מיץ גת חדש בעיר? לילה עם טובי 60

עוד לא התאוששנו מהוצאת מיץ הגת מחוץ לחוק והנה מגיע משקה חדש לעורר מהומה: עם אפס אחוז פרסום ואינסוף באזז, הטובי 60 הוא הדבר הכי מדובר בחיי הלילה. מאיה קופרברג בילתה ערב עם טובי ושרדה לספר על הטעם, הפאדיחות וההאנגאובר

מיה קופרברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה קופרברג, עכבר העיר

טובי 60. זהו שם המשקה החדש בסצנת חיי הלילה שעובר בשבועות האחרונים מפה לסטטוס ומותיר אחריו שובל שמועות סוריאליסטיות. אומרים עליו שהוא לא עושה האנגאובר, אומרים שיש בו וויד, שיש בו גת, שיש בו M.D, שהוא אבקת הקסמים שפיטר פן השתמש בה כדי לעוף. מידע קונקרטי כמעט ולא זמין, והתווית גם היא דלה: 40% אלכוהול תירס יוקרתי ו"תערובות צמחים". בירור קל מעלה כי הוא נרקח לראשונה לפני חצי שנה בחיפה, ומאז עשה את דרכו דרומה עד ירושלים, עם 0% פרסום ומליון באזז.

אם התיאור היבש לא נשמע מרתיע דיו, בואו נרחיב על הטעם. בדומה למסטיק המכיל ארוחה שלמה שהמציא ווילי וונקה, גם הטובי מורכב מטעמים שמופיעים בשלבים. בתחילה מכה בכם חמצמצות לימונצ'לו, אשר מתחלפת בפתאומיות למה שהוא, ללא ספק, טעמו המר של Toilet Duck, המתפוגג תוך כדי נגיעות הל. וחברים, זה טעים בדיוק כמו שזה נשמע: מעט מאוד. אבל כמו כל משקה שמכיל 40% אלכוהול, הטובי לוקח אותך בזריזות לשלב בו בלוטות הטעם מוותרות, ומשם הדרך לסיים בביבים היא בלתי נמנעת.

לא משקה פוטוגני. טובי 60 (צילום: מאיה קופרברג)

האמת היא שקשה לסיים במצב רוח רע אחרי לילה עם טובי. הוא מרומם את הנפש ומוביל לשיכרות עמוקה אך עליזה. בניגוד לוודקה או וויסקי, ששמם נקשר - בצדק או שלא - בהטבעת יגונך, הטובי הוא חבר שניתן להעביר באמצעותו ערב קליל. על מנת לבדוק את הטענה לעומקה ארזתי חמש חברות מסוגים שונים לאפריקה והצבתי בפניהן את המשימה: טובי, והרבה. הלם הטעם היה הראשון לשבור את הקרח בין כולן, וזמן קצר לאחר מכן השיחה קלחה כאילו הכירו אחת את השנייה מאז ומעולם.

לא קשה להבין למה אומרים שהשפעתו מזכירה M.D; הטובי יוצר אווירה אמפתוגנית יותר ממשקאות אחרים. הדבר שהשבעתי חברה לא לספר יום קודם לכן? הרגע יצא ובמלוא הפרטים המלוכלכים בדיוק מול האדם שניסיתי למנוע את זה ממנו. הרעיון הגרוע שהיא מצליחה להתאפק מלבצע אותו כבר שבועיים? הסמס נשלח בסוף הכוס הקודמת. הכל זורם והכל נראה כמו רעיון טוב, כולל לקרוס בשיחים לצד השולחן, לתת למלצרית טיפ של 30% וללכת לישון בסלון כי החתול הקיא על המיטה ואין שום סיכוי שאני מנקה את זה עכשיו.

שיכרות עמוקה ועליזה. טובי 60 (צילום: מאיה קופרברג, Dreamstime)

השאלה האחרונה שנותר לברר היא האם הבוקר שלמחרת מעיד על אמת בפרסום. התשובה, ובכן, היא באופן חלקי. כל עוד הקפדנו לא לערבב עם משקאות זרים, מרביתנו התעוררנו ללא האנגאובר ועם תחושת אשמה קלה בלבד - מפתיע בהתחשב בכמות האלכוהול שנצרכה. אפילו אני, שלרוב קורסת משלושה צ'ייסרים סטנדרטיים, עמדתי בגבורה בשלוש מנות שלמות ועוד הספקתי לטחון במבה במיטה. מחברותיי חסרות המזל דווחו הממצאים הבאים: "הקאתי בפח ליד המיטה", "הקאתי משהו כחול", "הקאתי יום שלם", "קמתי עם מיגרנה", "קמתי מתה", "אני לא זוכרת כלום", "מי אני?", והאהוב עלי: "אני לא נוגעת בזה יותר לעולם", משפט שהופר פחות מ-48 שעות לאחר מכן. כמיטב הנהנתנות התל אביבית, גם אם אף אחד לא מבטיח שזה לא יהרוג אותנו - זה כל כך כיף, שברור שנעשה את זה שוב. אומרים שזה חוקי. רוצו. 

איפה: לבונטין, אפריקה, הר סיני, סלון ברלין, אוגנדה, במגוון ברים בחיפה ובירושלים, ואפילו מתחילה מכירה לחנויות מקומיות בחיפה. כמה: 28 שקלים למנהאיך: צ'ייסר או מנההמלצה: קרח ימהל את הטעם המורעל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ