זמן כפר סבא: מלחמת הקודש של ציפי חוטובלי

למה החורף לא מגיע?מה הבעיה עם פרקליט המדינה החדש? ומה הדרך הטובה להקשיב לדני דנון? עפר (קניספל) בן אדל, תייר מכפר סבא, מעדכן על המתרחש בעולם האמיתי

עפר (קניספל) בן אדל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עפר (קניספל) בן אדל, עכבר העיר

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר בתחתית העמוד

עורכת, השמיעי קול.

לא כזה, סוטָה. 10:00 בבוקר, רסני את עצמך.

מה שלומך, מגדרית שלי?

שלי פחות.

אין לי מה לכתוב לך. בזבזתי את כל התחמושת האנטי הדס-שטייפית שלי לפני שבוע, כששרון גל נוקה, והשבוע, עת פרשת רוזן והאונס הפכה לפרשת הדס שטייף והחלטורה, אני נבוך וכועס על עצמי שהקדמתי את זמני בשבוע. לא קל להיות נביא בעירו. בעיקר בעירי. התושבים כל כך תקועים מאחור שרובם עוד מאמין בזאוס. כאן אייל גולן עוד בצרות בגלל מס הכנסה.  

חיים קלים אין לי ,עורכת, ואני תקוע.

מה, שוב אכתוב שהאתיקה היחידה שהשטייף מכירה היא זאת שעושה לה גוונים במספרה? שהיא מתייחסת לעובדות כמו שביבי לשרה? אין הכרח להיפגש כל כך הרבה. שבכל פעם שהיא מדווחת, אי שם בעולם מכונת אמת נפטרת? זה פשוט לא אני, העורכת. אני לא אוהב למחזר. נגד שימוש חוזר במה שפעם הביא תועלת והיום סתם תופס מקום ומרקיב. בקיצור, הפוך ממפקד גלי צה"ל. וזהו. לא אומר יותר הדס שטייף עד תום חיי, או המכתב הבא, מה שיגיע קודם.

העורכת, חם לי.

החרדים טוענים שלא בא חורף כי אנחנו נענשים על הגזירות נגדם (כי להם כידוע, יש מערכת גשם נפרדת ששמורה לצדיקים). אם יש קשר בין מעשים טובים לגשם, בטח אנשים עשו ממש דברים טובים בתקופה של נוח.

עוד כאן עורכת?

כל הזמן יש בי חשש שאת לא ממש איתי. כמה זמן לוקח לך למחוק שלושים ארבעים נערים ונערות מהווטסאפ? אל תדאגי, לעולם לא יגיעו אלייך. למרות שבזמן ששוב עברת סדנה למציאת העצמי דרך בקבוק ערק, התמנה פרקליט מדינה חדש. שי ניצן שמו. תני לו בטרולולו למזל. לא יודע מה אני חושב עליו. לא אוהב להתאמץ במחשבות. כשקורה משהו חשוב שאני לא מבין בו אני מיד בודק מי בעד ומי נגד, ולפי זה מקבל החלטה עצמאית. למשל בהתנתקות, שבה לא באמת הבנתי למי זה יעזור, תמכתי ללא סייג כי הבנתי שאם 8000 גזלנים עצובים כנראה שאני שמח.

לפיכך, אני נאלץ לקבוע את דעתי הבלתי משוחדת על מינוי שי ניצן לפרקליט המדינה בהתאם לקולות העולים מן הרחוב. מיהו? מהו?. שי ניצן (צילום: אמיל סלמן)אני מודה שעל פניו אדם שכל חייו מוקדשים להצדקת הכיבוש, המעצרים המנהליים והגנה עיוורת על פשעי מלחמה הוא לא חבר. אבל מצד שני, כמה רע יכול להיות אדם שעוזי לנדאו בנו של חיים, שהיה טֶרוֹ...כלומר לוחם חופש באצ"ל, מילל עליו?  שיריב לוין,  שאחיינו של רב החובל של אוניית הטֶרוֹ... לוחמי חופש, אלטלנה, מגדף אותו ואורית סטרוק, אמא של לוחם חו...טרוריסט כלוא, מריקה עליו? ולא רק הם. גם המוחמד אטה של יחסי ישראל ארצות הברית, אורי  אריאל, כבר זעק יהודים רחמונס;  וכמובן היהלום שבארון הקודש, הדובדבן שעל עוגת המרגרינה, המלפפון החמוץ שליד הקוגעל - חברת הכנסת וסגנית השר ציפי – התחתנתי עם גבר רק כי גבעת החרסינה סירבה לי- חוטובלי.

יש אנשים שכשהם מופיעים בטלוויזיה, אני אוהב לסגור את הקול ואז לדבב אותם על פי תנועות הידיים (הכי כיף לעשות את זה עם דני דנון. אם לא מקשיבים לו, הוא נשמע ממש נבון). עם ציפי חוטובלי זה קל במיוחד. כדי לדבב אותה, צריך שליטה בלא יותר משלוש קלישאות ("לא יעלה הדעת..." / "במדינה יהודית, מילים אקראיות..." / ומשהו עם - "השואפים להשמידנו"), ואפשרות לצרוח - "הסמול פויה!!!"  בחמש אוקטבות לפחות.

וכמה שהיא כועסת על המינוי של שי ניצן: הוא נגד ההתנחלויות, הוא דו פרצופי ונדמה לי שהיא אמרה שהוא גם חד תאי. לכאורה - מינוי, ציפיטפוט מגדפת והשיירה עוברת, אבל רק לכאורה. כי אז נזכרים שגם האלוף ניצן אלון, התמנה על ידי החוטובלים לאוברשטומפירהר, עוד בטרם נכנס לתפקידו כאלוף פיקוד.

מבינה מה הולך פה, עורכת?

שי ניצן וניצן אלון. ניצן אלון ושי ניצן. המתנחלים פשוט שונאים אנשים שנקראים שומרי חוק. כמו שנתניהו שונא איראנים מחייכים וליברמן עדים חיים, לא טוב לזרם הנצנאצי אנשים שמאזינים למצפונם מדי פעם, שבוחנים עובדות ולא מעיינים בברוך הגבר לפני שהם מקבלים החלטות מקצועיות. הם רוצים מינוי שלפני שהוא מביט בעובדות כבר יודע מי צודק, שהאמת זרה לו והוא לא יותר משרלטן בתחפושת. בקיצור, הם רוצים את הדס שטייף.

לא תקבלו.

זהו להפעם, עורכת. אהיה כאן גם בשבוע הבא , אלא אם כן, מישהו יעלה על זה שכבר שבעה שבועות יש לי טור ויציע לי להיות שר אוצר.

                                    שלך במידה.                                                                          עפר (קניספל) בן אדל

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ