טור עורכת: רני רהב שולטטתתת!!!1

במסיבת עיתונאים של רולדין או בפאנל השופטים של "הכוכב הבא" - רני רהב הוא כבר מזמן לא הילד שצוחקים עליו בכיתה, אלא זה שכולם רוצים לבוא למסיבה שלו

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

"רני אתה ענק.... לא הכרתי אותך לפני ואילו היום לאור הופעותייך המעולות בתוכנית הכוכב נחשתי לאדם רגיש, עממי ולא מתנשא כפי שצויירת בעבר בכמה מכלי התקשורת. ישר כוח – מעריץץץץ".מתוך הפייסבוק של Shauli Peerחוץ מהרב עובדיה יוסף, שעוד ממשיך להעסיק את התקשורת גם שבוע אחרי פטירתו, נדמה שמי הצליח לתפוס את תשומת ליבנו הוא הרב רני רהב. פעמיים בשבוע אנחנו מקבלים אותו לווריד ב"הכוכב הבא", מתווכח ומתנגח עם שאר השופטים. כל יום (וכמעט כל דקה) אנחנו מוצאים אותו בטוויטר, בפייסבוק ובמיני סרטונים ויראליים שמציפים את הרשת. פרשת רולדין – נגד – קופיקס הכתירה סופית את רהב כטאלנט. למי שפספס, רהב חבר למנכ"ל רולדין, כדי להדגים מדוע הקפה, המאפים והכריכים של רשת בתי הקפה, טובים יותר, ולכן עולים יותר מאלה של קופיקס. אבל הטענה הזאת, שיש בה משום ההיגיון, הוצגה במה שהוכתר באחד האתרים כ"מופע האימה של רני רהב". בלי התנצלויות, בלי ניסיון לדבר באופן מכובד או מאופק, בלי להסתיר את הזעם שאולי הרגישו ברולדין בעקבות המהלך של קופיקס.

ישר בעיניים באותו יום, שבו כל העיתונים ואתרי האינטרנט תיעדו את רהב במסיבת העיתונאים, ישב יחצ"ן העל וענה לכל המקטרגים שניסו להתנגח בו בטוויטר ובפייסבוק. כשמישהו קרא לו "שמן" הוא ענה באותה מטבע, כשמישהו שיבח אותו הוא הודה לו בנימוס, וכשמישהו העלה שאלה חשובה על תרבות הצריכה הוא השיב לו בצורה מנומקת. לכאורה, רוב האנשים היו מסתפקים בהודעה מכובדת לעיתונות. לכאורה מכיוון שמשהו בדרך שבה רהב מתנהל בשבועות האחרונים, מכבדת הרבה יותר את האנשים שפונים אליו. הוא לא מסתתר מאחורי משפטים אסטרטגיים מנוסחים היטב, לא מתחבא מאחורי לקוחותיו, אלא להפך - ניצב כחומה בצורה לפניהם - ולא נבהל ממי שמנסים לרדת לחייו. לא מסתתר מאחורי אף אחד. רני רהב (צילום מסך)

רהב הוא איש אמיץ, שלא מתבייש להגיד את מה שהוא רוצה, גם ואולי על אפם וחמתם של שונאיו. גם עם עודף משקל, גם עם טון דיבור שקל להפוך לחיקוי בארץ נהדרת, הוא הולך בדרך שלו. התוצאה היא, באופן מפתיע, שרהב הפך מהילד שכולם צוחקים עליו בכיתה, לילד שכולם רוצים לבוא למסיבה שהוא מארגן בבית. הכוכבים החדשים

העלייה הגדולה של רהב בחודשים האחרונים מסמנת מגמה שכבר התייחסתי אליה בעבר, כאשר שוחרר הפרומו של ה-X פקטור. יח"צנים, מפיקים, שופטים בתוכניות - גונבים את הזרקור לטאלנטים הקלאסיים. אחרי תקופה ארוכה של סלב שקמו בלילה אחד, אחרי שנים שבהם עשה רהב את עבודתו מאחורי הקלעים, הופכים 'מייצרי הכוכבים' לטאלנטים החדשים. זהו היפוך תפקידים מעניין, משוום שהוא הולך נגד כל תרבות כוכבי האינסטנט. אם כדי לייצר כוכב, או כדי לשמור על תדמית נקייה של חברה יש צורך במומחים בעלי ידע, אזי הכישרון האמיתי נמצא אצל המושכים בחוטים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ