זמן כפר סבא: איך אפשר לפתור את בעיית ירושלים?

מה באמת עניין את התושבים בזמן שהיו עסוקים בלא להצביע? האם גבעתיים היא עיר הבירה של ישראל? ולמה צריך להיות לנו אכפת מרעידות האדמה מחוץ לתל אביב? עפר (קניספל) בן אדל, תייר מכפר סבא, מעדכן מבחוץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר בתחתית העמוד

עורכת, תזרמי הנה. את שומעת בפונט שאני ב"אריאל זועם"? תסבירי לי, מה זה היה שם? חצי מליון אזרחים בעיר שלך ורק שבעה עשר מתוכם מטריחים את עצמם לקלפי?באד סיטיזנשיפ, עורכת. ורי באד.ביני לביני אני תוהה מה התירוץ שלך שלא יצא לך להגיע לקלפי, שוב לא היה לך נעים לעזוב ראשונה את האורגיה במקלט? נקראת לתמוך בחברה שגילתה שבעלה והחברה הכי טובה שלה טבעונים מאחורי הגב שלה? נתקעת בתנוחת החסידה המתלבטת ביוגה?

מה? דברי אלי העורכת.

נמקי את ההיעדרות הזו ממשחק הדמוקרטיה, כי אומר לך בכנות. מגיעות לך מכות נאמנות בטוסיק, ואני נמנע מהן רק כי האינסטגרם שלך מלמד שאת לא חווה את זה כעונש.וזה עוד לפני שהעבירו את הליגלזציה? לא כועס אחות עורכת. קצת מאוכזב.הבטיחו שמרן עומד מאחורי הפרגוד ורואה מה כל אחד שם במעטפה. דווקא כשאני נכנסתי להצביע, הוא לא היה. חרפה מה שש"ס עשו לזכרו בבחירות, איך עושים דבר כזה, בתוך השלושים, כשהגופה של אלי ישי עוד לא התקררה?אז בזמן שהיית עסוקה בלא להצביע, (אני יודע!! עשית פילטרים מההודעה לבוחר) התרחשו שם בחוץ, באיזור הזה המכונה מדינה, עוד כמה עניינים חשובים. וכן, אני יודע שקשה להתרגש ממשהו כשנמצאים בהיסטריית החישובים של "איך קפה בחמישה שקלים והוא עוד מרוויח?",  אבל יש נגידה חדשה לבנק.לא באנג, העורכת, תתרכזי. בנק.במחיאות פות יצאו לרחובות מליוני מגדריות לחגוג את נצחון קרנית פלוג, מתעלמות מהעובדה שאין כאן באמת הישג מגדרי. אני מבטיח לך שבחרו בדוקטור פלוג, רק כי לא מצאו גבר ברמתה. מעבר לכך, אפשר כבר להודות, היינו מקבלים לתפקיד בתשואות גם רקון או אפילו את שטייניץ, כל עוד היינו יודעים שביבי יצא מושפל. לא נרגע מההשתמטות שלך. "אני בסדנת ניקוי רעלים וקלפי לא בא טוב לאני הנקי שבי"?

את רצינית, העורכת?בגלל אנשים כמוך חולדאי ימשיך לשלוט בכם וניצן הורביץ יחזור לתפקידו הקודם, ראש עיריית פייסבוק (עילית). היו בחירות בעוד מקומות בארץ, אגב. כן, עורכת, זה ודאי, יש עוד מקומות. אבל את כולם עניין רק דבר אחד: הבחור מגבעתיים נגד החנפן מירושלים. אפילו לא יודע מי ניצח בסוף, ההוא מקולות המושחתים או הזה מקולות הגזענים. לא סובל את ירושלים גם ככה.הופה, איזו התעוררות העורכת.

ידעתי שנמצא בסוף משהו שנוכל להסכים עליו. מצדי אפשר לחלק את ירושלים כבר היום, בתנאי שהערבים יקבלו את החלק עם אוהדי בית"ר. למה בכלל מגיע לירושלים התואר עיר בירה? איך בחרו? "בואו נבדוק, איפה יש עיר שבגללה ובשמה מתו לאורך ההיסטוריה מלא מלא אנשים ובמקום למחוק את זכרה, נמשיך למות עליה... למישהו יש רעיון?". לפני שיהיה עוד יותר מאוחר, אני מציע לבחור לאלתר לבירתנו את העיר שבגללה מתו הכי פחות אנשים בהיסטוריה. ביי ירושלים, היי גבעתיים. המשקל הפונטי הדומה יאפשר בקלות גם להחליף את ירושלים בתפילות, כך שלדתיים אין מה להתלונן וגם מתחלף יפה בהמנון הציוני... "וגבעתייםםםם". עורכת, מכירה טבריה? איך אני אזכיר לך... על הכנרת שמעת? זה הקיוסק ליד. חמש רעידות אדמה היו שם השבוע, מה שמעמיד בפניי התלבטות, האם לנסוע בשבת לכנרת או לחכות שהיא כבר תגיע לכפר סבא בהמשך הרבעון. אני כבר מכיר את המבט האדיש הזה שלך, "זה צפונית לקרליבך? אז מה אתה מבזבז לי את הזמן?".כי הכל קשור העורכת.

כמה שלא תנסי להימלט, אחים אנחנו. אם מחר טבריה נהרסת, מאות אלפי טבריינים צפים בכנרת, ידה ידה ידה, המים שיוצאים לך מהברז באזבסטון השכור שלך, חמים מתמיד. וכך תרגישי גם את לרגע, שופטת עליונה מול שלומי לחיאני. אגב, למרות שאני מאחל ללחיאני שהצדק יצא לאור, וגם שיהיה לו כסף לערעור, אני מתנגד לשחיטה הציבורית שלו. בעיקר אני בז לכל אלה שקוראים לו שמן מושחת. הוא לא שמן. זה הכל עור.

אניח לך לדרכך כעת עורכת יקרה. אני יודע שכולך טרודה בעבודת הסימנריון שלך - "הלסביזם כדרך ביטוי לאשה שרוצה להגיד אני לסבית". ובכל זאת בטרם ניפרד, בסוף שבוע של מחלוקות וריבים אני מבקש להזכיר לכולנו שלמרות השוני, אנו עם אחד, אין לנו מדינה אחרת ולא אזרחים אחרים. וחבל.     שלך במידה.                                                                             עפר (קניספל) בן אדל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ