עפר (קניספל) בן אדל

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר בתחתית העמוד

» זמן כפר סבא: מה לרצח רבין ולאוננות?» זמן כפר סבא: איך לפתור את בעיית ירושלים?

עורכת, את כאן או עדיין חוגגת במוקטעה עם המשוחררים?

ככה יפה? כשבבית היהודי סובלים את כאב המשפחות? זה אני, מכפר סבא - העיר היחידה בעולם שלידה רעננה נראית מעניינת.

מה קורה בחייך, עורכת?

כבר ירקת על אלוף במיל' להוכיח לאומיות? חיללת קבר של חייל לחיזוק הציונות והמחנה? אני עצמי הייתי עושה את זה גם בשבילך, אבל למעצבה, אצלי המצב לא פשוט. אני חולה. חולה מאד. יש לך מושג מה לוקחים לשחפת?שחפת, עורכת, שחפת! מה לעשות, בכפר סבא קצת מפגרים, רק לפני שנה התגברנו על הדֶבֶר. ואולי זאת סתם שפעת, זה לא משנה, בכפר סבא עדיין מתים משתיהן. אני מרגיש כל כך סתום שאני לא מבין איך לא ממנים אותי לתפקיד סגן שר הבטחון.

מעודכנת במצב, או ששוב השותפה הקמצנית גלגלה את הישראל היום שלך לבוף ענק?

כך חשבתי.

אז בואי ואספר לך איפה אנחנו עומדים השבוע ומה את צריכה לדעת כדי להמשיך להיחשב מקובלת גם בחברה שמחוץ לאיזור חיוג בראסרי.

השבוע אנחנו שונאים את בנט. אין לי מושג למה. זה הדיבור. כולם ירדו עליו מכף רגל ועד קצה כיפת ה"עוד לא החלטתי אז בינתיים זה עוד שם אבל קטן קטן", ורק אני קניספלך הנרצע מבין שהקטנצ'יק ניצח. שוב. בשבילנו זה 26 רוצחים, בשביל רב לוחם נפתלי שוורצנבנט, עוד 26 מטרות אימון לחיילים קרביים.

"המפלגה הכי קרבית" - כך שווקו לנו טרם הבחירות את נציגי מגזר השירות המקוצר מאד, ההוא חיסל וההוא פיצפץ והבן של אורית סטרוק לחם בארכי מחבל כפות בן שמונה (לכאורה! לכאורה!), בקיצור, יהודים מצויינים. אם מפרשים ממש לא נכון את המילה מצויינים. בגלל הרקע הקרבי צריך להקשיב רוב קשב כשנפתליזורד זועק "המפלגה נמצאת תחת התקפה אדירה". אווווו. ספוקי.

הקרבים רועדים. כל כך נוראה המתקפה שהיא הזכירה לאצבעוני המפקד את ההסתה נגד ביבי בתקופת אוסלו. ארור השומר הצעיר שחניכו ירה בביבי בגב.

בהסתה לא משחקים, עורכת.

זה לא כמו אצלכם שיסיתו נגד שכן שהוא מרגל מסוכן בשביל איראן, והשכנים יחשבו שריגול זה כריזמתי ויזמינו אותו לאורגיה אצל הבמאי החתרני מדירה שבע.

אני חש שאת שלילית, עורכת.

אז איחר המשלוח בחמש דקות והאגרול קר. מה קרה? בגלל זה לא שוכבים עם השליח? ומה עם המסורת?

אבל לא באמת הכל שלילי, אחות עורכת. מגיע ליהודים בבית היהודי קרדיט על המחירון שקבעו לטרור. על כל רוצח משתחררות כמאה יחידות דיור למצביעים אי שם בגבעות חו"ל ויהודה. זה תג מחיר. רק שהוא מעורר, לא אצלי, אבל אצל הרבה אנשים מסוגך, את התחושה שאולי לא רק במוקטעה חוגגים, ולא מעט צהלולי שמחה נשמעו גם בחריוני יוסף ג'. תתחדשו.

עורכת אפשר שאלה אישית?

איזה חסידות הכי נחמדה בארץ בעינייך? בעיניי, גוּר. איך אפשר שלא לאהוב חסידות של גורים? בעיקר בשבתות כשהם חובשים על הראש את הפרווה המתוקה שלהם. השבוע נפל דבר בחסידות הגורית. הבאבא רבא שלהם פסק השבוע שאסור לאכול סויה כי זה גורם לאנשים להפוך תלביבים, אופסי, התכוונתי הומואים.

הנה לשם שינוי סוגיה הלכתית שלהבדיל מ"אלוהים אמר לא לאכול לחם בנידה", או "אלוהים אמר שהנשים יעבדו, יגדלו את הילדים, יבשלו, יכבסו וינקו ואנחנו את השאר", אפשר לבדוק אותה. אין בעיה לקחת קבוצת ביקורת שתאכל סויה ואחרי זמן יבחנו חבריה אם הם מרגישים צורך לצאת  לשופינג עם גבר. ברור שאיש לא מתכוון לעשות זאת וגם התוצאה הברורה: מי שאוכל סויה לא הופך להומו, מי שאוכל סויה, מראש הוא כבר כזה.

זהו מכתבי האחרון עורכת.

לפחות לעידן הזה שלפני הכרעת הדין של ליברמן. ביום רביעי נתאחד כולנו סביב משדרי הקו הפתוח והכל ישתנה ללא הכר. או שלא. אם במקרה את בכפר סבא בעת הזו, מקרינים על סדין גדול בקיוסק של סעדיה את מהלך ההכרעה (בתנאי שהגנרטור יעבוד וזה לא יגלוש למנוחת הצהריים).

תהיי חזקה עורכת, ואם תכריע אותי השחפת אני מבקש שהטור הזה לא ימשך בלעדיי.

                                                                 שלך במידה עפר קניספל בן אדל. הזלמ'ש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ