מתחת לשמיים: המוזיקה בברים יוצאת לאוויר הפתוח

המועצה תאשר חוק שלפיו מועדונים וברים באזורים מסוימים יוכלו להשמיע מוזיקה תחת כיפת השמים. בין המרוויחים: הסאבלט, הקלרה והגלינה

אודיה גנור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודיה גנור, עכבר העיר

אחרי תקופת יובש ארוכה שבה היינו צריכים לשבת בשקט בחצרות ובמרפסות של מועדונים וברים, בקרוב אולי נשוב לבליין בהם כמו שצריך. בישיבת המועצה ביום שני הקרוב יובא לאישור תיקון לחוק העזר העירוני, שיאפשר לבעלי מועדונים שאינם מצויים בקרבת שטח מגורים להשמיע מוזיקה בשטח פתוח. כיום חל איסור כוללני להשמיע כל רעש תחת כיפת השמים, והתיקון, במידה שיאושר, יישר קו עם תקנת הרעש הארצית, שמתירה השמעת מוזיקה באזורים פתוחים שאינם אזורי מגורים.» הטרנד של הקיץ האחרון: מסיבות גג“אנחנו למעשה רוצים להתאים את התקנה הגורפת הקיימת כיום לחוק הארצי”, אומר סגן ראש העיר אסף זמיר, “אחרי שהתיקון יתקבל, יוגדרו במדויק האזורים הרלוונטיים, בעיקר על חוף הים”. בתוך אזורים מסחריים בעיר לא יתאפשר להתיר תקנה כזו, בשל הקיום הסמוך של מגורים ומסחר. “כל עוד יש איסור גורף יש פרצות, ומועדונים משמיעים מוזיקה עד שהם נתפסים”, מספר זמיר, “התיקון יאפשר לעסקים לפעול בהיתר, ומנגד לעירייה לאכוף את הנושא בצורה מסודרת”. מועדונים שייהנו במיוחד מהתיקון החדש הם אלו שנמצאים על קו החוף, ובהם הסבלט מול גן צ’רלס קלוד, הקלרה במתחם הדולפינריום והגלינה בנמל. “תיקון כזה לחוק העזר יעזור לכולם, מאחר שלא תהיה שום פגיעה בתושבים כשזה נעשה באזור ציבורי”, אומר רועי וולדי, מבעלי הסבלט, שיוכל סוף כל סוף להשמיע מוזיקה בשטח הפתוח של המועדון, שמשמש כיום לאונג’ שקט. נדב שצר, מבעלי הגלינה, מוסיף: “לפני כמה שנים שלחו את המועדונים לנמל כי הוא הוגדר כמתחם בילויים, ואז, בצורה אבסורדית, אסרו עלינו להשמיע מוזיקה בחוץ. זה תיקון שמתבקש כבר שנים רבות”.אווירה מועדונית גם על חוף היום. הקלרה (צילום: אורן זיו) מי שלא ייהנה מהתיקון החדש הוא מועדון היאיא, שנמצא בתחילת בן יהודה, המוגדר אזור מגורים לכל דבר. “למרות שכיום המתחם בחוץ הוא לאונג’ שקט, כמובן שהייתי מעדיף להשמיע בו מוזיקה”, אומר רונן מניפז, אחד הבעלים, “חבל שלא יאפשרו לנו להשמיע מוזיקה ובמידה שהיא מרעישה להנמיך אותה. בכל אופן, זהו צעד בכיוון הנכון”.

כתבות מומלצות

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

חבר הכנסת איתמר בן גביר
מליאת הכנסת 20.06.2022
הכנסת ה-24
העשרים וארבע
הממשלה השלושים ושש
ה-36
כנסת ישראל
ירושלים
י-ם
מליאה
דיוני המליאה

התקשורת מכורה, וככה דמות קיצונית ומקטבת צוברת כוח

"דבר עם הסוכן שלי". מי בכלל צריך את העיבוד?

המקור הצרפתי מביס את הגרסה הבריטית בנוקאאוט

שר הבריאות ניצן הורוביץ
עיסאווי פריג'
שרת הסביבה תמר זנדברג

פול ידיעות אחרונות
ישיבת ממשלה שבועית
צלם: אלכס קולומויסקי

צילום : אלכס קולומויסקי / ידיעות אחרונות / תצלום פול / POOL 
ישיבה
ממשלה
כנסת
ירושלים

לזנדברג היתה הזדמנות להותיר חותם והיא החמיצה אותה

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות