אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

הבחירות של תל אביב: שוב חסמו את הרחוב?

חמש שאלות זהות, חמישה נושאים בוערים וחמש רשימות למועצת העיר - לקראת הבחירות לרשויות המקומיות המתמודדים מוציאים את התותחים הכבדים. והפעם: האם מוצדק לסגור את העיר חדשות לבקרים בגלל מרוצים ואירועים המוניים? פרויקט מיוחד

תגובות

אם מערכת הבחירות הייתה מתנהלת בעמודי הפייסבוק של הברנז'ה, נדמה שההנהגה הנוכחית של תל אביב הייתה מוחלפת ברובה הגדול. אבל כידוע, גם אם אפשר להתחיל מחאות ברשתות החברתיות, לא בטוח שאפשר לנצח בהן. אחרי המאבק הצמוד בין דב חנין ורון חולדאי לפני חמש שנים, השבועות האחרונים עסקו בעיקר בראש העיר המכהן. האם טיילת נאה ואופניים להשכרה הם נחמה מספקת למה שנעשה בדרום העיר? האם תל אביב יפו היא אכן תל אביב יפו, או האם יש אזרחים שהעיר מתייחסת אליהם כסוג ב'? ומה בנוגע לגורדי השחקים, שהופכים אט אט למדינה נפרדת, שדוחקת את התל אביביים "האמיתיים" החוצה?.

מערכת עכבר העיר בחרה חמישה נושאים, שקשורים קשורים לחיי היומיום בתל אביב, ובעיקר לאחת מגאוותיה הגדולות של העיר – תרבות. ביקשנו מחמש רשימות להתייחס ולהשיב לשאלות, כדי לתת לכם להחליט איך תיראה העיר בחמש השנים הקרובות. אגב, לאחר פנייה הן למנהל הקמפיין של רון חולדאי והן לחברת המועצה בפוטנציה קרנית גולדוודסר, החליטו לפי שעה במטה שלא להשיב על שאלותינו.

בוקר טוב, הרחוב שלך חסום. לילה טוב, מחר ייחסם אבן גבירול בשל מירוץ קורקינטים בחסות מים מינרלים. צהריים טובים, אנחנו מדווחים כעת כי כל הרחובות סביב פארק הירקון יחסמו לתנועה. מירוץ נייקי, מירוץ אופנים, מרתון תל אביב – כל שני וחמישי נסגרים רחובות תל אביב למטרה אחרת. האם כל האירועים הללו צריכים להתקיים בתוך העיר?.זה לא רק ספורט. צילום: דניאל צ'צ'יק

"הדרך של הפרטת כל חלקה ציבורית מובילה אותנו למצבים בלתי נסבלים, כמו סגירת רצועות חוף למעבר הציבור בגלל חתונה של טייקון ש"קנה" את החוף מהעירייה ללילה, או תחנות האוטובוס שהופרטו והפכו לפרסומת אחת גדולה, שכבר איננה מספקת מחסה לתושבים מהשמש או הגשם. צריך לעצור את זה ולהחזיר את העיר לתושבים. צריך לקיים אירועי ספורט עממי בעיר (והרבה), אך לא במתכונות מגלומניות ורַאַוְותָנִיות כמו היום. אסור להחכיר את רחובות וכיכרות העיר לתאגידים בין-לאומיים כדי שיוכלו להפוך את המרחב הציבורי  לשלט חוצות אחד ענק.  מול מירוץ נייקי, אנחנו קידמנו בארבע השנים האחרונות את "מרוץ הלילה הפתוח", בו כולם מוזמנים להשתתף בחינם, בפארק, בכיף, מבלי לשתק את העיר.  אם השקעה זניחה לאומת מה שהעירייה משלמת לנייקי ואדידס, היא יכולה לאפשר ליוזמות מקומיות, שכונתיות, עממיות באמת לפרוח.  לחובבי הספורט יהיו יותר הזדמנויות להשתתף ואף ליזום.  ואף אחד מאתנו לא יצטרך להרגיש שעירו נמכר ליום לחברת ענק".

"כמו תמיד מדובר בעניין של איזון. אירועי ספורט עירוניים טובים לתל אביב וטובים לתל אביביים. כתמיד יש לשקול כל מקרה לגופו ולוודא שהתרומה גדולה מאי הנוחות. אנחנו מאמינים כי רוב התושבים של תל אביב שמחים ונהנים מהאירועים, ומוכנים להשלים עם כמה שעות של עיכובים בתנועה. ולראייה,  מספר המשתתפים הגדול באירועים מסוג אלה".

ניצן הורביץ ורשימת מרצ: ראו שאלה 2 מטה הורביץ בחר שלא להשיב לשאלה זו, והפנה את המעוניינים לקרוא את תשובתם לשאלה על תמיכת העירייה באמנים

יאפא: להמשיך בזהירות "קודם כל יש להעמיד דברים על דיוקם - מספר האירועים אשר סוגרים לנו את העיר הוא די קטן. כדי לשמור על מעמדה של העיר מין הראוי שיתקיימו בה אירועים גדולים וחשובים ברמה הארצית כמו מרתון ומרוץ אופניים. אירועים אלו, למרות פגיעתם באופן יחסי ברמת ובאיכות החיים שלנו כתושבי העיר, תורמים רבות לקידומה והפיכתה למרכז חשוב ברמה הארצית והעולמית. אנחנו נמצאים בעולם שהפך לכפר קטן ואנו מתחרים עם ערים רבות בעולם. כשחושבים ברמה של ניהול עיר יש לקחת בחשבון את התחרות הבינלאומית הקיימת. אנחנו ברשימת יאפא דוגלים בניהול העיר קודם כל לפי האינטרסים של תושבי העיר ורצונותיהם. עם זאת, אסור לראות את האינטרס של התושב כפרט כחשוב יותר או מעל לאינטרס של כלל התושבים בעיר".

*#