זמן כפר סבא: מה לרצח רבין ולאוננות?

איך בני עקיבא יכולים לעשות תיקון אמיתי? מה כדאי לעשות כדי להציל את ראש הממשלה הבא שירצה להחזיר שטחים? ולמה מתקפת המנע של נתניהו את איראן הורסת לנו את התוכניות? עפר (קניספל) בן אדל, תייר מכפר סבא, מעדכן מבחוץ

עופר (קניספל) בן אדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר (קניספל) בן אדל

הערת המערכת: את הטור הבא יש לקרוא בלווית השיר בתחתית העמוד » זמן כפר סבא: המרן מת, יחי המרנג החדש

מה קורה העורכת?

סיימת כבר את השיעור פות-פילטיס של הבוקר? משבח אותך. אחלה טרנד, הרבה יותר פרקטי מזוּמבה.

זה אני, כפר סבא, זוכרת? כמו תל אביב, רק בלי חנויות פתוחות אחרי 19:00. כבר מכתב שני שאני כותב לך מאי השדים. אם היינו בערוץ 2, אני מניח שכבר היינו בלקט. אבל אני לא מייבב, אחות עורכת, אני אוהב לעדכן אותך ואת חברייך הבועתיים. אני יודע שאין לכם זמן עכשיו, כשאתם מתייסרים לפני הקלפי למי מאלה שחולדאי ינצח אתם מצביעים.

אל חשש העורכת. בשביל זה אני כאן.

כי אצלנו אין מלחמות שלטון כמו בתלביב. הכל ברוטציה והסכמה:

- "יודה, תהיה ראש העיר"- "למה אני?"- "פיטקובסקי היה ואישתו של ששון לא מרשה לו"- "טוב נו, עד מתי הקדנציה?"- "שבע - שבע וחצי. כשהרמזורים מתחילים להבהב תעביר לאברוצקי"

אז יש לי זמן להתעדכן בשבילכם.

טוב שיש כפר סבא, חסוך שלא יחסר. ואם יחסר, יש ליד הוד השרון, שזה אותו דבר, רק בנוי לגובה. בעודי כותב לך כעת מהבקתה בקצה הביצה שעוד נייבש כדי לבנות לול חדש, אני חש את כוחי, הקטן והחבול מהכפר, עלייך, עורכת כוחנית ומסתגרת. הרי גורלך בידי. אני מסנן האינפורמציה שלך. ברצוני אספר לך ידיעות שישברו את ליבך, וברצוני אשמח אותך עם ידיעות כמו סמדר שיר במשבר זוגיות, הספר כבר בחנויות ובהזדמנות ראשונה היא תכתוב אותו.

לא לנצח תהיה התשובה לכל בעיותייך עופות בגריל בלילה וקנדי קראש! בסוף כולנו אחים וגורלנו שווה. לכן סליחה שאני מתפרץ לך באמצע שלב 700, אבל חשוב שתדעי שטבע מתנכלת לפרולטריון. היישוב כמרקחה עורכת, פעילים חברתיים זועקים, ובאינטרנט יוזמים את מחאת הקופקסון. עד מתי? איך הרשינו למרנג למות לפני שפתר לנו את הטרשת הנפוצה? הרי זה היה לו על השולחן לטיפול מייד אחרי סוגיית איסור קיפול נייר טואלט בשבת!

בגלל השתייכותך לקהילה עם אמונה דתית יוצאת הדופן ("יהודים, עד שיבוא משהו יותר שווה") אני מניח שלא חשת שהתייתמת מאב כשם שזעקו מאמיניו של עובדיה כל השבוע. מה שעורר אותי למחשבה - אם אכן כל מאות האלפים מרגישים שמרנג הוא אבא שלהם, מתי האיש הזה הספיק גם ללמוד? ובאיזה תוקף מוסרי הכריז מלחמה על האוננות? לפי כמות היתומים, מרנג מעולם לא היה בצער בגלל אשכים סגולים. בע"ה.

את בסדר עורכת?

לא נתקע לך הטופו משעמום על זה שלא מדברים עלייך ועל מיצג הפיתות החדש של אייל שני? זקוקה להפסקת פרסומת? כי יש אחת. הפרסומת של לאומי על הצ'ק עד 6000 אלפים שקל שניתן להפקיד בסלולארי. איפה משיגים את הצ'ק הזה, העורכת?

ובזמן שתהית לעצמך בינך לבינך - "לקחתי את הפוסטינור בבוקר או לא?" - ציינו אנחנו האזרחים את יום הכחשת רצח רבין. היה עצוב במידה. עם מוזר. על הכל אנחנו אוהבים לריב, רק ברצח רבין מחפשים פיוס. אז מה הכיף? לא אכפת לי שבני עקיבא היו בעצרת הזיכרון. מי אני שאשפוט אנשים איך לשמח את עצמם, אבל אהבתי אותם יותר כשהם לא הסתתרו מאחורי פיוס מזויף. גם אני לא עצוב ביום גנדי, ואפילו לא מנצל את היום כדי ליצור קשר עם עבריינים בטענה שאני ממשיך את מורשת המנוח, אז בשביל מה ההצגה? רוצים פיוס, עשו תיקון אמיתי. עמדו מול הרבנים שלכם והודיעו להם שהתחלתם במרד. ממחר מאוננים והם על הזין שלכם. הפחתת לחץ הורמונלי תביא לניהול שונה לגמרי של המחאה נגד ראש הממשלה הבא שירצה להחזיר שטחים. מי כמו יגאל - אם היא רק הייתה שוכבת איתי, לאה לא הייתה בוכה - עמיר יודע. 

אוף. שוב את מוציאה ממני מרמור. למה העורכת?

זו הרוח שאת משרה. תמיד לחץ, תמיד מטרידה את סביבתך בשאלות קיום - מי אני? מה הזהות שלי? מה עושים, הקוק נגמר? אני אוהבת גברים? נשים? באיזה ימים את מי? כמובן שהזהות האישית חשובה העורכת, אבל חיים בחוץ והם סוגרים עלינו. איראן מאיימת לחייך אלינו, את יודעת את זה? ונתניהו אומר שמתקפת מנע על השולחן. מה זה אומר? אחרי שהשקענו 700 טרילזיארד דולר באמצעים נגד כורים, נצטרך להשקיע אותם באמצעים נגד שיניים בוהקות? ומה נעשה באביב הבא? הבטיחו מלחמה, כבר עשינו תכניות.

עורכת, את יכולה להקדיש לי עוד דקה?

אני חש שאני מאבד אותך לטובת כנס "זה בגלל הגברים, שימותו אמן". חשוב לי לפני שנפרד להבין איפה את עומדת בסוגיה הביומטרית. לא מסתדר לי שכולם סובלים, חייבים, מפוטרים, מתגרשים, גרים אצל ההורים ומתים מפחד שמישהו יגנוב להם את החיים. מטופש.

        שלך במידה. עפר (קניספל) בן אדל זצוקלל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ