לא לפספס: השירותים המגניבים בתל אביב

לא המוזיקה, לא הקהל, לא השתייה וגם לא המחירים. ברים תל אביביים נמדדים לפי המקום בו הכל קורה: השירותים. חמאם טורקי, כיסא עינויים, כיורים בתקרה או מראות בכל מיני זוויות. המדריך המלא לברים עם השירותים הכי מגניבים בתל אביב

מיה קופרברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה קופרברג, עכבר העיר

חיי הלילה התל אביביים ידועים לשמצה בתחלופה תדירה של מקומות בילוי: לרוב הלוקיישן נשאר זהה, אך המותג, העיצוב ואוכלוסיית היעד מתחלפים על בסיס דו-שנתי. כל מקום חדש מביא עמו רוח התחדשות שרירותית: יותר מגניבים, פחות מגניבים, יש סלב, אנחנו אנטי-סלב, הוספנו ציור קיר, החלפנו מנורה וכהנה וכהנה ניואנסים שמרביתם, בואו נודה, חסרי משמעות לצרכן בשורה התחתונה. אבל במקום שבו אנחנו מוותרים לחלל המקום, לקונספט או אפילו למחירים, אנחנו מפצים בשיפוט מחמיר של מה שבאמת חשוב: השירותים. החדרון הקטן שבו קורה הרוקנרול האמיתי הוא הוא הליבה ותמצית העניינים שבאמת חשובים. אלא אם כן פשוט הייתם צריכים לשירותים. אנחנו כאן כדי לרכז את תאי השירותים הכי מדוברים; הם לא בהכרח הכי יפים או הכי גדולים, אבל בכל אחד מהמקומות שנבחרו יש טוויסט שמייחד אותם מהשאר.

» הכינו עצמכם לחורף: הברים הטובים לדייטים» סקס והעיירה: הברים השווים מחוץ לתל אביב

משבר זהות: ג'ימי הו

מכירים את התחושה הזו, כשאתם נכנסים לבנק ומבינים שאתם אבודים בין הכספרים ליועצי משכנתאות לסגן המנהל? אז מבין כל הדברים שאבדו כשהג'ימי הו נפתח במקום סניף של בנק דיסקונט, דווקא את התחושה הזו הצליחו לשמר. כיאה לבנק לשעבר, גם הוא מבוך של פינות כמעט-סודיות, אשר יתגלו לכם לאחר משוכת הסלקציה, יחד עם חללים ענקיים, אלכוהול יקר, דיג'ייז מצויינים ואווירת פרסטיז'.

מגמה עיצובית: מישהו.. מה, כאילו.. מה? למה יש כאן כיסא של רופא שיניים? למה יש כאן מיליון כספות קטנות? למה הכיור הוא שוקת?קהל: ככל שהשעה מתאחרת, הצרכים הופכים יותר מגוונים.ציוד: מינימלי.אטרקציות: חצי-קיר עשוי מכספות, מאחוריו גברים במכנסיים מופשלים.לא לפספס: מכונת סיגריות ליד המשתנות מבטיחה שלא תנסו לצאת לפני שתגיעו לתקרת האשראי שלכם.

» ג'ימי הו, רוטשילד 24, תל אביב

צרכים מגוונים. השירותים בג'ימי הו (צילום: מיה קופרברג)

המרווחים: שסק

הפאב הוותיק, שעומד בפני סגירה עקב צו הריסה לבניין, מושך אליו מזה שנים קהל נאמן שאוהב לצרוך את האלכוהול שלו לצלילי מוזיקה מתנשאת. שלושת תאי השירותים ממוקמים בדרך ההומה למחסן, והם אפלוליים ודלים כמצופה.

מגמה עיצובית: ללא. אבל (!) הם ענקיים. בסטנדרטים תל אביביים כל תא הוא בגודל חדר ילדים ממוצע, מרוצף מראות וקשקושים על הקירות שמהווים, בדרכם, יומן יקר לבלייני העיר.קהל: צרכני פיפי, זוגות בתחילת הדרך, ילדי ריטלין עם אף אדום.ציוד: נייר טואלט בשפע. נגמר? תנגבו בפוסטר למסיבה הקרובה בבלוק.סבון: בריח לוויה.אטרקציות: ההמתנה בתור מתבצעת מתחת למזגן, ללא ספק הנקודה הנעימה ביותר בבר.לא לפספס: התא השמאלי כולל מראת גוף מלאה ותאורה משופרת. לצרכי איפור, כמובן. כן. איפור.

» שסק, לילינבלום 17, תל אביב

יומן יקר. השירותים בשסק (צילום: מיה קופרברג)

המלחיצים: הפינגווין

אפילו לא בטוח שעדיין קוראים לו הפינגווין. רק לפני שנה נפתח בתור השלאגזאנה המתמגנב, ולא הספקנו להוריד צ'ייסר והוא כבר חזר להיות הפינגווין, עם ווייב פיקאפי אינטנסיבי שרק הולך ומחמיר. מי שמצליח לעקוב אחרי השתלשלות האירועים לא בהכרח יצליח להסתדר באותה קלות בתוך המועדון עצמו: מהדלתות הנעולות, התאים המסתוריים, המסדרונות הצרים שמוציאים אתכם כל פעם בחלק אחר של המועדון ועד לשירותים הממוקמים בקומה העליונה והלא פחות קריפית.

מגמה עיצובית: רומנטית עם נגיעות של כיורים בתקרה. התאים עצמם סגפניים, אם יורשה לי להחמיא להם.קהל: אנשים שהלכו לאיבוד בקומה התחתונה לפני שבוע, בחורות עם מפה ופנס.ציוד: הביאו איתכם פיפי-buddy לשמור על הדלת, רובן לא באמת ננעלות.אטרקציות: נסו ללכת לאיבוד בין התאים ולמצוא בטעות את חדר התמונות בעל התקרה הנמוכה. השמועה אומרת שיש מתג אור בפנים, אך כל אלו שחיפשוהו אבדו לבלי שוב.לא לפספס: המראה הענקית בכניסה היא מגנט לכובעונים מטורפים. חמש דקות של צפייה וראיתם בחרו שמלטף את עצמו, בחור שרוקד עם בבואתו ובחור שמתייפח לבד. באחריות.

» הפינגווין, יהודה הלוי 43, תל אביב

רומנטיקה. השירותים בפינגווין (צילום: מיה קופרברג)

הסליזיים: מועדון הבלוק

המועדון המוביל נפתח במתכונתו הנוכחית ב-2011, ומאז הוא בית למסיבות הגדולות, היוקרתיות והמשובחות בעיר. מבלי להכביר מילים, מספיק לציין כי נדיר למצוא בארץ חוויה המשתווה לזו המתעוררת בארבע וחצי בבוקר, כשמאות בליינים רוקדים יחד באקסטזה ומאבדים עצמם בתוך מוזיקה מחרישת אזניים. המועדון כולל שלוש רחבות, לכל אחת שתיים או שלוש כניסות, בר אחד ומיליונים של אנשים. הלכתם לאיבוד? הביטו מעלה וחפשו את שילוט הניאון, הוא מציל חיים. ובכל מקרה, כל הדרכים מובילות לשירותים.

מגמה עיצובית: ביטלג׳וס. הריצוף שחור לבן, התאים ברובם שחורים ובחלקם אין אור. תזרמו.קהל: סקס, סמים וטכנו. את הפיפי תשמרו לבית.ציוד: לא משנה. כל כך לא משנה, שהמים אינם ראויים לשתייה.אטרקציות: חושבים שכל התאים תפוסים? טעיתם. יש עוד חדר בהמשך.לא לפספס: את תא המראות. תודו לנו אחר כך.

» הבלוק, דרך שלמה 157 תל אביב

כל הדרכים מובילות לשירותים. הבלוק (צילום: מיה קופרברג)

המאתגרים: טפאלה

הטפאלה ממתג עצמו כבר שכונתי בהצלחה מעוררת פליאה כבר מעל שנתיים, וזאת למרות התמקמותו בצומת הבעייתית של קינג ג'ורג' שלמה המלך. הנוסחה המנצחת כוללת, ככל הנראה, אוכל לא רע, אלכוהול לא יקר ומלצרים ממש נלהבים. מסוג המקומות בהם כולם, איכשהו, נראים שמחים כמו בפרסומות. אני לא סומכת על אנשים שמחים ואני גם לא סומכת על פרסומות. אני עוד יותר לא סומכת על המדרגות הלולייניות שמובילות לשירותים ודורשות הליכה על הצד מרוב שהן צרות, אבל תחושת ההישג כשמגיעים לפסגתן גדולה מזו שתרגישו כשתגישו את הסמינר האחרון לתואר. וכולם כאן, ללא יוצא מן הכלל, באמצע תואר שבסופו סמינר, ככל הנראה במנהל עסקים.

מגמה עיצובית: מעבר פונקציונלי למחסן פונקציונלי עם חלון למחסן פונקציונלי נוסף.קהל: חובבי האקסטרים של בניין גילמן. רק תזדרזו, כן? יש תא אחד.ציוד: כמו בבית של ההורים. נייר טואלט רך ככלבלב, עלונים לקריאה קצרה ומטהר אוויר.אטרקציות: הגשר והחלון העגול המשקיפים על הבר.לא לפספס: את המעקה בדרך למטה.

» טפאלה, שלמה המלך 2, תל אביב

הישגיות. השירותים של הטפאלה (צילום: מיה קופרברג)

הטריפיים: צוזאמן

את עיקר מאמציו משקיע הצוזאמן בהתנערות מהתדמית הפיקאפית של אזור לילינבלום ושימת דגש בעיקר על מוזיקה איכותית. כמעט כל יום תוכלו לתפוס כאן הופעה של מוזיקאי מתחיל יותר או פחות, לעיתים קרובות גם ללא תשלום. בעברו הצוזאמן אירח את ליין הלסביות "צידרייט", והמוניטין הלהט"בי דבק בו עד היום, בתיבול עדין של אנשי רוח ונימוס ביישני.

מגמה עיצובית: ההמלצה על הצוזאמן לוותה בתיאור "עיצוב טורקי עם אסתטיקה של סלבדור דאלי". בפועל הוא לא נראה בדיוק כפי שמשתמע מהטקסט, אבל זה ללא ספק התיאור הכי קרוב. מסוג המקומות שיותר קל לרקוד את התיאור שלהם מאשר לכתוב אותו.קהל: מוכוון מטרה. ממילא קשה לבלות שם יותר מדקה.ציוד: פרוייקט גמר הממחיש את הביטוי "בנות מחרבנות פרחים". נייר טואלט עם לבבות, פרחים על האסלה, פרחים על המדף, שני מטהרי אוויר. המסר ברור: מפה את תצאי כמו בובה, בובה.אטרקציות: תסתובבו מהר מהר בעיניים פקוחות, זה גם ממש כיף וגם תגלו אם יש לכם אפילפסיה.לא לפספס: פשוט בואו. זו חוויה רוחנית.

» צוזאמן, לילינבלום 25, תל אביב

חבל שהתקרה לא מרוצפת. השירותים בצוזאמן (צילום: מיה קופרברג)

הפונקציונליים: טמפל בר

החזית ללוחמה האירית ברוטשילד עומדת בגאון כבר חודשיים, אחות קטנה למעוז האלכוהולי של הסינמה סיטי. הטמפל בר הוא לא המקום ללכת אליו על מנת לשכוח מהצרות: כולם שם יפים ממך, חברותיים ממך ומוצלחים ממך. אבל אם שפר עלייך גורלך ואתה יפה, חברותי ומוצלח, הטמפל בר זה המקום לאכול ולשתות בו. לא טעיתם, אמרתי לאכול, המקום נפתח כבר ב-12:00 בצהריים ומציע תפריט עשיר על טהרת הגריז. בהתאם, השירותים הם הנוחים ביותר שנדגמו וניכר כי הושקעה כאן מחשבה: תאים רבים ונקיים, שפע נייר טואלט, המון מראות ואפילו ההפרדה הישנה בין בנים ובנות.

מגמה עיצובית: מישהו פוצץ שדון במבוך המראות של הלונה פארקקהל: בנות 25 שמחדשות איפור מוגזםציוד: סטנדרטיאטרקציות: מראה קטנה בכל תא! מראה קטנה בכל תא! עכשיו אפשר להסתכל על עצמנו כמה שנרצה מבלי להרגיש ששופטים אותנולא לפספס: קמתם שמנים הבוקר? תא הנכים ממוקם בצד הימני של המבואה הוא המקום בשבילכם

» טמפל בר, שדרות רוטשילד 11, תל אביב

לקום שמנים כאורח חיים. שירותי הטמפל בר (צילום: מיה קופרברג)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ