרבה אנשים מקפצים.

עושים כבוד לדיג'יי. מורפיום (צילום: איל מרילוס)מה הווייב: נוטוריוס.מי ומי: עוטף תל אביב.סקס אפיל: רופיס.מחירים: בירות – 37-31 שקל.מאנץ': פינגר פוד - אדממה, נאצוס ופיצה.» מורפיום, שאול המלך 2, תל אביב.טקילה סאנרייז: קונחו

בדיוק כשחשבנו ששוב מספידים את נחלת בנימין, היא קמה על הרגליים האחוריות כמו חתול בעל 90 נשמות – והצליחה להמציא את עצמה מחדש. למסעדות המהודרות ולברים הקטנטנים בנחלה הצטרפו לאחרונה כמה שחקנים חדשים - הסניף של הדרינק פוינט, זיפר, דודו והוויסקי של ג'ורג'.אבל יותר מכל משמחת הצטרפותה של המסבאה החדשה לשכונה, הקונחו. קונחו (ארנב קטן בספרדית) הוא אחיה הקטן של הזאייצק (ארנב קטן ברוסית) הממוקם ממול, והוא התגשמות החלום של איתמר מישור, עומרי טויסטר ודן סילצקי. השלושה חלמו להקים מקום עם אוכל ביתי, ולשמחתנו מה שביתי בשבילם הוא דרום אמריקאי בשבילנו. המקום פתוח כבר מהצהריים, ומתאים גם לרעבים שבינינו וגם למשתכרים המקדימים. בית דרום אמריקאי. קונחו (צילום: דרור כץ בחסות רסט)מה הווייב: שביל הצ'ילי.מי ומי: צ'יקות וקאפיטו.סקס אפיל: veniz aca mucho?מחירים: פאבו מהחבית, רבע - 21 שקל; חצי - 28 שקל. מאנץ: צ'ילי קון קרנה - 45 שקל; מילנזה שייטל - 49 שקל; ארוש קון פאו (תבשיל קדרה של עוף וירקות שורש בבישול ארוך) - 38 שקל.» קונחו, נחלת בנימין 46, תל אביב.

מיין בזאר

הבר החדש של שוק הפשפשים מציע גיחה קטנה להודו, מינוס כרטיס טיסה וריח של פרות, ועם תוספת אלכוהול, פסנתרים וכמויות של סטייל. קבוצת חברים מהבית התגבשה סביב אהבה אמיתית של כולם לאמא הודו, והחליטה לפתוח את המיין בזאר בין סמטאות הבאסטות של שוק הפשפשים. המקום מצליח ללכוד את התחושה החמקמקה ואת החיוך המוכר מייד אין אינדיה, אבל להמציא את עצמו מחדש בכל הנוגע לעיצוב - פסנתרים מונחים במקום שולחן בר, ספרים מציצים בין גרמי המדרגות, מקומות ישיבה חבריים בחלל הפנימי או ישיבה אינטימית יותר בחוץ, מנורות ישנות נשפכות מהתקרה, וקודש הקודשים, השירותים, מקושטים בגזרי עיתונים היסטוריים. במקום מתוכננים ערבי קונספט, דיג'ייז מתחלפים, סופ"ש צהריים ועוד פינוקים, אבל השעה היפה באמת היא כל יום בין 18:30 ל־21:30 בהאפי האוור שישאיר אתכם מתנדנדים.

גיחה קטנה להודו. מיין בזאר (צילום: חנה כצנלסון)מה הווייב: בולנאט.מי ומי: אנשים טובים באמצע הדרך.סקס אפיל: טנטרה סטייל.מחירים: שליש בירה מכבי - 17 שקל; גולדסטאר - 18 שקל; פאולנר - 21 שקל; מרפיס - 21 שקל; צ'ייסרים: ערק - 10 שקל; וודקה - 14 שקל; וויסקי - 12 שקל. מאנץ': צ'יפס שעועית צהובה, כרובית ים תיכונית, חצילים וגבינות, קורנביף - 20 שקל; שוקולד ופתי בר - 12 שקל.  » מיין בזאר, סמטה 3350, שוק הפשפשים, יפו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ